Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 56 от 126 ПърваПърва ... 646545556575866106 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 551 до 560 от общо 1251
  1. #551
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Прав е вдраев, че като започнете да се хвалите и минавате в жанр Научна фантастика. Хайде вземете един учебник и прочетете малко за развитието на семейството от яйце до възрастен индивид. Колко храна е необходима за изхранването на кошера и колко от тази донесена ще остане за вас? Аз съм от хората които много пътуват, а и гледат. Тука като виждам на някои районите и се чудя от къде ги "ласкат" тия кила? Янчо е всеизвестен, че им тъпче и в задниците пък и той нещо заплецна/закъса/. А Янчо, какво ще кажеш? Аз живея в такъв район в който има такава буйна растителност, но няма такива прехвалени ягоди. Някой са го виждали. Могат да потвърдят. Акацията ми е с хектари, а не с декари - пчелина ми е в центъра. Има метеорологични условия които влияят на добива на мед. Нима всички съвпадат, че да е благоприятно за пчелите да се трудят? Днес вали, утре пече прекалено, духа.....колко пъти да го пиша този пост? Като ти пропадне акацията и слънчогледа и къде заминаваш с килата, да не казвам, че и с рапицата не стана нищо. Сега като няма по полето и горите и започнахме да вадим от един парк в града - тонове. Както каза колегата вдраев - вие за кого работите?
    Слънчо , при мен във Варна всичко се отчете супер .
    Сега за развитието - някои бухат сироп , аз храня с мед и него пчелите не го блъскат в килийките , а хранят майката .
    В средата на април имах доволно пчели .
    Само , да спомена за ройчето от 14 май - на 19 юни бе със зряло пило на 7 пити .
    Дали сложих магазин ?
    Тези в Кичево са по слаби .
    Не виждам пълзящи пчели , но там вали всеки ден .
    От Кичево ще взема още мед .

  2. #552
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    В града дават щото лейката ви е подръка.Аз чета старите ви писаници,ама вие не си спомняте какво сте писали.А дали се кося или не-немога да те разбера,какво казваш.Да не би,че ме е яд затова,че вадиш много мед?От твоите писаници разбирам,че други се косят,не аз.Както и да е-остани със здраве и извади много мед.Успех колега!

  3. #553
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Сигурен ли си за лейката ?
    Дали в града имам отровени пчели ?
    Дали в града имам кражби ?

  4. #554
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Несе коси колега,пак си много далече от истината.Първо градския мед е събиран от много повече дървета и цветчета от твоя био слънчоглед,закупчиците няма да намерят пестициди и глифозани .Лашата е конвеирнаот теменужки до димитровчета,колегата никога не подхранваше,няма толкова интусиасти като при теб за 70 лева субсидии напълнихте ортълъка с пчели ,дали има паша за всички няма значение пара да пада.Неси мисли че западняците са прости и не са изследвали меда които вадят от Париж,Берлин и Виена.За нас става по зле от такива като теб,дето държавата ви помпи изкуствено ,свободния пазар чисти всичко .
    А за пчеларстване в населено място с голям брой кошери надали ще е добре за съседите.В гората дет съм и да я напълним си е гора,не са градини,паркове и т.н.

  5. #555
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Сигурен ли си за лейката ?
    Дали в града имам отровени пчели ?
    Дали в града имам кражби ?
    Нямаш щото са многооо сити.Навярно от липа, акация ,кестени и тем подобни.

  6. #556
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Вдраев , аз следя целогодишно развитието на семействата .
    За пашата позна - защото ме цитираш мен .
    Сега за теб - Това което си намислил ще е до 2-3 години .
    Мисля , че 45 години с тях са ми създали някакъв усет .
    Желая ти успех .

  7. #557
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Няма време за писане, вадя мед в момента, но не съм го изследвал дали е мана, в кофата изглежда черен и на вкус го докарва. От чутото до сега от колеги, незнам дали някой е хванал килограмите ми от първото вадене, а днес докарах 65 магазина в цеха и се надявам утре да са още толкова, а щях да забравя, увеличих семействата на 100%. Който иска да вярва, който не ще да пита на Друмев брата. Разбрах, че приказката за набиването на акъл е вярна, защо да се пъна тогава. На тез който съм помогнал досега, ми звънят и ми дават съвет да спра да давам акъл на другите, защо е това, ти кажи?

    П.п-забравих, изключвам двамата начинаещи пчелари, който от миналата година ми помагат.
    П.п- като прочетох на ново писанията ти, все едно съм сложил по един маркуч на всеки кошер. Създаваш ми лош имидж, а ти нищо не пишеш случайно. Храня когато трябва, колкото трябва и с каквото трябва. Години на ред си го продавам само.на едро и съм нямал проблем със изследванията на фирмите.
    Целта беше да се каже, че много се надуват килограмите. Ако се получи това, то не е на всеки кошер. Един кошер 100 кила? Ами да си вземем по 4-5 кошера и давай - 5-600 килограма. Че тогава другите които отглеждат по 1-2-5 хиляди - те са луди сигурно? Мятаме им по 100 килограма и хоп - оправихме бюджета на страната. Когато смятаме средния добив - прочитаме колко семейства имаме в пчелина и след това колко мед сме получили и делим. А не един кошер се понапънал и хайдеее 100 кила. Като Друмев - един направил 7-8- 10 рамки пило в един момент и само за него говорим в два форума. А останалите 155 кошера как са? Няма кой да каже. Да, то се вижда по клиповете. Стига да разбираш от пчели.
    Сега с даването на акъла. Хубаво е това което го правиш, никой не го отрича, но това е нож с две остриета за някои. Тази година си е кекава и въпреки подхранването пчелите са като отводки. Ами кажи, ако всичко е на 6 и семействата се развият подобаващо както е било преди да пръскат като за световно и климата беше по - мек и нямаше толкова болести? Рояците щяха да са по 5 на клон.
    Следващото което е: увеличих казваш семействата на 100%. Увеличаването на семействата със собствени ресурси води до разделяне на материала най - малко на две. И от тези ли семейства извадихме по 100 кила? Така - давайте да пишем по - реално и ако има такива добиви да конкретизираме как се е получило, ако ли няма, отново да кажем защо - каква е причината? Иначе си остава само едно самохвалство, което носи щети на много по - голяма част от пчеларите. Иначе Янчо, към теб имам само добри чувства и не искам да казвам нищо лошо - само давам пример.

  8. #558
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Дали надувам килограмите ?
    Досега съм писал реално , но мога и да прехвана нещо от колегите .
    Няма да цитирам имена .

  9. #559
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Слънчо , при мен във Варна всичко се отчете супер .
    Сега за развитието - някои бухат сироп , аз храня с мед и него пчелите не го блъскат в килийките , а хранят майката .
    В средата на април имах доволно пчели .
    Г-н Иванов, и при мен се отчетоха, но както казахме, семействата забавиха развитие, а акацията избърза и я хвана суша. И какво стана? По половин магазин. След това суша, суша и нищо. Заваля и хванаха малко мана, което както каза и Янчо не се знае и мана ли е или някакъв компот. Започна да вали час по час и пак нищо. Пак по половин магазин. Това е когато няма помощ - там на нивата и работа. Останалото което не се вижда, всеки си го знае. Пчелите лазят, а магазините пълни и никой, ама никой не храни. Само с мед, който пчелите не го блъскат в килийките, а хранят майката. Егати и биволицата - много яшна?

  10. #560
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Аз пък не мога да разбера, защо някои колеги си мислят, че хванали Господ за шлифера. Стига с тоя среден добив. Кажете от колко семейства, колко мед сте извадили, другите сметки ги оставете на нас. И да се разберем, не сме виждали пчели само по телевизора.
    Тия хвалби приличат на мъжките, колко жени е .... И нали знаете, кой се хвали, амиии, който не може, а му се иска.

 

 
Страница 56 от 126 ПърваПърва ... 646545556575866106 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •