Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 73 от 126 ПърваПърва ... 2363717273747583123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 721 до 730 от общо 1251
  1. #721
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Купешката пудра захар съдържа антислепващ агент - обикновено е някакъв вид брашно. Това не е ли проблем, или е проблем само за зимното подхранване?
    На опаковките на купешките питки пише 3% брашно.

  2. #722
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    На опаковките на купешките питки пише 3% брашно.


    Е вие какво искате? Да не залебят пчелите ли?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #723
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    На опаковките на купешките питки пише 3% брашно.
    Също и нишесте.

  4. #724
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    На опаковките на купешките питки пише 3% брашно.
    Слагат го нарочно или идва от пудрата захар? По презумпция е несмилаем баласт за пчелите, но е преценено, че не пречи?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #725
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Слагат го нарочно или идва от пудрата захар? По презумпция е несмилаем баласт за пчелите, но е преценено, че не пречи?
    Предполагам, че ако го слагат нарочно е за пластичност на питките или както ти сам каза си го има в пудрата и от там се получава и този процент.
    В моите питки липсва, че си ги правя сам от обикновена захар, която смилам.
    Въпроса беше дали пречи нещо? Вероятно не. Самите пчели "нападат" напролет, ако открият някъде. Ще дам един пример с друго нещо - червен пипер. Моя позната сподели с мен, че майка и правила червен пипер и "нападнали" кофата в който е бил. Сподели, че били и много. Та чудатости около пчелите има много.

  6. #726
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Предполагам, че ако го слагат нарочно е за пластичност на питките ...Та чудатости около пчелите има много.
    Това, че пчелите налитат на фино смляни органични прахове е споменавано доста из темите. При мен откакто се затопли, нападат една стара зърночистачна машина в двора, вътре има насъбран фин прах от почистване на слънчоглед. Принудих се да я опаковам с найлон, че да не събира пчелите, хора има наоколо. Пчелите не са разумни същества, всичко, което прилича на прашец, явно ги подмамва. Понеже в природата няма откъде да има фино смлени продукти, достъпни за пчели, на тях резонно им прилича на прашец, така, както сиропа в хранилките им прилича на нектар или мед. Сега, доколко им вреди, вероятно зависи от сезона. Но ако омесят меда, на който ще зимуват с повечко несмилаеми продукти като тези прахове и не могат да се облетят за дълъг период, вероятно им вреди. Освен това, хранят и пилото, там какво ли се случва, не знам.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #727
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Времето днес е слънчево и темпратурата разреши да подредя и стесня гнездата.Не ми хареса само един от който бях определил за майки през тая година.Открих по рамките диарични петна не много, но има.Интересното е ,че се е преборил с проблемите си сам/вижда се от рамките/ Иначе семействата са средни на 6-7 рамки покритие с пчели.Пило на 4 рамки / 2/3 от рамката/.Любимката ми набира скорост и скоро ще я видине на вашите екрани.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #728
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Не съм ги отварял, но в този момент кошери с пило на 4 рамки - направо ще се пръсна от завист най-благородно!!!....края на месеца ще залагам капаните.

  9. #729
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Не съм ги отварял, но в този момент кошери с пило на 4 рамки - направо ще се пръсна от завист най-благородно!!!....края на месеца ще залагам капаните.

    На четри рамки,не 4 рамки.Да не остана пак не разбран.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #730
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Взех си трикракото столче и седнах до децата да ги погледам,че вчера ми се видяха едни странни.Ще каже човек,че съм им сложил соево брашно.Направо ми се напълни окото и душата.Толкова натоварени с прашец се завръщаха,че на пет една падаше под прелката.Разбрах и къде са мърсували и то без да ми кажат.
    https://youtu.be/E8SmydCJX3Q
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 73 от 126 ПърваПърва ... 2363717273747583123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •