Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 92 от 126 ПърваПърва ... 42829091929394102 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 911 до 920 от общо 1251
  1. #911
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от varom Виж публикацията
    Спират ги да не влизат в кошера.,защото съм виждал умрели стършели вътре.И ми се струва че пчелите са по спокойни и няма такова струпване на входа.Но от осите няма спасение..
    Капаните чувствително намаляват нападенията.Само да има някой да ги зарежда ежеседмично.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #912
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Хората ядат маймуни, но това не е канибализъм, както и стършел изяждащ оса.
    Да де, ама е плашещо. Тея, дето се хранят така, ядат и други кофти неща. Като цяло, още не изучени добре. Предполага се, че един от начините за развиване на прионова болест е канибализъм, а тя е страшна. Луда крава, също е резултат от този скапан белтък. Предполагат, че еболата е нещо мутирало в човека, следствие от ядене на прилепи. Само дивотии от дивашки нрави. При насекомите ... знае ли някой?

  3. #913
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Да де, ама е плашещо. Тея, дето се хранят така, ядат и други кофти неща. Като цяло, още не изучени добре. Предполага се, че един от начините за развиване на прионова болест е канибализъм, а тя е страшна. Луда крава, също е резултат от този скапан белтък. Предполагат, че еболата е нещо мутирало в човека, следствие от ядене на прилепи. Само дивотии от дивашки нрави. При насекомите ... знае ли някой?
    Чудно ми е, че сега при това развитие се появяват тези болести и хоп, от канибализъм. Какво да кажем когато канибализма го е имало под път и над път? Дали тези болести не си ги измисляме ние? И да ти кажа: - почти твърдо го вярвам вече, че е така, а не, че са ни виновни прилепите, канибализма, люспеника или каквито и да са там животинки.

  4. #914
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Чудно ми е, че сега при това развитие се появяват тези болести и хоп, от канибализъм. Какво да кажем когато канибализма го е имало под път и над път? Дали тези болести не си ги измисляме ние? И да ти кажа: - почти твърдо го вярвам вече, че е така, а не, че са ни виновни прилепите, канибализма, люспеника или каквито и да са там животинки.
    Знам ли? Приона е гадна работа. Болеста я е имало преди години на стров с канибални обичаи. Папуа Нова Гвинеа или нещо от сорта беше. Забраняват обичаите и болеста затихва. Обаче, вече се пренася и на операционната, и с определени хормонални лечения(май вече забранени), и... имаше още варианти. Познават копелето, но не могат да го освиткат. Топлата обработка на храната не го гътва. Или се пръкват по-яки вируси, или хората ставаме по-скапани. Май и двете дедо попе. Човъркаме все по-дълбоко в пазвата на природата, а сме неподготвени. Сещам се за картографирането на света. Камара мореплаватели, тръгнали в неизвестното са изпапкани от себеподобни. Не са знаели, че са вкусни.

  5. #915
    Наблюдател
    Регистриран
    14.05.2020
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    Мало Бучино 804м
    много странна работа пчелите носят много прашец жълт и оранжев и то най слабите семейства
    слънчоглед няма със сигурност
    разходих се доста наоколо нищо не цъфти освен единични тук там цветенца при нас им викат" кърпикожухче"
    единствено сърнели има

  6. #916
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от varom Виж публикацията
    Спират ги да не влизат в кошера.,защото съм виждал умрели стършели вътре.И ми се струва че пчелите са по спокойни и няма такова струпване на входа.Но от осите няма спасение..
    Осата забави ли се,не се ли върне бързо,след това спасението е нагоре към хранилката.Пак умира,но в сладко.

  7. #917
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    100
    Весели празници на всички, четейки форума всички колеги прибягват към питките, аз ги зазимих на 6-7 рамки към края на октомври след подхранване със захарен сироп през септември и октомври на 3-4 пити с мед, носаха много прашец тогава, не знам от къде го намираха, това дали ще е достатъчно да изкарат до март, предвид че имаше пчела на 4-5 рамки тогава, или трябва да слагам по-рано питките , благодаря Ви предварително.

  8. #918
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Слагай,они пишат.Може да нямат на рамките на които са, и стигайки до-края на рамката и свърши храната,и при едно застудяване остават завинаги там.

  9. #919
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Честита Коледа на всички! Относно питките ,ще кажа аз какво правя,но това е за сведение, а не за следване..,защото при всеки пчелар,район дори и кошер си има различни условия и подходи.Ранното поставяне на питки за мен ,в повечето случай е излишно.Аз се стремя максимално късно да ги давам Непрекъснатото отлагам..Чиста икономия.Гледам малко кошери , на една ръка разстояние и почти всяко кълбо знам къде е и дали има нужда от помощ.Второто условие е ,какво ще е времето.Прогнозата в дългосрочен план е изключително важна ,колкото и да е неточна.,особено 10- 15 дена напред.Големия проблем е когато се появи пило,и започне силно и дълго застудяване.Заради такава вероятност има и друг подход-,,питка за всеки случай".

  10. #920
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Изобщо не мога да си представя,високо планински район как се връзва с дългосрочна прогноза.То и по равното времето е "непредсказуемо" първите 6 месеца от годината..
    А за питките,по-добре е да се поставят по рано (началото на януари),именно заради чистата икономия....
    Весели празници!

 

 
Страница 92 от 126 ПърваПърва ... 42829091929394102 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •