Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 83 от 126 ПърваПърва ... 3373818283848593 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 821 до 830 от общо 1251
  1. #821
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Първата година когато ги направих беше много студена зима. При -20 бях сигурен че всичко приключило, но оцеляха.

  2. #822
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    На 10км. от Монтана. Всеки може да пробва с 2-3 запасни да види дали става. Но да отбележа никакво стесняване, че някой колеги задушават слабите семейства в опит да им помогнат. Питка над главата и си пиеш виното до пролетта.
    При мен, една рамка пчели не е количество, което може да зимува без да го мислиш, без да създава проблеми. Изпробвано е, Дончев има също такива резултати. Имам дълга зима и доста ниски температури. Някак съм останал с впечатление, че есента правиш ротация, а помощните обединяваш. Явно грешка

  3. #823
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Качвам семейство на 2 ри корпус ако е на 1ви някаква частична ратация, по скоро подреждане. Иначе да изкара зимата цаката е тази рамка да е с млади пчели и да има питка и свеж въздух.

  4. #824
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    За региони на 700-800м.н.в. се получава.
    На връх Мусала, предполагам няма да се получи, но едва ли някой ще направи пчелин там.
    И аз така си мислех, но три седмици с температури под -20 ,-25 градуса ми промениха мнението.Това при последната истинска зима когато февруари спаднаха до -28 градуса при мене на 1000м. над морето според телефона и 1200м. според картата.Августовски отводки на по 5 рамки не удържаха седмица до затоплянето.Та вече си го имам като обеца на ухото.Тая година тия на по 5 рамки си "пеят" , ама кога беше зимата?Та понеже от прогнозата за времето най-истинското е синоптичката що се фръцка пред камерата, на нищо не може да се вярва. Камо ли пък на прогнозата за времето през идната зима.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #825
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    При мен, една рамка пчели не е количество, което може да зимува без да го мислиш, без да създава проблеми. Изпробвано е, Дончев има също такива резултати. Имам дълга зима и доста ниски температури. Някак съм останал с впечатление, че есента правиш ротация, а помощните обединяваш. Явно грешка
    Тази година, ако даде Господ ще пробвам по усилено този си замисъл, че все нещо се проваля от 3-4 години. Може да увелича площта с още половин пита, но това вече в процес на опита.

  6. #826
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Качвам семейство на 2 ри корпус ако е на 1ви някаква частична ратация, по скоро подреждане. Иначе да изкара зимата цаката е тази рамка да е с млади пчели и да има питка и свеж въздух.
    Извинявай,но бавно зацепвам.Семейството горе,а корпуса с меда под него и над семеството питка.Правилно ли съм разбрал?

  7. #827
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    И аз така си мислех, но три седмици с температури под -20 ,-25 градуса ми промениха мнението.Това при последната истинска зима когато февруари спаднаха до -28 градуса при мене на 1000м. над морето според телефона и 1200м. според картата.Августовски отводки на по 5 рамки не удържаха седмица до затоплянето.Та вече си го имам като обеца на ухото.Тая година тия на по 5 рамки си "пеят" , ама кога беше зимата?Та понеже от прогнозата за времето най-истинското е синоптичката що се фръцка пред камерата, на нищо не може да се вярва. Камо ли пък на прогнозата за времето през идната зима.
    Може да пробваш с Google Earth да си определиш надморската височина, 200 метра разлика в н.в. си е бая.

  8. #828
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    И аз така си мислех, но три седмици с температури под -20 ,-25 градуса ми промениха мнението.Това при последната истинска зима когато февруари спаднаха до -28 градуса при мене на 1000м. над морето според телефона и 1200м. според картата.Августовски отводки на по 5 рамки не удържаха седмица до затоплянето.Та вече си го имам като обеца на ухото.Тая година тия на по 5 рамки си "пеят" , ама кога беше зимата?Та понеже от прогнозата за времето най-истинското е синоптичката що се фръцка пред камерата, на нищо не може да се вярва. Камо ли пък на прогнозата за времето през идната зима.
    Ей, ако и термометъра ти е като висотомера и ....

  9. #829
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Ей, ако и термометъра ти е като висотомера и ....
    Не леж на тая "стрън".Термометрите са два биметални + тоя на колата.
    А ти какво не харесваш на картите и джи ес емите?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #830
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Извинявай,но бавно зацепвам.Семейството горе,а корпуса с меда под него и над семеството питка.Правилно ли съм разбрал?
    Правилно си разбрал. Но корпуса от долу не е пълен с мед, нямат нужда от толкова много мед.
    Около 3 рамки с мед има, същият го пренасят. С15 кг. зазимявам.

 

 
Страница 83 от 126 ПърваПърва ... 3373818283848593 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •