Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 80 от 126 ПърваПърва ... 3070787980818290 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 791 до 800 от общо 1251
  1. #791
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    И какво правиш след месец?
    Пълня им хранилката с греяно вино.

  2. #792
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Пак питка, а може сега да сложи 2-3кг. и чак на сироп.

  3. #793
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Пак питка, а може сега да сложи 2-3кг. и чак на сироп.
    Пак ще е питка и пак около половин килограм. Пчелите, десетина семейства, са ми на двора и не ми е проблем да им слагам по-често. Зазимявал съм и силни и по-слаби семейства/ДБ 10/, по нова година все виждам кълбенца по 10-15 см. Първата година им сложих по кило купешка питка, поръфаха малко над кълбото и другото си остана. Миналата година им слагах домашни, с повечко мед, по 400-500 гр. долу -горе на месец, развиха се идеално затова и сега продължавам така. Първата им сложих на 15 декември, и то не, че са закъсали ами за мое успокоение. Тези дни ще ги погледна пак, ако са я свършили, ще слагам друга ако не, другия път.
    Горния ми пост беше по-скоро да кажа на колегата да не се притеснява от студеното, пчелите са си на кълбо и нищо няма да им стане от едно отваряне на капака. Според мене важното е да не останат без храна а кой как и по колко ще им дава.. на кой както му е удобно.

  4. #794
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Горния ми пост беше по-скоро да кажа на колегата да не се притеснява от студеното, .
    Колегата ти има вино,ракия,400л фризер пълен с мръвки,тежки съръци със суджуци,пълен склад с дърва,и в момента е по шорти.А,и докато все още третираше(колегата ти) с ОК,го правеше винаги по това време-до средата на януари.
    Таа,с две думи,колегата ти не се притеснява от студ,ама щади пчелите.

  5. #795
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Колегата ти има вино,ракия,400л фризер пълен с мръвки,тежки съръци със суджуци,пълен склад с дърва,и в момента е по шорти.А,и докато все още третираше(колегата ти) с ОК,го правеше винаги по това време-до средата на януари.
    Таа,с две думи,колегата ти не се притеснява от студ,ама щади пчелите.
    Жив и здрав да си Майсторе и да ти е сладко.
    Имах изпредвид колегата gin, който се притесняваше да провери дали имат храна пчелите заради студа.
    И понеже аз ги отварям и когато са на кълбо, много те моля да ми кажеш, каква вреда им нанасям. Благодаря ти предварително.

  6. #796
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Пак ще е питка и пак около половин килограм. Пчелите, десетина семейства, са ми на двора и не ми е проблем да им слагам по-често. Зазимявал съм и силни и по-слаби семейства/ДБ 10/, по нова година все виждам кълбенца по 10-15 см. Първата година им сложих по кило купешка питка, поръфаха малко над кълбото и другото си остана. Миналата година им слагах домашни, с повечко мед, по 400-500 гр. долу -горе на месец, развиха се идеално затова и сега продължавам така. Първата им сложих на 15 декември, и то не, че са закъсали ами за мое успокоение. Тези дни ще ги погледна пак, ако са я свършили, ще слагам друга ако не, другия път.
    Горния ми пост беше по-скоро да кажа на колегата да не се притеснява от студеното, пчелите са си на кълбо и нищо няма да им стане от едно отваряне на капака. Според мене важното е да не останат без храна а кой как и по колко ще им дава.. на кой както му е удобно.
    Това обяснява за какво ги отваряш всеки месец. Нищо им няма от отварянето, да притесняват се пчелите но това не е такъв проблем, като казваш важно е да не умрат от глад. Аз слагам по една питка и забравям за тях.

  7. #797
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    През февруари,за разлика от декември и януари,пилото вече е факт и то на не малки площи,а фактора топлина е от изключителна важност,за нормалното развитие.Не,че ще им стане нещо при отваряне,но ще им коства не малко усилия,за да възстановят температурата.Та,ако има възможност да се постави по-голяма питка-2-3кг е за предпочитане.....

  8. #798
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    100
    Благодаря за съветите, днес ги отворих набързода им сложа по-една питка, предишните ги слагах средата на ноември, за сегавсички за живи, но половината са изяли питките м/у 30 и 50%, а другите едвам саотхапали от тях с размера на капачка за буркан, останалата смес от старите питкие станала твърда като камък, като я вкарах на топло се поотпусна, чудя се да яизхвърлям ли, или да я разтворя с малко вода и пролетта да им я върна в хранилките .
    Благодаря предварително за съдействието .

  9. #799
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Благодаря за съветите, днес ги отворих набързода им сложа по-една питка, предишните ги слагах средата на ноември, за сегавсички за живи, но половината са изяли питките м/у 30 и 50%, а другите едвам саотхапали от тях с размера на капачка за буркан, останалата смес от старите питкие станала твърда като камък, като я вкарах на топло се поотпусна, чудя се да яизхвърлям ли, или да я разтворя с малко вода и пролетта да им я върна в хранилките ������.
    Благодаря предварително за съдействието ������.
    Сега ти се струва,че се ,,назландисват",но на пролет ще хапнат остатъците от питките.

  10. #800
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    Днес 01.02. всички семейства се облитаха. Няма жертви. Отворих един от кошерите с 3 годишна майка, оставена заради добрите си качества. Имаше запечатано пило с големина около 15 см на една рамка .Поставената храна преди месец не са я пипнали.
    Полупланински район 700 м.н.в.
    8 рамкови многокорпусни кошери,хибридна система.

 

 
Страница 80 от 126 ПърваПърва ... 3070787980818290 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •