Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 114 от 126 ПърваПърва ... 1464104112113114115116124 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,131 до 1,140 от общо 1251
  1. #1131
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Хич не се чуди!Като знаеш чии са пчелите и се сещаш що налитат на водица след дъжд като собственика сутрин.Такава им породата.
    Това е абсолютно вярно и аз се заблуждавах за активност на пчелите, но няма мед. След дъжд водата отмие нектара от акацията и пчелите луднат защото и мерише на нектар, но събират само ароматна вода. Четох някъде, че не трябва да вали 48 часа и да е температура над 25 градуса да има акациева паша.
    Дават времето да се оравя от утре, при мен акацията премина, но да пожелая успех на колегите от високопланинските региони където тепърва ще цъфне.

  2. #1132
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Хич не се чуди!Като знаеш чии са пчелите и се сещаш що налитат на водица след дъжд като собственика сутрин.Такава им породата.
    И мойте са като Самоковски зет.Сутрин рано на чешмата.Но е добре, че акацията започва да цъфти от утре, и дано пожеланията на Nik_m се сбъднат.Лошото е ,че пчелите са малко махмурлия, но Шефа е виновен.Така де,да се оплача и от мене си.Но досега поне, много,много не се притеснявах от роене.

  3. #1133
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    При мен очаквам 45 дена непрекъсната паша.В момента магазините са пълни,но не е запечатан.От другата седмица трябва вече да тече...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #1134
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    При мен очаквам 45 дена непрекъсната паша.В момента магазините са пълни,но не е запечатан.От другата седмица трябва вече да тече...
    Даче,а подготвен ли си за тези 45 дена.Казваш,пълни магазини с незапечатан.А с какво са пълни? Ако утре е първия ден от 45–те,закъсал си я здраво,че лесно не се запечатват два магазина на кошер при тези зимни температури.Поне при нас е така–вчера и днес със ватенката на гърба.Викам си,ами ако потрябва и гъбината къде ли съм я потурчил след уволнението.И започнах да я търся,че виж че е потрябвала.
    Хубаво огледай нещата,че 45 дневна паша са си 4–5 магазина мед на с–во.Заедно с тези пълните,ама не запеатани ще си биеш рекорда от преди.Колко гонеше като килограми за рекорд? Действай,няма време за" рикийки".

  5. #1135
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Даче,а подготвен ли си за тези 45 дена.Казваш,пълни магазини с незапечатан.А с какво са пълни? Ако утре е първия ден от 45–те,закъсал си я здраво,че лесно не се запечатват два магазина на кошер при тези зимни температури.Поне при нас е така–вчера и днес със ватенката на гърба.Викам си,ами ако потрябва и гъбината къде ли съм я потурчил след уволнението.И започнах да я търся,че виж че е потрябвала.
    Хубаво огледай нещата,че 45 дневна паша са си 4–5 магазина мед на с–во.Заедно с тези пълните,ама не запеатани ще си биеш рекорда от преди.Колко гонеше като килограми за рекорд? Действай,няма време за" рикийки".
    Оставил съм си Гоголе едно слабичко за тая работа...,а и има чалъми за запечатване,но ги ползвам по редко.Пашата я очаквам след 6 дена Акация и липа.С 20-30 дневна паша Акация на малко места могат да се похвалят...155кг от един кошер гоня,но едно две теникета ми бягат по тъча още.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #1136
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    .155кг от един кошер гоня,но едно две теникета ми бягат по тъча още.
    И какъвто си дългокрак,одма си ги настигнал.....

  7. #1137
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    155кг от един кошер гоня
    Ето кой свали цената на меда. Аз изкарвам по 30кг. от кошер и го продавам по 5лв. са 150 от кошер а Друмев и по 1лв. да го дава пак ще изкара повече от мен!

  8. #1138
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Даче,а подготвен ли си за тези 45 дена.Казваш,пълни магазини с незапечатан.А с какво са пълни? Ако утре е първия ден от 45–те,закъсал си я здраво,че лесно не се запечатват два магазина на кошер при тези зимни температури.Поне при нас е така–вчера и днес със ватенката на гърба.Викам си,ами ако потрябва и гъбината къде ли съм я потурчил след уволнението.И започнах да я търся,че виж че е потрябвала.
    Хубаво огледай нещата,че 45 дневна паша са си 4–5 магазина мед на с–во.Заедно с тези пълните,ама не запеатани ще си биеш рекорда от преди.Колко гонеше като килограми за рекорд? Действай,няма време за" рикийки".
    Не съм ходил в Златарица ама навярно има 5 акации и като цъфнат Друмев казва почна акациевата паша, навярно липите са 2-3 обръстени от орките от долу и цветовете горе само пчели и жирафи могат да ги стигнат и като Цъфнат Друмев пак вика еее започна липовата паша и т.н.
    Виж има и слънчоглед и добре че е той че такива като Друмев и моя милост да могат нещо да изцентруфугират.

  9. #1139
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Не съм ходил в Златарица ......

    https://www.google.com/maps/@43.0296...2!8i6656?hl=bg

  10. #1140
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    155кг от един кошер гоня...
    Вече ще ти викам Друмев Лейката!

 

 
Страница 114 от 126 ПърваПърва ... 1464104112113114115116124 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •