Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 64 от 126 ПърваПърва ... 1454626364656674114 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 631 до 640 от общо 1251
  1. #631
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Много си прав май ще се банирам за половин година.Над 300 преглеждания за един акар, а само два отговора и едно не разбиране на въпроса.Или въпроса ми е толкова тъп или 296 са незнаещите като мен.Според мен много си траят и за комофоста и неоникотоноида и за избелелия акар.Така по лесно ще убият конкуренцията зимата.
    Ама ти много шантаво пишеш и затуй се получава това.
    Ще ти пиша аз какво мисля.
    Безкрилието е от акара.Тествай опаразиряване и ако имаш третирай след ваденето на меда с камуфост.Него можеш да го намериш от колеги дета са по програмата за лекарства и са го писали на цена от 20-40лв опаковката.Слагат се две ленти и се държат 16дни,после същите се прехвърлят в друг кошер и там стоят 23 дни.Ако района не ти е опаризитен много се третира само есен.Пролет пак правиш тест!
    Пълзенето-причини няколко.От третирането на зем.култури най-вече,после от нозема а и от безкрилие.Лекарството е по-често сироп и в него билки и витамини.Аз слагам витаминС,сол и отвара от пелин,смрадлика и борови връхчета.Ако си заинтересуван ще ти пиша как го варя и т.н.В водата за пиене слагам винаги йодна тинктура и водата да е на високо поне40-50сан.
    Това за сега.Споделям моя опит.Имай в предвид,че опита ми е 40 годишен та и повече.
    Моля колегите да пишат те как работят,а не колко са велики и как някой не си гледа правилно пчелите.Впрочем,дали се грижиш за 10-20,30-80,100-150,200-300кошера-отглеждатето и различно,така че недавайте акъл или поне се съобразявайте той с колко кошера е,района му,био ли е,на какво е залегнал,за хоби ли ги отглежда и т.н.!
    Шумата в от дъждовете.То не е само орехите,а всичко.Трябва да се пръска след дъж,ама тая година нестава,много вали.Прочети колко е вредна вече сегашната дъждовна вода ,с пъти по кисела и т.н,затова я неутрализирай поне.

  2. #632
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Почти всичко ползвам без комофост от написаното от теб,но ако третирам с комофос не ли по опасно за пчелите ако са третирани семената с неоникотиноиди/Сега се връщаме на предишния ми въпрос/?За последните 2 месеца съм третирал 4 пъти с ОК.За дъждовете също си прав още след първия кален дъжд който е уж от Сахара летящите изчезнаха безследно след това още 3 пъти така след дъждовете.Миналата година шумата на орехите също изсъхна ако си забелязал след един дъжд и тогава всички викаха,че е от жегата.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #633
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Почти всичко ползвам без комофост от написаното от теб,но ако третирам с комофос не ли по опасно за пчелите ако са третирани семената с неоникотиноиди/Сега се връщаме на предишния ми въпрос/?За последните 2 месеца съм третирал 4 пъти с ОК.За дъждовете също си прав още след първия кален дъжд който е уж от Сахара летящите изчезнаха безследно след това още 3 пъти така след дъждовете.Миналата година шумата на орехите също изсъхна ако си забелязал след един дъжд и тогава всички викаха,че е от жегата.
    Третирай няколко по описания метод и сравнявай.Питай колеги дето третират с него(не дето са чели),дали са доволни.Ако има някой дето се е отказал от чекмайта моля го да пише защо.Сега забелязах,че пиша камуфост а не чекмайт.Писаното се отнасяше за чекмайт.

  4. #634
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Не беше ли кумафос? Вие още не можете да му изпишете името, а как ще го ползвате?

  5. #635
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Не беше ли кумафос? Вие още не можете да му изпишете името, а как ще го ползвате?


    Прав си,но сега заради едно Т...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #636
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Прав си,но сега заради едно Т...
    Аз съм го ползвал доста години преди биото,сина ми 2-3години.Много сме доволни.Колеги от региона- също.По програмата и с прехвърляне в друг кошер излиза на сносна цена,а за вреди-нямаше да го препоръчвам,ако имаше нещо вярно от тях.
    Как се пише-“да питат брата”.Ти нали ме разбра?

  7. #637
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    По програмата и с прехвърляне в друг кошер излиза на сносна цена,а за вреди-нямаше да го препоръчвам,ако имаше нещо вярно от тях.
    Така и трябва.И аз съм така. Като мога да помагам помага като не мога не преча.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #638
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Това с прехвърлянето на лентите направо ме "уби". Разказахте играта на Баер. Това показва за пореден път, че българина е уникален. Ако сега някой може да намери кусур на този начин на ползване на Чекмайта, да заповяда.

  9. #639
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    А , в Странджа утрепаха овцете .
    За нищо !

  10. #640
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Това с прехвърлянето на лентите направо ме "уби". Разказахте играта на Баер. Това показва за пореден път, че българина е уникален. Ако сега някой може да намери кусур на този начин на ползване на Чекмайта, да заповяда.
    Не е измислено от българин.В Гърция един отглежда 3500кошера,наш сънародник му е работил 3 години,та от него се научих преди 9години.Аз като вас бях против чекмайта,ама си промених мнението много бързо.

 

 
Страница 64 от 126 ПърваПърва ... 1454626364656674114 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •