Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 126 ПърваПърва ... 345671555105 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 1251
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Когато крадът се връщат нацапани-в ограбваното семейство се струпват-бутат около меда и се цапат.

  2. #42
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Не се връщаха нацапани с мед. Имат си всичките власинки по тялото, и не ги облизваха когато се прибираха. Рано сутринта започнаха да летят. Може би носят вода. Ама чак пък толкова вода да носят?
    Носят и по малко прашец, от къде го взимат не знам, ама в двора не е цъфнала леската, студено е.
    Летежът е като при главна паша, прибират се, падат върху дъската пред прелката, дишат тежко, след което влизат през прелката. А тези пчели които излизат от кошера, излизат с премятане през глава, мощно излизане, претъркулване, след което се чува едно мощно бръм, и потеглят, за къде не знам.
    Дано да не са намерили някой болен кошер, или умрял кошер.


  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от slavi 13 Виж публикацията
    Не се връщаха нацапани с мед. Имат си всичките власинки по тялото, и не ги облизваха когато се прибираха. Рано сутринта започнаха да летят. Може би носят вода. Ама чак пък толкова вода да носят?
    Носят и по малко прашец, от къде го взимат не знам, ама в двора не е цъфнала леската, студено е.
    Летежът е като при главна паша, прибират се, падат върху дъската пред прелката, дишат тежко, след което влизат през прелката. А тези пчели които излизат от кошера, излизат с премятане през глава, мощно излизане, претъркулване, след което се чува едно мощно бръм, и потеглят, за къде не знам.
    Дано да не са намерили някой болен кошер, или умрял кошер.
    Ей Славчо, понякога ги докарваш постовете, но този път толкова тъп пост не съм очаквал да прочета от теб. Само с този си пост доказваш, че в пчеларството си кръгла нула.

  4. #44
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Имаш на този етап 2022 мнения, които са кухи, заядливи, и от тях лъха незнание, и като се заяждаш, търсиш информация.
    Имаш ли пчелин над 500 метра надморска височина, или само се заяждаш?
    Защо си тук? Какво правиш в тази тема?
    А аз считам, че е напълно възможно, моите пчели да ограбват загинали кошери в моя район.
    И се притеснявам, и не знам какво да правя.

  5. #45
    Наблюдател
    Регистриран
    30.01.2011
    Мнения
    12
    Пчеларски район
    с.Желен общ. Своге
    Онзи ден бях на пчелина. На височина 1000 м. н.р са цъфнали само кокичетата. Надявам се сегашните високи за сезона температури да ускорят цъфтежа на леската и дряна....

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Досега си мислех, че моят пчелин е на стръмно място, но вече разбрах в какво заблуждение съм. В момента съм в Триград и навсякаде, кадето минах и видях пчели са на такива байри, че носът ти сигурно опира в земята. Видях ДБ и многокорпусни и то на височина над 1000 метра. Евала ви правя хора, като се замисля само какъв труд хвърляте да закарате рамките за центруфогиране, ми умаляват краката.

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от pchelar4e Виж публикацията
    Онзи ден бях на пчелина. На височина 1000 м. н.р са цъфнали само кокичетата. Надявам се сегашните високи за сезона температури да ускорят цъфтежа на леската и дряна....
    https://kartibg.files.wordpress.com/..._klimat_91.jpg

  8. #48
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Високите пчелини си имат и предимство, не се отказвайте. Цъфтежът се проточва, на юг цъфти на север по баира се забавя и т.н. И медът е много по-качествен отколкото в равнината.


  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Напълно съм съгласен със slavi 13. Когато в полето всичко е изгоряло, в планината има паша и то до късно.
    Меда освен че е БИО, поради липса на промишлено замърсяване, е и много ароматен.

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Вчера сколасах и направих осведомителен преглед на семействата. Температурата не беше желаната (предсказаната от синоптиците), но като цяло ставаше - между 9*С и 14*С, предимно облачно, без вятър. Като цяло съм много доволен от видяното. Няма влага и мухъл - тази година за първи път не поставих никакви "затоплящи" материали и разликата е очевидна. Всичко е сухо, а при отваряне от кошера се носи приятна миризма на прополис и восък. Всички семейства са презимували успешно, като са излезли силни от зимата, а майките са пронесли. Пило има на 4 пити, като на 2/3 от питите са осеменени и запечатани на около 50 % двустранно, а 4-тата е започната. Направи ми впечатление, че има големи площи излюпено пило (за сезона) на около 2 пити с големината на длан (осеменени повторно). Пчелите разчистват усилено, въпреки все още студеното време (току що са излезли минзухарите, а до джанката има повече от 20 дни). Поставих питки по килограм и третирах за акар, като си мисля да направя контрола по метода на Матеев в края на март.

 

 
Страница 5 от 126 ПърваПърва ... 345671555105 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •