Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 126 ПърваПърва ... 567891757107 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 1251
  1. #61
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Владо, при мен ситуацията със снасянето е същата, а по пъпките още няма бяло, както се вижда на снимката. След два дни вероятно ще са на това дередже(от снимката). Температурите падат през нощта до -4, -5, носят масово прашец, но не са така натоварени, както преди застудяването. Сланите са здрави. При тези условия, каквото цъфне ще се съсипе.

  2. #62
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Вие направо ме накарахте да си мисля, че БГ е в поне 3 климатични пояса !

    Ето снимка от 26.02 :
    и от вчера :

    Поне ще се надявате на паша, защото тук се отече !

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Ванка,че те поясите са си на всеки километър (хоризонтален)

  4. #64
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Ванка,че те поясите са си на всеки километър (хоризонтален)
    Ачка то тези снимки са в разлика от 100-150 м н.в.! Микроклимат . Дано поне едните се отблагодарят !

  5. #65
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Владо, при мен ситуацията със снасянето е същата, а по пъпките още няма бяло, както се вижда на снимката. След два дни вероятно ще са на това дередже(от снимката). Температурите падат през нощта до -4, -5, носят масово прашец, но не са така натоварени, както преди застудяването. Сланите са здрави. При тези условия, каквото цъфне ще се съсипе.
    Тя тази е петроФка
    Дават го да се вдигат температурите, ако не вали много ще има прашец за пилото.

  6. #66
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan Mankov Виж публикацията
    Ачка то тези снимки са в разлика от 100-150 м н.в.! Микроклимат . Дано поне едните се отблагодарят !
    Миналата събота минах за Троян но през Тетевен ,след Рибарица има изкачване след което се спуска пътя в Шипково ,е там разликата се виждаше много.

  7. #67
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Това е джанката от 18.03.2016
    IMG_20160320_143513.jpg

    И дряна
    IMG_20160320_144035.jpg

  8. #68
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan Mankov Виж публикацията
    Ачка то тези снимки са в разлика от 100-150 м н.в.! Микроклимат . Дано поне едните се отблагодарят !
    Е добре де,хаиде поясите и по верикала да са.При мен (Видинско),около кошерите,прасковите са в разгара си,а само на 200-300метра по хоризонтала,с 50м денивелация има още НЕцъфнали джанки..

  9. #69
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Владо, при мен ситуацията със снасянето е същата, а по пъпките още няма бяло, както се вижда на снимката. След два дни вероятно ще са на това дередже(от снимката). Температурите падат през нощта до -4, -5, носят масово прашец, но не са така натоварени, както преди застудяването. Сланите са здрави. При тези условия, каквото цъфне ще се съсипе.
    Потвърждавам казаното. Микроклиматът е такъв, че при мен на 750мнв освен дрян и някое друго цветенце няма нищо цъфнало. Джанката е леко напъпила, но ще и трябва още поне 4-5 дни. Пилото е понамаляло, но видях и цели плодникови рамки с пило пред запечатване от край до край. Вчера сутринта имаше лед в поилката.

  10. #70
    Автор
    Регистриран
    08.07.2014
    Мнения
    102
    Пчеларски район
    Трънско
    Цитат Първоначално публикувано от vlado 9 Виж публикацията
    19.03.2016г това е най цъфналата джанка при мен.Майките са намалили сериозно яицеснасянето в сравнение с началото на месеца ,въпреки че затворих плътно дъната около 25.02.
    Владо, при мен на 860м още чакам цъфтежа на джанките, но не съм затварял дъната, защото е прекалено влажно и имам проблем с мухъла. В момента всички са изцяло на мрежа от към дъното, дори слабите отводки. В милеровите хранилки се натрупва доста конденз по стъклените им похлупаци и помага да усвояват твърдата захар. Сипвам им и малко сироп (не го предпочитат), но така или иначе вътре си имат достатъчно запаси. Прашец си носят и тази година ми спестиха разходите за скъпи питки.
    Според мен, за сега всичко върви нормално и се радвам, че джанките успяха да задържат...
    Христо Йорданов

 

 
Страница 7 от 126 ПърваПърва ... 567891757107 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •