Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 22 от 126 ПърваПърва ... 1220212223243272122 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 211 до 220 от общо 1251
  1. #211
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Днес ходих до пчелина.Всички семейства са живи.Не съм ги притеснявал,само по една слушалка сложих.Сняг 5см.Малко е при нас.Не бях ги посещавал от 18 декември.Имаше няколко дни с нощни температури от -15-16гр. а през деня -10.Следващо посещение при леко подобрение на времето за слагане на питки.Успех на всички.

  2. #212
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Преди малко бях на моя пчелин (9 кошерчета).Отворих ги за проверка за състоянието им.Не са много силни,но поне са живи.Кълбата на някои са до предната стена или по средата на кошера.Тези,които съм ги зазимил на два корпуса са на горния корпус,обикновено там са и запасите.Само че!!Едното ми семейство от есента насам не ще да се качи на горния корпус.До късна есен имаше пило на долния корпус,явно това е причината.И сега гледам че е опряло задната стена,сигурно изяде меда в корпуса.Горе има пълен корпус с мед ,но не вярвам да се качи до него,пък ако и вече има пило НИКАКЪВ ШАНС!Мисля да сложа питка между корпусите.Как мислите?
    Този пост е редактиран от Kowalski; 11.01.2017 в 18:04. Причина: Правопис

  3. #213
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Как ги отвори в тоя студ. Между двата корпуса ли ги повдига или пита по пита.

  4. #214
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Как ги отвори в тоя студ. Между двата корпуса ли ги повдига или пита по пита.
    Рамките не ги барам.Внимателно отварям платното от едната страна и от местоположението на кълбото определям имали запаси ,това става за 10 секунди.Без да ги притеснявам

  5. #215
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Kowalski Виж публикацията
    Преди малко бях на моя пчелин (9 кошерчета).Отворих ги за проверка за състоянието им.Не са много силни,но поне са живи.Кълбата на някои са до предната стена или по средата на кошера.Тези,които съм ги зазимил на два корпуса са на горния корпус,обикновено там са и запасите.Само че!!Едното ми семейство от есента насам не ще да се качи на горния корпус.До късна есен имаше пило на долния корпус,явно това е причината.И сега гледам че е опряло задната стена,сигурно изяде меда в корпуса.Горе има пълен корпус с мед ,но не вярвам да се качи до него,пък ако и вече има пило НИКАКЪВ ШАНС!Мисля да сложа питка между корпусите.Как мислите?
    Завърти корпусите и слагай питка отгоре.

  6. #216
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Завърти корпусите и слагай питка отгоре.
    Добра идея,колега!

  7. #217
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Здравейте, колеги,
    Да дам малко информация относно положението в пчелина, към 15.01.2016. След слънцето на 13-14.01.2017г. снегът е следнал и от 60 см е станал на около 30см. От 37 зазимени семейства има само едно фира. Очакван от мен резултат, защото семейството беше слаба, късна отводка, която трябваше да обединя, но както знаем вселената и човешката глупост са безкрайни.
    Семействата зимуват на студено и неспокойна обстановка, за съжаление, но за сега с достатъчно запаси. Явно подгонени от снега някои животинчета са поогладнели и търсят начин за препитание в кошерите. Единия кошер е със сериозни следи от кълвач. Семейството е живо, но предполагам притеснявано доста от пернатия ми приятел. Случвало се е и предна година. Не знам защо винаги точно на този кошер. По другите няма дори и опити.
    В няколко кошера има опити да влезе белка (махнати или разтворени мишепредпазители, надявам се да не са нахлули мишки). В единия кошер белката е пробила през дъното, като е разкъсала мрежата на дъното, но има опити и следи около всички кошери. Благодарение на колегата rumenggr имаме и снимков материал в ето тази тема: http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=1578&page=3

    Запушихме пробойните и за сега оставям пчелите да почиват.

  8. #218
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Трябва си пазач.


    WP_20170115_012.jpg

  9. #219
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    164
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от borifototo Виж публикацията
    Трябва си пазач.

    Ако си спомним за мечите атаки от по-миналата година.... ще отложиш нападението над кошерите с една нощ.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 17.01.2017 в 21:57.
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

  10. #220
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Е, чак пък мечки.

 

 
Страница 22 от 126 ПърваПърва ... 1220212223243272122 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •