Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 87 от 126 ПърваПърва ... 3777858687888997 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 861 до 870 от общо 1251
  1. #861
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    Това е положението от днес
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Screenshot_20200324-095531.png‎  
    Полупланински район 700 м.н.в.
    8 рамкови многокорпусни кошери,хибридна система.

  2. #862
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    Преди два дни правих проверка на състоянието на семействата. Повечето са много добре. Някои от тях ги ротирах други не. Поставих на някои семейства ВО за градеж.На следващия ден при бърз поглед забелязах, че имаше вече започнат градеж. Има и слабички семейств, на които ще подменя майките при първа възможност. Прашец носят всички много добре. Храна си имат всички. Джанките прецъфтяват.Но започват много други овошки да цъфтят. Глухарчето и то влиза в добър цъфтеж.
    Полупланински район 700 м.н.в.
    8 рамкови многокорпусни кошери,хибридна система.

  3. #863
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    От вчера един блок с рапица на около 1км.разстояние е в цъфтеж. 1/3 от семействата са готови да оползотворят пашата. В някой от магазините в средните пити има нахвърлян нектар,но според мен не е от рапицата, а от многото овошки,които също цъфтят в момента.
    Полупланински район 700 м.н.в.
    8 рамкови многокорпусни кошери,хибридна система.

  4. #864
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Без ръкавици не отивай тогава

  5. #865
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    Ники понеже не знам дали имаш опит в предходни години с рапицовият мед, искам да те предупредя че ако го забавиш за да узрее както другият в кошера няма да можеш да го извадиш от питите - кристализира вътре в тях и после е голяма мъка.

  6. #866
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    Ивайло, благодаря за съвета. Нямам опит с ваденето на рапицов мед. От миналата година съм на сегашното място, но миналата година не беше близо рапицата, а и час от нея не беше никнала. Още се ориентирам в пашите на сегашния пчелин.
    Полупланински район 700 м.н.в.
    8 рамкови многокорпусни кошери,хибридна система.

  7. #867
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    И каква стана тя. Бързах да извадя медът от рапица, за да не захароса в питите. А той само 1/3 от рапицата. Другото е от билки, овошки и т. н. Така казва анализа. А когато акацията тръгна времето се развали. Гледам по обедните часове пчелите излизат и има добър летеж, но е за кратко. И майките, които трябваше да пронесат вече, нещо се мотаят.За сега само 2-3 кошера бяха тръгнали на роене.За сега ситуацията е под контрол.
    Полупланински район 700 м.н.в.
    8 рамкови многокорпусни кошери,хибридна система.

  8. #868
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    Ники, дори при наличие на 1/3 рапицов мед, той до седмица на хладно място ще се захароса или както му викат ще се осапуни, лошото е че щом има анализ може да не искат да ти го вземат. До извесна степен и аз имам вина за това но нали да споделя опита който имам, че аз за първи път когато се сблъсках с рапицата се наложи да стопя в парната топилка над 150 магазинни рамки пълни с захаросан мед. Ама пък тогава каква хубава ракийка стана от тях...

  9. #869
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло_Иванов Виж публикацията
    ... но нали да споделя опита който имам, че аз за първи път когато се сблъсках с рапицата се наложи да стопя в парната топилка над 150 магазинни рамки пълни с захаросан мед. Ама пък тогава каква хубава ракийка стана от тях...

    Ееее, как няма са стане хубава ракийка, това са -300кг. мед.

  10. #870
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло_Иванов Виж публикацията
    Ники, дори при наличие на 1/3 рапицов мед, той до седмица на хладно място ще се захароса или както му викат ще се осапуни, лошото е че щом има анализ може да не искат да ти го вземат.
    Ако става въпрос на едро да не искат да го взимат, предполагам ще е, защото не могат да ме маниполират или има друга причина?
    Полупланински район 700 м.н.в.
    8 рамкови многокорпусни кошери,хибридна система.

 

 
Страница 87 от 126 ПърваПърва ... 3777858687888997 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •