Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 68 от 126 ПърваПърва ... 1858666768697078118 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 671 до 680 от общо 1251
  1. #671
    Потребител
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    99
    Тъй като все още опипвам почвата, какво ще кажете да разположа кошери в подножието на софийското село Лозен, там има доста поляни, както и обработваеми земи, притеснението ми е дали ще имам какво да събират от поляните, понеже на обработваемите земи често садят царевица

  2. #672
    Наблюдател
    Регистриран
    07.05.2018
    Мнения
    28
    Пчеларски район
    Банкя , Столична Община
    Ходил съм на лов , наоколо . Има и пояси от акация , ниви от слънчоглед ?! Можеш да очакваш среден добив 25-30 кг. при съботно-неделно пчеларство.
    Успех !

  3. #673
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Хвърлих един бърз поглед на децата.Където нямаше конденс в хранилките погледнах.Всички са налице.От бързия преглед ми се наби нещо на око което ме обезпокои ни не е фатално за сега.Голяма е била консумацията на мед през изминалите месеца.Рамкити са поти без венци.Ще трябва да се меси колеги и то скоро.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #674
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Хвърлих един бърз поглед на децата.Където нямаше конденс в хранилките погледнах.Всички са налице.От бързия преглед ми се наби нещо на око което ме обезпокои ни не е фатално за сега.Голяма е била консумацията на мед през изминалите месеца.Рамкити са поти без венци.Ще трябва да се меси колеги и то скоро.
    При мен нямаше венец още есента, но около кълбото имат храна. Рамките на ъглите са празни още от тогава а ги зазимих с около 15кг. мед.

  5. #675
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    При мен нямаше венец още есента, но около кълбото имат храна. Рамките на ъглите са празни още от тогава а ги зазимих с около 15кг. мед.


    Аз с по малко,че бяха слабички,но им оставих по 1 рамка с мед зад преградната.Интересното е че не са я бутнали,а имаше доста топли дни.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #676
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз с по малко,че бяха слабички,но им оставих по 1 рамка с мед зад преградната.Интересното е че не са я бутнали,а имаше доста топли дни.
    При мен са пренесли доста мед, под кошерите има много разпечатка, а на запасните майки на който има сложих питка, повече от 1кг. го няма да за много кратко време. Просто пренасят много мед за това са оголили доста от горе и при поглед над рамките създава илюзия че е много малко храната.

  7. #677
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    При мен са пренесли доста мед, под кошерите има много разпечатка, а на запасните майки на който има сложих питка, повече от 1кг. го няма да за много кратко време. Просто пренасят много мед за това са оголили доста от горе и при поглед над рамките създава илюзия че е много малко храна.


    Може и да си прав,но чак след 20 януари ще разберем.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #678
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Може и да си прав,но чак след 20 януари ще разберем.
    И аз планирам по това време да им слагам питките.

  9. #679
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Супер време на Бояна днес и реших да прегледам семействата и да им позатопля над главичките с някой парцалче.
    Опасенията ми за глад се оказаха малко грешни.Децата са си свършили работата как писа Майстора са сиго прехвърлили колкото им трябва.Не ми харесаха отново отводките на 2-3 рамчици кълбото с диаметър 15-20см.,но да се надяваме младите майки да стартират добре и да наваксат.Удърника както всяка година и мой любимец е на 7-8 рамки кълбо което колкото е добре толкова и ме плаши от финансова гледна точка.Само един кошер имаше много подмор като казвам много камарка е доста голяма ,съмняваме задушаване и вирус, но нямам толкова знания да преценя точно.Кълбото на тоя кошер е 4-5 рамки и сега ще трябва да го наблюдавам.Следващия преглед към 20 01 .Наздраве
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #680
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не ми харесаха отново отводките на 2-3 рамчици кълбото с диаметър 15-20см.,
    Дака,те таз математика не ми е понятна.Летвите на рамките, сигурно са широки по 6-7см.

 

 
Страница 68 от 126 ПърваПърва ... 1858666768697078118 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •