Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 31 от 126 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 301 до 310 от общо 1251
  1. #301
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз преди малко надникнах.Работят децата с пълна сила.Изградили всичко даже и го напълнили с нектар.Толкова много пълни бели рамки не съм виждал скоро.

  2. #302
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Да споделя и аз как се развиват нещата при мен.Паша тръгна от 10 дни насам.Вече имам семейства с втори магазин ДБ.Първият и почти пълен но не запечатан и да не ги затруднявам поставих втори.Семействата се развиха доста рано-в началото на май бяха готови.Затова и две семейства опитаха да бягат.Бяха своевременно разформировани.През миналата година закупих 5 майки от Матеев и 4 от Дони.Не съм напълно наясно на какво се дължи -все пак пчелина е на 1000м.н.в. но майките на Матеев се представят повече от добре.Именно тези семейства са с втори магазин.Бъкфаст също развиха семейства с много пчела,но приноса при тях определено е малко по-слаб.Пчелите на Дони са наистина много кротки.Душици.Ще видим тепърва за промяна.За сега има достатъчно влага и температурите са подходящи.Очертава се по-добра година от миналата-ако не дойдат от някъде пак самолетите.

  3. #303
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Никак не е добре работата на Бояна от към майки.Отвотката която направих в четвъртък в неделя се е роила.Май не съм прехвърлил само една майка.Нак силния ми кошер е в роево има на 3 пити по 3 2 3 маточника големи като за самосмена възраст преблизително 9 дена.Яйца и открито пило няма няма,но от към мед 2 магазина пълни + плодник.Поблема е,че не е запечатан а без майка надали ще запечата.Среден добив до тоя момент 11кг от кошер смятам и отводките за кошер.

  4. #304
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Днес малко по добре са нещата.Отводката която коментирахме с колегите преди няколко дена има майка която даже и снася.Миналият четвъртак я направих с майка която намерих на хоро в магазина.Маточниците които сложих да си сверя часовника за майка бяха прегризани.Снимки утре или по късно.Според мен в неделя не се е роила ,а се е плодила.А пчелата е наледяла на един от другите кошери.Пашата продължава магазините са пълни.За първи път може да извадя 2 пъти от липа на Бояна.

  5. #305
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Акацията и липата, сланата пак ги унищожи тази година! В неделя останових, че вече има принос от ливадите, ако е валяло може и да извадя нещо този месец!

  6. #306
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    А днешният пороен дъжд отми липата.А толкова хубаво работеха....
    Остана една надежда-ливадата.
    Но то няма угодия....

  7. #307
    Наблюдател
    Регистриран
    02.02.2016
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    Велинград
    Здравейте и от мен! За втора година пчеларствам. През май и юни три дадан блата от три тръгнаха да се роят и ги разделих. От три отводки две станаха и едната вече е с магазин, който пълни, а другата е на 10 рамки (от 10). Едната не стана и я събрах с другите две. Държах ги на 900 м. до преди месец и половина, но после ги качих за първа година на нов пчелин на 1100 м. н.в. За сега работят добре въпреки, че вече сериозно засуши, като изключим дъжда от миналата седмица. Намират си обаче какво да пасат по дерета и сукаци. Към момента не мога да кажа как ще бъде годината, но за момента изглежда, че шанс все още има. При нас добивите си проличават през август, а през септември сваляме отново по-ниско. Медът до момента е тъмен и гъст, но не е манов, а Бог знае от какво! Такива глезотии като акация и липа тук в Западни Родопи не ловим Всичко е билки!

  8. #308
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Как е колеги ,подкарахте ли центрефугите ???У наше село от старите хора знам-"по Илинден се пръска мед и се свалят магазините " (по стар стил де)! Почвам ги пък колкото -толкова .

  9. #309
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Здрасти Владе. Пръскай да има, празен съд да не остане! Без да знам за приказките "по Илинден", вчера вадих мед.

  10. #310
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    В нащо пък махат магазините след първата слана.

 

 
Страница 31 от 126 ПърваПърва ... 2129303132334181 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •