Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 116 от 126 ПърваПърва ... 1666106114115116117118 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,151 до 1,160 от общо 1251
  1. #1151
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от varom Виж публикацията
    Не.Други години има мана от иглолистни.Сега сложиха малко от овошките.С Акацията е добре ,но много здраво ми блокираха плодницит, ама не мога да ги барна.

    Аз чакам само да се затопли и спущам дъната.Венците станаха доста гулеми при мен.Двата магазина не ги барат за сега,но не и запечатват...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #1152
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Божке туй Гоголе за моя плевник ли си го написъл.
    Ее....еее,нали ти писах да не скромничиш. Сигурно се страхуваш да не те нападнат много гости и затова го наричаш плевник този царски палат.
    Даче,Даче не се притеснявай,те,гостите ще си дойдат с армаганите течни,а ти ще осигуряваш диво за барбекюто.

  3. #1153
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Четвъртия магазин даже него отворих,но и той натежаваше.Това е третия
    https://youtu.be/dCy-s8pvyEc,а това втория https://youtu.be/LBjvjRjNyms в първия имаше пило на 4 рамки по излязло,че се наложи да го сложа крайно,а в средата сложих извъртени миналогодишни рамки.От 4 магазина ги намалих на три и смъкнах дъното...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #1154
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Четвъртия магазин даже него отворих,но и той натежаваше.Това е третия
    https://youtu.be/dCy-s8pvyEc,а това втория https://youtu.be/LBjvjRjNyms в първия имаше пило на 4 рамки по излязло,че се наложи да го сложа крайно,а в средата сложих извартени миналогодишни рамки.От 4 магазина ги намалих на три и смъкнах дъното...
    4 магазина? Третия полупразен, втория малко по - добре, а първия с пило, което излязло, но празни. Като направим една проста сметка - има-нема два магазина със задоволително запечатване. Абе, още ще трябва да ги храниш.

  5. #1155
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    4 магазина? Третия полупразен, втория малко по - добре, а първия с пило, което излязло, но празни. Като направим една проста сметка - има-нема два магазина със задоволително запечатване. Абе, още ще трябва да ги храниш.
    За човек който ги е барнал 4 пъти за 2021 това му е дю шеш.
    Ще ги напълнят,но съм ти оставил десерт за по нататък.3 магазин +1 плодник ДБ пълни с мед в ония дето им викате щайги.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #1156
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Някъде тече,но при мен,търтейте са строени и са на диетаета.Май сечта ще почва...А аз чакам мед! Изглежда, че пак .няма да се появи мана. Добре,че поне тая година извадих малко изключително чист Акациев мед, та да не съм капо.

  7. #1157
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от varom Виж публикацията
    Някъде тече,но при мен,търтейте са строени и са на диетаета.Май сечта ще почва...А аз чакам мед! Изглежда, че пак .няма да се появи мана. Добре,че поне тая година извадих малко изключително чист Акациев мед, та да не съм капо.

    Така е и при мен с търтеите,но роенето продължава.Вече нямам съдинки.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #1158
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    След малко е деня на истината.Неотварян кошер от месеци,ако не броим отварянето за допълване на корпуси и магазини ще бъде отворен с цел вадене на мед.Чесно да ви кажа незнам какво ще намеря и да ли няма да се изложа,но ще покажа 100% провала или успеха.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #1159
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    https://youtu.be/0eNiyQNF_BA 18 кила от тоя курпус пусна.Пълен провал.Извъртях рамките само с над 40% запечатка,а другите ги раздадох на роевете.Нямаше да го вадя и това,но роевете напъват с развитието си и ми трябват рамки.В магазините които по моя грешка в снимането също пълен провал.Всички стари рамки са наляти и запечатани,но раздадените за градеж са малко усвоени.Рекламните рамчета пък съм им забравил да им сложа топчета и страничните пити имат отпечатки на рамчета.За мен това семейство е претърпяло срив, роене или самосмяна.Оставих го на 3 магазина +плодник ДБ защото пчелата е точно толкова...Може би трябваше голяма рамка ДБ да пусна през първи и втори магазан,но това ще го пробвам догодина с тая конфигурация.
    Този пост е редактиран от jdrumev; 14.07.2021 в 21:47.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #1160
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Чувам,че при доста колеги тече(пу-пу да не им е уроки), а при мен по средата на Юли, нещата отиват към глад.Баси района.Ама с многото Бор е така.Добре ,че тая година имаше акация,че ако нямаше, щеше да е страшно.В момента има доста паветак,та пчелите да се намират на работа(залудо работи , залудо не стой).Е,забелязах тук там някой жълъдчета ,че се опитват да пускат,ама....Абе,сиромашка радост. Пп.Потече и при мен,ама от небето!

 

 
Страница 116 от 126 ПърваПърва ... 1666106114115116117118 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •