Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 89 от 126 ПърваПърва ... 3979878889909199 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 881 до 890 от общо 1251
  1. #881
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Едва ли медът, който продават е местен, докарват им го от някъде. При нас помаците така правят, всички продават мед и млечни продукти. Крави и овце имат, но меда им го карат от някъде (не казват от къде) и го дават за 10 лв буркана. И това е масова практика.

  2. #882
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Ако пчелина ти е някъде по гористи райони с прохладни следобедни часове/ от 13.00 до към 19.00/ значи са на пълен работен ден. При мен са на половин работен ден–от 05.30ч. до 11.30 –12.00ч.Може и по–рано да започват,но аз не съм ставал по–рано за да ги видя.От 11.30 започва такава жега,че нектороотделянето е минимално или хич го няма.След този час се виждат само единични пчели да се връщат или излитат.Сложих допълнителен магазин празен, да обира топлината и пчелите.Дъното е 2/3 мрежа отворено,но като вдигна покривната табла усещам топлината която излиза .След 19.00 пак тръгват ,но за кратко.
    Е е почват към 5.30ч,но към 11-11.30ч ги ,,хваща"сянката,а 2 коша са постоянно,което не е много добре защото и в двата имаше ,,варовито"пило,мисля че е заради това.Старая се ужким да поддържам хигиена на пчелина,но изглежда се преохлаждат.Миналата година на това място бяха други кошери и стях беше същото.

  3. #883
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Е е почват към 5.30ч,но към 11-11.30ч ги ,,хваща"сянката,а 2 коша са постоянно,което не е много добре защото и в двата имаше ,,варовито"пило,мисля че е заради това.Старая се ужким да поддържам хигиена на пчелина,но изглежда се преохлаждат.Миналата година на това място бяха други кошери и стях беше същото.
    А дали варовитото се получава само от преохлаждане?

  4. #884
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А дали варовитото се получава само от преохлаждане?
    По много причини,но тази е най вероятната.Всички улики водят към нея.Защо,много пъти съм сменял местата на кошерите,при тези под постоянна сянка които са, го има,а при другите не?

  5. #885
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А дали варовитото се получава само от преохлаждане?
    А от прегряване не се ли получава?

  6. #886
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    А от прегряване не се ли получава?
    От прегряване предимно се получава някой от гнилците.

  7. #887
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Едва ли медът, който продават е местен, докарват им го от някъде. .
    Медът го взимали от Илиенци-пазара.Докарвали го на 2-3лв.С две думи,китайски мед.Е,намира се и малко бьлгарски.

  8. #888
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Медът го взимали от Илиенци-пазара.Докарвали го на 2-3лв.С две думи,китайски мед.Е,намира се и малко бьлгарски.
    То сигурно и млякото от там
    А за меда , от моите канали знам, че някакъв поп ги снабдявал. Той обаче гледа ли пчели, вече си е Божа работа, ако ми позволите иронията

    В общи линии, може би в 99% от случаите, "производителите", дето продават по пътищата на родината, вече са само прекупвачи. Лично мнение!
    Мнооого отдавна спрях да купувам. Само за едни праскови спирам на подбалканския и то от точно определено място

  9. #889
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    То сигурно и млякото от там
    А за меда , от моите канали знам, че някакъв поп ги снабдявал. Той обаче гледа ли пчели, вече си е Божа работа, ако ми позволите иронията

    В общи линии, може би в 99% от случаите, "производителите", дето продават по пътищата на родината, вече са само прекупвачи. Лично мнение!
    Мнооого отдавна спрях да купувам. Само за едни праскови спирам на подбалканския и то от точно определено място
    Какво става с тия попове? Големи медари се извъдиха. Гледам един път в един манастир как дядо поп продава мед и реди едни рецепти, а меда разбира се от пчели отглеждани в храма. Ще се избият да купуват. Ама то на попа салама най - хубавия. Та съм виждал и пчелин в манастир в какво окаяно състояние е. Иначе може и китайски мед да е, но продаван в храма или от „свят” човек си върви като топъл хляб.

  10. #890
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Гледат(поповете) пчели, за да си изкупуват греховете,ама дали ще им мине номера,не се знае.
    По темата: До вчера очаквах да тръгне пашата, дъжд също чаках,но сутринта се наобикаляха рано рано, една новосформирана отводка с купена майка, може и да даде фира.
    Предвид факта, че мащерката изгоря както си бе цъфнала, май няма да чакам още много,ще замине всичко на отводки и се надявам екскурзиантите да спасят сезона,Медово.
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

 

 
Страница 89 от 126 ПърваПърва ... 3979878889909199 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 13 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 13 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •