Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 70 от 126 ПърваПърва ... 2060686970717280120 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 691 до 700 от общо 1251
  1. #691
    Автор
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    104
    Пчеларски район
    ДОБРИЧКА
    Защо не си хранихте пчелите на есен а сега бухате в студа питки рано е още

  2. #692
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,658
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от enchev Виж публикацията
    Защо не си хранихте пчелите на есен а сега бухате в студа питки рано е още
    Колкото по студено и по рано по добре, отваряш а пчели няма, слагаш питката и затваряш. Не слагаш було не палиш пушилка и не тормозиш пчелите. В същото време питката и се отразява много добре, направи опит на някой кошер и ще видиш. Не ги подбужда и не им пречи, а и давам комфорт и сигурност което ги успокоява. От моите познати всичко храни Декември-Януари, аз започнах от миналата година и видях къде е "мекото", а ако остане мед или питки пролетта е добре дошло, за отводки винаги трябва

    П.С. Аз съм хранил пчелите есента, оставил съм и по 10-15 кг. мед, дал съм и витамини и Нозевит

  3. #693
    Автор
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    104
    Пчеларски район
    ДОБРИЧКА
    Хранил съм от декември и аз няма смисъл не е ли по добре да си запасите пчелите октомври в топлото и като искате да ги стартирате да почнете след 15 февруари мед от кокиче ли ще вадите

  4. #694
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от enchev Виж публикацията
    Хранил съм от декември и аз няма смисъл не е ли по добре да си запасите пчелите октомври в топлото и като искате да ги стартирате да почнете след 15 февруари мед от кокиче ли ще вадите

    Има хора правят ранни отводки.Повечето не членуват никъде.Следи обявите и ще разбереш кои са.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #695
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,658
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от enchev Виж публикацията
    Хранил съм от декември и аз няма смисъл не е ли по добре да си запасите пчелите октомври в топлото и като искате да ги стартирате да почнете след 15 февруари мед от кокиче ли ще вадите
    Това със стартирането не е така като си мислиш, по принцип след като започне да се увеличава деня, пчелите започват да гледат малко количество пило а истинското стартиране започва след като започнат да внасят прашец от природата. Миналата година въпреки че сложих питките Декември пчелите стартираха с 1 месец закъснение заради студения Март, та нямаше и акация а какво остава за кокиче. Всичко зависи от природата, да ако им даваш някакви протеинови бомби с прашец и витамини може и да ги подлъже (аз не съм го правил и нямам идея дали е така) но от обикновена питка от захар не.

  6. #696
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Това със стартирането не е така като си мислиш, по принцип след като започне да се увеличава деня, пчелите започват да гледат малко количество пило а истинското стартиране започва след като започнат да внасят прашец от природата. Миналата година въпреки че сложих питките Декември пчелите стартираха с 1 месец закъснение заради студения Март, та нямаше и акация а какво остава за кокиче. Всичко зависи от природата, да ако им даваш някакви протеинови бомби с прашец и витамини може и да ги подлъже (аз не съм го правил и нямам идея дали е така) но от обикновена питка от захар не.


    Тук си абсолютно прав.Мача започва след леската и дряна.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #697
    Потребител
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    99
    На 19.01 и аз им сложих питки, но ми направи впечатление на единия кошер кълбото беше в долната част на плодника, десетина секунди след отварянето се вдигнаха на-горе, при отварянето на всеки кошер, някой пчели започнаха да летят около него, след затварянето се прибраха през прелката, кълбата са на три пити, за първи път зазимявам кошери и се надявам да изкарат зимата .

  8. #698
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,658
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    На 19.01 и аз им сложих питки, но ми направи впечатление на единия кошер кълбото беше в долната част на плодника, десетина секунди след отварянето се вдигнаха на-горе, при отварянето на всеки кошер, някой пчели започнаха да летят около него, след затварянето се прибраха през прелката, кълбата са на три пити, за първи път зазимявам кошери и се надявам да изкарат зимата .
    Времето е топло за това летят, по лесно се хранят в по студено време и сутрин, защото през нощта кълбото е по сбито и с дневният ход на температурата започва леко да се разпуска. Успех, дано те зарадват всички пролетта

  9. #699
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Не знам как е при вас,но при мен вали сняк като за януари.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #700
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Снега спрая. Време беше.Тая седмица ще трябва отново да се проверява да ли има жертви.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 70 от 126 ПърваПърва ... 2060686970717280120 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •