Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 21 от 126 ПърваПърва ... 1119202122233171121 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 201 до 210 от общо 1251
  1. #201
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    При нас цъфна магарешкия бодил.

  2. #202
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Пчелите летят нормално до обяд и слабо след това. Кошерите са пълни с пчели. Масови облитания, но дотам. Търтеите ги изгониха преди около 2 седмици. Зазимяването е в последна фаза, сами си го правят. През септември, пчелите при мен не са активни. Имат мед за зимата.
    Правих подхранване със захарен сироп по 300-400 гр. на ден /2 части вода и 1 част захар/. Това стана в началото на август, след главната паша, след 14 август спрях подхранването за да не им преча на зазимяването.
    Моята работа за тази година приключи.

  3. #203
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от slavi 13 Виж публикацията
    Пчелите летят нормално до обяд и слабо след това. Кошерите са пълни с пчели. Масови облитания, но дотам. Търтеите ги изгониха преди около 2 седмици. Зазимяването е в последна фаза, сами си го правят. През септември, пчелите при мен не са активни. Имат мед за зимата.
    Правих подхранване със захарен сироп по 300-400 гр. на ден /2 части вода и 1 част захар/. Това стана в началото на август, след главната паша, след 14 август спрях подхранването за да не им преча на зазимяването.
    Моята работа за тази година приключи.
    Браво за така добре свършена работа.

  4. #204
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Край на сезона при мен. Пчелите не летят, или летят много слабо, като си охраняват прелката. Имат си мед. Студено им е и няма паша, заради това не летят. А в кошерите е пълно с пчели и мед. Супер е.
    Пилото е старо, от 1-3 рамки и намалява, температури под 8 градуса сутрин.

  5. #205
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    И при мен е подобно положението.Не бях ги отварял повече от две седмици.Днес след обяд погледнах в 4 от семействата.След това излезе вятър и спрях.
    Положението е следното-и в четирите семейства няма пило.Само по няколко все още неизлюпени килийки забелязах.Мед имат по 10-12кг.Сутрин температурите са 5-6гр.През деня е доста топло и може би затова има полирани килийки в средата на гнездото.Всъщност доста добре са подредили всичко.Аз не съм пипал нищо,само извадих в началото на септември по някоя маломедна пита.Цяло лято са пръскани периодично с ОК по рецептата на Дони.В началото на септември са сложени ленти варостоп.Днес ги махнах от семействата които прегледах.Скоро ще направя и третиране с нозевит+ и ги оставям на спокойствие.В две от семействата майките са сменени юли месец-пчела при тях 6-7 междурамия.В едно майката сменена юни месец-пчела 8 междурамия.И другото прегледано семейство с майка от 2015г. -пчела 10 междурамия.Разнообразие

  6. #206
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Днес , следобед бяхме в Кичево да прегледаме семействата на един колега .
    Видях точно тази картинка .

  7. #207
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Аз не съм ги отварял от около 15 юли, след изваждането на меда. Тогава пчелите започват да се зазимяват в моя район. Кошерите имат дълбоко дъно с мрежа и чекмедже под мрежата. Върху чекмеджето слагам найлон за да не падат разпечатки, восък, клей, боклуци и захарни кристали - без найлона има плесен и мухал в чекмеджето. Найлона го измивам през седмица и пак го връщам върху чекмеджето. Така знам какво се случва в семейството за последните 1-2 седмици.
    С прослушване и по падналите боклуци върху найлона мога много добре да определя къде е пилото, на колко рамки е и къде са запасите с мед.
    Няма нужда от отваряне на кошерите. При почукване по кошера, и при отворено чекмедже, веднага се разбира къде са пчелите и пилото сутрин рано когато е студено.
    Отваряне на кошерите е планирано за следващата пролет, когато цъфне черешата.
    Сега имат една педя с мед над последното пило, пчелите не летят, няма паша, студено е през нощта.
    В момента пчелите прибират меда разпилян по крайните пити и го разполагат около последното старо пило, и това се вижда от падналите кристали по дъното.

  8. #208
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Тази сутрин на Етъра (510 m надморска височина) за първи път тази есен температурата падна под нулата и естествено в момента навсякъде има слана. А въздуха вън мирише на зима.....

  9. #209
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    На 1000м. слаб летеж.Носят и прашец.1.jpg

  10. #210
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    За много години, колеги!
    Ситуацията вчера следобед: -14 градуса, тихо време и 30см сняг - дружно жужене при почукване, като по учебник. Всички са живи засега. Ще видим вярна ли е поговорката "дебел сняг голям комат"

 

 
Страница 21 от 126 ПърваПърва ... 1119202122233171121 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •