Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 85 от 126 ПърваПърва ... 3575838485868795 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 841 до 850 от общо 1251
  1. #841
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    И при мен запасите тази година са предостатъчно. Само няколко семейства са захапали питките апифонда. И да остане нещо от тях ще ги сложа в хранилките да си ги взимат ако искат. И аз от 34 семейства съм с 1 жертва. Нещо се е случило с майката предполагам още есента. Намерих запечатано търтеево пило на една пита, и кълбото е било малко. Тази седмица смятам да третирам с йод за нозема профилактично.
    А вчера при хубавото време са започнали да носят много вода,на чешмата беше пълно, миналата седмица не беше така.
    Полупланински район 700 м.н.в.
    8 рамкови многокорпусни кошери,хибридна система.

  2. #842
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    100
    Започвам да се замислям за втори магазин , днес ги отворих набързо, всички са налични, януарските питки са ги изяли, сложих нови, януари ми изглеждаха слаби с малко пчела върху питите, днес видях доста повече пчели отгоре, явно майките работят, но не съм преглеждал питите, два от кошерите имаха доста пчели спрямо останалите, явно са избързали с развитието , благодаря на всички за съветите, тази година мисля да ги ровя по-малко и да ги оставя да си работят на спокойствие

  3. #843
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Започвам да се замислям за втори магазин
    Не се замисляй, че даже и си закъснял. Аз преди малко метнах втория и сега си отварям една изпотена бира.

  4. #844
    Автор
    Регистриран
    14.02.2015
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Северозападен
    Цитат Първоначално публикувано от ndm Виж публикацията
    Не се замисляй, че даже и си закъснял. Аз преди малко метнах втория и сега си отварям една изпотена бира.

    Аз пък закъснях и вчера изпуснах рой....

  5. #845
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    голема работа сте, така както сте я подкарали, то докато дойде време за слънчогледа и вие вече ще сте ги зазимили бре

  6. #846
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    100
    Нещо не разбрах, упрека към мен ли е, или не, нещо избързвам с развитието на семействата с това подхранване ли

  7. #847
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2012
    Мнения
    59
    Пчеларски район
    Сливен
    Не става въпрос за подхранването, а за магазините. Обикновено магазини се поставят над плодниците в края на април - в началото на рапицата и акацията. Ти нещо много избързваш. Затова е тази веселба, за твоя сметка!

  8. #848
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    100
    Нещо не сте ме разбрали ������, аз магазините ги слагам след 20 май, вече две години ги гледам с един магазин и се получаваше много пренаселено от пчели, миналата година един силен го изпуснах, и се рой, сега идеята ми е юни месец да сложа втори върху първия ������, така вече ще е добре нали, надявам се да им е по-широко, и да не си мислят много за роене ������

  9. #849
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Освен слагането, има значение и с какви рамки са въпросните магазини? Вече изградени, неизградени , комбинация от двете, рамки с част от основа или пък само рамки без основи? Да не говорим, че ако сложиш магазин(с каквито и рамки да е) и вали една седмица след това ще подобриш значително биоразнообразието в ареала.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #850
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    100
    Ще видя как ще върви градежа на първия магазин, за сега имам от миналата година изградени осем магазинни, четири ще ги бракувам, и ще сложа нови, ако градят усилено в сезона, ще сложа втория магазин, ако не градят, ще остане за догодина, всичко зависи от годината, правилно ли мисля, едни ми пишат да слагам втория, други ме подбъзикват, вече не знам на кого да вярвам

 

 
Страница 85 от 126 ПърваПърва ... 3575838485868795 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •