Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 1251

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    Какво е положението във високопланинските региони

    По желание на потребители на форума създадох нов раздел за високопланинските региони с надморска височина над 500m. Един от моите пчелини наистина се намира на височина 508m и наистина в него нещата се случват с 1-2 седмици закъснение.

    Вече имате нов раздел и нова тема за положението във високопланинските региони. Можете да започнете да ги използвате по предназначение.

    С молба когато някой публикува ново мнение в този раздел и в тази тема, задължително да добавя в края на постинга си на каква надморска височина е неговия пчелин. Тази информация ще е полезна за другите пчелари, които имат пчелини на приблизително същата надморска височина.

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето и първия мой постинг по тази тема. Положението в кв. Етъра на гр. Габрово (500m надморска височина) е следното:

    През последните 3 дена среднодневните температури са 4-6 градуса, а нощем пада до някъде около нулата. Снега се топи и само в усойните места все още се белее. Денем е слънчево, но не може да вдигне температурата до повече от 6.5 градуса.

    Пчелите са щастливи и радостно жужат, особенно когато днес започнахме да им раздаваме новогодишни подаръци - питки с АПИФОНДА. Веднага започнаха да ги ядат, та чак им пращят ушите. Не сме гледали за пило, но мога да се похваля, че подмор не се вижда. Няма и кълвачи, което ми е голям дерт, защото миналата година ми унищожиха около 20-30 семейства.

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ето и първия мой постинг по тази тема. Положението в кв. Етъра на гр. Габрово (500m надморска височина) е следното:
    Пчелите са щастливи и радостно жужат, особенно когато днес започнахме да им раздаваме новогодишни подаръци - питки с АПИФОНДА. Веднага започнаха да ги ядат, та чак им пращят ушите. Не сме гледали за пило, но мога да се похваля, че подмор не се вижда. Няма и кълвачи, което ми е голям дерт, защото миналата година ми унищожиха около 20-30 семейства.
    На мен ми е рано за подхранване. Най-рано началото на февруари, ако времето е добро. Но имам предчувствието, че точно тогава ще удари здрав студ. Сега ще се разходя до кошерите, не че имам работа, просто да се разтъпча.

    Пчелина ми е на 710м. надморска височина

  4. #4
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Надморска височина около 780 м. От около 30-40 дни няма никакво летене, много мъгли, земята е замръзнала. Около 14 часа, температурата е под 0 градуса. И така е почти всеки ден. Няма ден за облитане.
    Но, пчелите бръмчат, и са живи и здрави.
    Пчелите не отглеждат пило. Няма нищо цъфнало в района, даже и кокичетата не са се показали.
    Много е полезна новооткритата тема.

    Изчезнаха темите за "Какво е положнието в.....". Те бяха най-отдолу във форума. Моля пак да ги виждаме.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    08.11.2014
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    Пернишко- гр.Лом
    В с. Рударци Пернишко имам два имота над 700м надморска височина, като разликата между тях е 30-тина метра. В единия имам 10, а в другия 15 кошера.В по- ниския имот с 15 кошера пчелите вчера облитаха, взимаха от питките (в затоплена хранилка) и подмора пред кошерите беше 20-30 пчели, като последно са облитали преди 20-тина дни. В горния имот, като всяка зима по два месеца няма никакво движение.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    При нас в района на гр. Годеч положението е следното. Пчелните семейства са все още в предната част на корпусите и назад имат много запаси. Пчелите са оставени на спокойствие вече трети месец. По дънните табли има съвсем малко подмор и много малко восъчни разпечатки, което означава, че консумацията е малка. Според мен е рано за поставяне на питки. 780 м надморска височина.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2014
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    с.Красава общ.Брезник
    Положението е .... положително :D
    От ливадите направо капе нектар, семействата които успяха да не се изроят гонят 60 кг .... Рояците пък се развиват идеално без подхранване ... проблема дет се вика е, че свърша инвентара :D

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kartagen27 Виж публикацията
    Положението е .... положително :D
    От ливадите направо капе нектар, семействата които успяха да не се изроят гонят 60 кг .... Рояците пък се развиват идеално без подхранване ... проблема дет се вика е, че свърша инвентара :D
    Това на коя планета е?

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2014
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    с.Красава общ.Брезник
    Брезнишко 850 метра над морето :D

  10. #10
    Цитат Първоначално публикувано от kartagen27 Виж публикацията
    Положението е .... положително :D
    От ливадите направо капе нектар, семействата които успяха да не се изроят гонят 60 кг .... :D
    Това заедно с кошерите ли?
    Този пост е редактиран от Юрий Цветков; 24.06.2016 в 20:55.

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •