Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 88 от 126 ПърваПърва ... 3878868788899098 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 871 до 880 от общо 1251
  1. #871
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    Тази година до този момент няма добро восъкоотделяне. Градежа е слаб и със стар восък. Няколко кошера правят последни напъни да изпаднат в роево,но като цяло този им инстинкт затихва. До сега и нектара е малко, но се надявам от тук нататък нещата да се подобрят. При отглеждането на майки за собствени цели, тази година захранват малко личинки. Липата тръгна да цъфти и като гледам слънчогледа може да я застъпи.
    Полупланински район 700 м.н.в.
    8 рамкови многокорпусни кошери,хибридна система.

  2. #872
    Потребител
    Регистриран
    10.05.2014
    Мнения
    51
    Пчеларски район
    Троян
    И при мен в централна България положението с производството на майки е тегаво. Едвам успях на 30% от планираното. Явно годината не е добра за майкопроизводство.Или аз уцелих кофти време.

  3. #873
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Най-после,пчелите минаха на пълен работен ден.

  4. #874
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    При мен всичко е по балкана, липите цъфтят яко при надморска височина между 400 и 900 метра. Миналата година даже видях две дървета цъфнали началото на август на височина 1500 метра и имаше пчели по тях.

  5. #875
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    При мен всичко е по балкана, липите цъфтят яко при надморска височина между 400 и 900 метра. Миналата година даже видях две дървета цъфнали началото на август на височина 1500 метра и имаше пчели по тях.
    Късметлия!Аз 6 години се пулих на 1400м.н.в. да видя медоносна пчела,нооооо,пчели ест,ама не медоносни..

  6. #876
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Късметлия!Аз 6 години се пулих на 1400м.н.в. да видя медоносна пчела,нооооо,пчели ест,ама не медоносни..
    Не е имало оптимисти пчелари наблизо.На дивите роеве на тая височина им е трудна зимата.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #877
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Най-после,пчелите минаха на пълен работен ден.
    Ако пчелина ти е някъде по гористи райони с прохладни следобедни часове/ от 13.00 до към 19.00/ значи са на пълен работен ден. При мен са на половин работен ден–от 05.30ч. до 11.30 –12.00ч.Може и по–рано да започват,но аз не съм ставал по–рано за да ги видя.От 11.30 започва такава жега,че нектороотделянето е минимално или хич го няма.След този час се виждат само единични пчели да се връщат или излитат.Сложих допълнителен магазин празен, да обира топлината и пчелите.Дъното е 2/3 мрежа отворено,но като вдигна покривната табла усещам топлината която излиза .След 19.00 пак тръгват ,но за кратко.

  8. #878
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Късметлия!Аз 6 години се пулих на 1400м.н.в. да видя медоносна пчела,нооооо,пчели ест,ама не медоносни..
    На същата височина имаше доста пчели и по полянки с глухарчета и детелина, живеят по хралупи на по-ниска височина - около 1000 м н.в. и лятото когато е суша надолу се качват на по-височко. Това е в Западните Родопи, под връх Милеви скали, иначе края на Май съм виждал и под връх Мургаш (Стара планина) - пак някъде около 1500 н.в. Бях много учуден.

  9. #879
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    На същата височина имаше доста пчели и по полянки с глухарчета и детелина, живеят по хралупи на по-ниска височина - около 1000 м н.в. и лятото когато е суша надолу се качват на по-височко. Това е в Западните Родопи, под връх Милеви скали, иначе края на Май съм виждал и под връх Мургаш (Стара планина) - пак някъде около 1500 н.в. Бях много учуден.
    Не е необходимо семейството да е разположено на високо. Разположено на 500-600 м.н.в., ако е хубаво времето нищо не им коства да се качат още 1000 м. Трябва да се има предвид, че на всеки 100 м. температурата пада с един градус. Това значи, че на пчелина трябва да е над 25 градуса.

  10. #880
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Не е имало оптимисти пчелари наблизо.На дивите роеве на тая височина им е трудна зимата.
    Говоря за Петрохан.В "най-медоносното и млечно"село,Гинци,на1000- 1100м.н.в. височина видях кошери и медоносни пчели,ама един бивол не видях.Таа Петрохан е само на още 300м-400м на високо..
    Всъщност,спомням си,преди години имаше един ентусиаст и няколко оптимиста,които го насърчаваха да развъжда пчели на Петрохан,ама какво стана......

 

 
Страница 88 от 126 ПърваПърва ... 3878868788899098 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •