Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 126 ПърваПърва ... 513141516172565115 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 1251
  1. #141
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    При мен Април нещата тръгнаха много добре, но после лошото време ми разказа играта. Понеже съм сложил магазините (даже бяха започнали да ги пълнят с нектар) реших да не ги подхранвам за да не се влезе захар в стоковия мед. Вчера отворих три кошера, да видя до къде са стигнали, изяли са почти всичко, почти няма открито пило. ГЛАД! Сега искам не искам ще трябва да подхранвам. Иначе акацията цъфти от една седмица, детелина - килим, а кошерите гладни. Имаше няколко дни без валежи, или валеше само вечер, но приток почти няма. Айде акацията иска по-вискока темперетура, но се надявах детелината да пуска нещо. Лоша работа.
    Аз , говорих за възвратното време , но кой ме разбра .

  2. #142
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Къде е Слънчо ?

  3. #143
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Къде е Слънчо ?
    Ми той,откак се дръпна,прецака времето.....

  4. #144
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Къде е Слънчо ?
    Крие се. Зад облаците е.

  5. #145
    Положението е следното без да изпадам в подробности ще го кажа с две думи . Спасително подхранване по време на цъфтежа на акацията . За тази нощ 16-ти срещу 17-ти май прогнозата е за темперетури около 0-лата . От последните 14 дни я се съберат 12 часа летеж я не . Следващите 2 дни се очертават също с летеж 0 . Работата не е добре към момента .
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  6. #146
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Положението е интересно - ливадите цъфтят, кошерите пращят от пчели, а мед няма. За пръв път виждам рамки с пило и венец от празни сухи килийки. Явно приносът е колкото да се изхранват, а може и по-малко да е. Но съм пазарил един чича да сипва по малко сироп през ден-два и да ги държи в настроение. Градежът е много вял и почти е престанал. Снощи добавих втори магази и направих Демари. Следващото отваряне ще е след месец.

    Но имам едно питане за акацията - не е правила опит да цъфти тази година и все още не се е раззеленила. Та, въпросът е цветовете преди листата ли идват или след.

  7. #147
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Но имам едно питане за акацията - не е правила опит да цъфти тази година и все още не се е раззеленила. Та, въпросът е цветовете преди листата ли идват или след.
    Цветовете са след листата!
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  8. #148
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Но имам едно питане за акацията - не е правила опит да цъфти тази година и все още не се е раззеленила. Та, въпросът е цветовете преди листата ли идват или след.
    И при мен е така акацията. Мисля, че от сланата е проблема, надявам се да пусне филизи и да цъфне, посред лято!?

  9. #149
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    При мен половината акация започна да цъфти .Другата половина въобще не се е разлистила и мисля ,че няма да я бъде.
    И на мен ми се наложи да подхранвам за да не умрат от глад някои кошери.
    На 17.05 и 18.05 сутринта е имало слана.
    Полупланински район 700 м.н.в.
    8 рамкови многокорпусни кошери,хибридна система.

  10. #150
    Автор
    Регистриран
    08.07.2014
    Мнения
    102
    Пчеларски район
    Трънско
    Ей това сивото без листа - в дясно от боровете ми е акацията. А в близък план дърветата са с "попарени" листа и са някакви широколистни, подобни на дъб:
    Този пост е редактиран от Ristis; 19.05.2016 в 22:20.
    Христо Йорданов

 

 
Страница 15 от 126 ПърваПърва ... 513141516172565115 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •