Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 103 от 126 ПърваПърва ... 35393101102103104105113 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,021 до 1,030 от общо 1251
  1. #1021
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от sunnysunny Виж публикацията
    здравейте на всички високо планинци ,днес отворих всички кошери за преглед и съм малко притеснен за един от кошерите ми.
    На мен ми е първа пролет с пчелите .Става дума за един ДБ 12 рамков които има 8 рамки с запечатано пило по около 25 см на всяка пита и от двете страни като те са разположени 2 до 9 рамка но тях има по едно петънце само с мед които им разпечетах ,на 1 рамка има малко мед под половината пита, 10 пита няма нищо 11 пита има една длан мед 12 е половин пита с мед .перга имат на всички пити .като прергата е нашарила пилото. Огромна разлика с другите ми семеиства.Сложих 1 питка купешка ама дали да слагам още нещо ?
    Дори и по малко сироп може да му даваш. Само, че го следи, иначе голям рояк ще излезе от него.

  2. #1022
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    https://youtu.be/MSgMVoqQFPw
    Работят децата на 750м н.в.Не ми се мисли какво е на топлото и ниското.
    Данчо,т,ва твое пчелно семейство ли е? Ако наистина е твое,значи малко послъгваш преди.Защо мисля така?Риторичен въпрос от мен ,тъй като ще ти отговоря.Преди се оплакваше ,че нещо не вървят при теб нещата. А като го гледам това клипче с този кошер,нещо не се връзват нещата. Това е летеж на семейство с минимум 6-8 междурамия пчели и 2 до 3 рамки с пило на 35-45% пило.Ако всичките/дай боже/ са като този нямаш право да ореваваш орталъка ,че не са ти в кондиция пчелите. И то на тази надморска височина. Свиркай си и си чакай медеца по късно.

  3. #1023
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от sunnysunny Виж публикацията
    здравейте на всички високо планинци ,днес отворих всички кошери за преглед и съм малко притеснен за един от кошерите ми.
    На мен ми е първа пролет с пчелите .Става дума за един ДБ 12 рамков които има 8 рамки с запечатано пило по около 25 см на всяка пита и от двете страни като те са разположени 2 до 9 рамка но тях има по едно петънце само с мед които им разпечетах ,на 1 рамка има малко мед под половината пита, 10 пита няма нищо 11 пита има една длан мед 12 е половин пита с мед .перга имат на всички пити .като прергата е нашарила пилото. Огромна разлика с другите ми семеиства.Сложих 1 питка купешка ама дали да слагам още нещо ?

    Италианска майка, а... Мамата си трака! До края на март ги пиши мъртви от глад, ако не рантутиш с пълни догоре хранилки. През април, ако не разнасяш пило по останалите, максимум до началото на май, го пиши бегал. Давай му вуднага, че събота и неделя пак ще е под нулата.

  4. #1024
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    https://youtu.be/MSgMVoqQFPw
    Работят децата на 750м н.в.Не ми се мисли какво е на топлото и ниското.

    Фанал си ти Господ за шлифера, ама на нас само реване и съзли предлагаш! И си мислиш, че вече някой все още ти вярва.

  5. #1025
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Фанал си ти Господ за шлифера, ама на нас само реване и съзли предлагаш! И си мислиш, че вече някой все още ти вярва.
    Не знаех, че Янчо има шлифер.

  6. #1026
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Не знаех, че Янчо има шлифер.

    Е то навремето и бай Ристо е хойкал по дълга вълнена фланела, чак до коленете, ама пък не пречи сега да се имаме за Ристосци. Виж Господ е друга бира, той си хойка с модерни дреха, с нещо като шлифер. Еб...си, Друмев дай ги и на назе тез яки връзки! Поглеж, след още две иляди годинки, всички да се имаме вече за Друмевци!

  7. #1027
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Данчо,т,ва твое пчелно семейство ли е? Ако наистина е твое,значи малко послъгваш преди.Защо мисля така?Риторичен въпрос от мен ,тъй като ще ти отговоря.Преди се оплакваше ,че нещо не вървят при теб нещата. А като го гледам това клипче с този кошер,нещо не се връзват нещата. Това е летеж на семейство с минимум 6-8 междурамия пчели и 2 до 3 рамки с пило на 35-45% пило.Ако всичките/дай боже/ са като този нямаш право да ореваваш орталъка ,че не са ти в кондиция пчелите. И то на тази надморска височина. Свиркай си и си чакай медеца по късно.

    Който си го може си го може.99% верен отговор,но това семейство е в Бояна,а проблема е в Златарица...Не се убиждай Гоголе,но до сега никой неме е хванал в лъжа.Вярвам,че знаеш вече що.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #1028
    Наблюдател
    Регистриран
    14.05.2020
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    Мало Бучино 804м
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Дори и по малко сироп може да му даваш. Само, че го следи, иначе голям рояк ще излезе от него.
    бях си забравил очилата при прегледа .Възможно ли е на 10 и 11 пита да е имало прясно пило ?

  9. #1029
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Фанал си ти Господ за шлифера, ама на нас само реване и съзли предлагаш! И си мислиш, че вече някой все още ти вярва.

    От долу пише.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #1030
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Дори и по малко сироп може да му даваш. Само, че го следи, иначе голям рояк ще излезе от него.
    Трендафиле, не е ли малко рано за сиропа. Вчера при мен беше -5 сутринта.А при вас високо планинците не знам как е било.
    В събота/16*/ им напълних хранилките с мед,в неделя сутрин -2 и през деня не се покачи повече от -1. Вчера и днес сутрин-5.Каквото взеха в събота,взеха. Мисля, че по -добре ще е да кара с твърда храна ,отгоре върху рамките. И то ударно,щото като се излюпят тези 8 рамки ще му изядат и стените на кошера при този "огромен запас" от храна в кошера.Това са само разсъждения продиктувани от моята ситуация, при него може да позволява и това. Той ще прецени.
    А дали само един ще е рояка ще се разбере по -късно.

 

 
Страница 103 от 126 ПърваПърва ... 35393101102103104105113 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •