Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 93 от 126 ПърваПърва ... 43839192939495103 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 921 до 930 от общо 1251
  1. #921
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Изобщо не мога да си представя,високо планински район как се връзва с дългосрочна прогноза.То и по равното времето е "непредсказуемо" първите 6 месеца от годината..
    А за питките,по-добре е да се поставят по рано (началото на януари),именно заради чистата икономия....
    Весели празници!
    Тази година дали не и по - рано за някои?

  2. #922
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Изобщо не мога да си представя,високо планински район как се връзва с дългосрочна прогноза.То и по равното времето е "непредсказуемо" първите 6 месеца от годината..
    А за питките,по-добре е да се поставят по рано (началото на януари),именно заради чистата икономия....
    Весели празници!
    Не съм много нависоко ,едните кошери са на 700м ,другите на 550м.Но играта с прогнозата ми е интересна,непрекъснато я следя и непрекъснато я сменят.Сега съм се вторачил яко в януари и февруари.Имам около 25 кошера и мога да си позволя да работя индивидуално с всеки.На някой мога да дам ,на други не. Сега при .десетина дни топло, след това десетина дни студ не давам питки особено ако се вижда мед над гнездото и все още НЯМА ПИЛО. Основната ми идея освен ,,икономията" е да не провокирам появата на ранно пило.Това ми е целта.Но се опитвам да реагирам при очертаващо се ,продължително лошо време.

  3. #923
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    236
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Пило имаш по това време гарантирано заради мекото време.Същото беше и миналата година. Бутай питки да си правят пчели и недей да мислиш за иконимий и лошо време. С икономия силни семейства не са правят и мед не се взима.

  4. #924
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Пило имаш по това време гарантирано заради мекото време.Същото беше и миналата година. Бутай питки да си правят пчели и недей да мислиш за иконимий и лошо време. С икономия силни семейства не са правят и мед не се взима.
    Дяволе, а какво ще кажеш за варовитото пило?

  5. #925
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    236
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Нищо.Гледаме тия на студеното как процедират и взаймстваме.

  6. #926
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Пило имаш по това време гарантирано заради мекото време.Същото беше и миналата година. Бутай питки да си правят пчели и недей да мислиш за иконимий и лошо време. С икономия силни семейства не са правят и мед не се взима.
    Силни семейства? Пчелите отгледани през зимата какви са по биологични качества в сравнение с пчелите отгледани на пролет?А пчелите отглеждали цяла зима пило с каква биологична сила излизат от зимата?
    Рано на пролет зимуващите пчели няма ли твърде бързо да отмрат и да бъдат заместени от непълноценни отгледани през зимата пчели?
    И отиваме към познатия въпрос: Полезно ли е зимното пило?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #927
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    236
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Има книги,пчеларски курсове,лекций там ги разясняват тия теми и дават отговори.
    Всеки сам си решава как,колко и защо да отглежда пчели.

  8. #928
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Има книги,пчеларски курсове,лекций там ги разясняват тия теми и дават отговори.
    Всеки сам си решава как,колко и защо да отглежда пчели.
    Дяволе, твоето виждане е интересно да чуем/прочетем. Иначе книги, курсове, лекции - дал Господ.

  9. #929
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Има книги,пчеларски курсове,лекций там ги разясняват тия теми и дават отговори.
    Всеки сам си решава как,колко и защо да отглежда пчели.
    На тебе трудно ли ти е да споделиш собствени мисли? Та ни пращаш да си доучваме от неназовани и неуточнени източници.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #930
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    236
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Ето,аз съм го споделил по горе моето виждане по въпроса на колегата. Не ангажирам никого с него,нито имам намерение да доказвам нещо или споря.
    Всичко е написано и преписано отдавна в книгите, курсове, лекции. Отделно в нета има купища клипове показващи кой,как, с какво работи ,гледайте и сравнявайте.
    Аз няма и немога сам да седна и опиша детайлно, какво,как,защо така практикувам.Не търся аудитория нито технически имам времето,но ако някой има интерес конкретно,винаги бих му отделиел време да отговоря лично.

 

 
Страница 93 от 126 ПърваПърва ... 43839192939495103 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •