Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 74 от 126 ПърваПърва ... 2464727374757684124 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 731 до 740 от общо 1251
  1. #731
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    100
    Взех едни кошери от една баба ДБ12, зазимила ги е на 12 рамки и сега има доста пчела, мисля да ги отворя тези дни и да им махна по-някоя стара пита и да сложа нови в плодника за да градят, надявам се така да им намеря работа и да не се роят, дали е правилно , по-голямия проблем е, че майките не са белязани и не знам как ще ги видя , тези дни минах през тях и носеха доста прашец.

  2. #732
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Взех едни кошери от една баба ДБ12, зазимила ги е на 12 рамки и сега има доста пчела, мисля да ги отворя тези дни и да им махна по-някоя стара пита и да сложа нови в плодника за да градят, надявам се така да им намеря работа и да не се роят, дали е правилно , по-голямия проблем е, че майките не са белязани и не знам как ще ги видя , тези дни минах през тях и носеха доста прашец.

    Не ти ли се покаже да я видиш на рамката не я търси.На стената е.Шегувам се
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #733
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Дойде време и на Бояна да сложа някоя друга основа.В момента цъфти джанката и дряна,но той по преминава.Останах доволен от видяното.Най добрия ми кошер е на 6 рамки излизащо пило,а най слабия на 3 но там има здравословен проблем за който пиша от 2 месеца показан ми от врабчия крак.Кошера за който много колеги бяха казали,че е жив умрел в момента е на 9 междурамия пчели.Да не забравя да напиша,че на Камен дел снегът още не се е стопил.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #734
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Основата която сложих вчера на най силния си кошер е изградена над 70%.Вярно не е осеменена още ,но това е нов рекорд по това време на тая надморска.Другия рекорд който направих е първото поставяне на магазин.Колегите покрай мен да знаят,че пчелите се връщат тежки,тежки.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #735
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Основата която сложих вчера на най силния си кошер е изградена над 70%.Вярно не е осеменена още ,но това е нов рекорд по това време на тая надморска.Другия рекорд който направих е първото поставяне на магазин.Колегите покрай мен да знаят,че пчелите се връщат тежки,тежки.
    То покрай теб е пулно с пчелари, твои последователи, а сигурен ли си че не кацат трудно заради вятъра(знаем за уникалните способности на Златаришка-родопика)
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  6. #736
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    То покрай теб е пулно с пчелари, твои последователи, а сигурен ли си че не кацат трудно заради вятъра(знаем за уникалните способности на Златаришка-родопика)
    Характерно за породата е, че освен кърмачки, разузнавачки , работнички има и пчели "ръководител полети" и не се допускат авио проблеми на пис... прелката.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #737
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Характерно за породата е, че освен кърмачки, разузнавачки , работнички има и пчели "ръководител полети" и не се допускат авио проблеми на пис... прелката.
    Забравил си да напишеш,че има много малък разход на Кофналив.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #738
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Забравил си да напишеш,че има много малък разход на Кофналив.
    Без да се приема за реклама, пълно описание на породните особености и характеристики при Даката!
    Има и платен канал.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #739
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Без да се приема за реклама, пълно описание на породните особености и характеристики при Даката!
    Има и платен канал.
    Бях пратил клипа на платения канал и не мислих да се защитя/много ма нажулиха/,но си промених решението след като прочетох във фейса как нападат Бати Янчо/Месията/разни измислени майко производители.Аз не разбирам от майко производство,но ще ви покажа как гради без Кофналив Златаришка Родопика оплодена от беломъд Сакарски търтей над 700м надморска.
    https://youtu.be/Z1qTHAsgdR4
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #740
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Бях пратил клипа на платения канал и не мислих да се защитя/много ма нажулиха/,но си промених решението след като прочетох във фейса как нападат Бати Янчо/Месията/разни измислени майко производители.Аз не разбирам от майко производство,но ще ви покажа как гради без Кофналив Златаришка Родопика оплодена от беломъд Сакарски търтей над 700м надморска.
    https://youtu.be/Z1qTHAsgdR4
    А къде беше ти, като негов Пророк или и ти като другите тука лаеш там мълчиш. Да не кажеш че не си знаел
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

 

 
Страница 74 от 126 ПърваПърва ... 2464727374757684124 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •