Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 36 от 126 ПърваПърва ... 2634353637384686 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 351 до 360 от общо 1251
  1. #351
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Знам че не стесняваш и въртиш корпус с мед под пилото. След като казваш, че не ги пипаш с колко мед влизаш в зимуване?(аз със 10-12кг)
    Това икономически изгодно ли ти е ? (на мен да)
    С колко мед ще влезеш в джанката? (аз с 3-3,5)
    Ще разпечатваш ли мед на пролет? (аз не)
    Тази година получи ли ти се пренасянето на меда от долния корпус? (мисля че не се е получило)
    Моята система не е идеална, но на мен ми допада. Не винаги се получават нешата, но пък някой път са перфекти. Аз оставам повече мед от теб но не разпечатвам пролетта. И да тази година не се получи пренасянето.

  2. #352
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Тази година семействата ти (и моите) влизат по-слаби в зимата. Кълбата ще бъдат средно на 4 рамки при 0 градуса. За да са добре зазимени в ЛР им трябват 4 дебели венеца. За да ги има тези венци и да са добре удебелени другите рамки са пълни. Ако не са стеснени това са 16-17 кг. мед. Ако не са пренасяли и от долния там има още 8-10 кг. Скъпичко.
    На пролет ще има само 4 свободни рамки за пило и ще трябва да се разпечатва яко. Това си е много труд.
    През май ще разберем кой подход е бил правилен и дано семействата ни са супер тогава и ако това е така ти ще си назад с доста мед и ще си разпечатвал целия април, а аз ще съм правил майки през това време. Ееее размечтах се.

  3. #353
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ...Напоследък тона във форума е доста рязък и постоянно има някакви кавги и т.н....
    И мен това ме дразни, но си мълча, за да не се увеличава врявата. Умни хора сме, а за какви неща се впрягаме, не е истина.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #354
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    .... Напоследък тона във форума е доста рязък и постоянно има някакви кавги и т.н.
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    И мен това ме дразни, но си мълча, за да не се увеличава врявата. Умни хора сме, а за какви неща се впрягаме, не е истина.
    Няма нужда да се дразните и впрягате. Казано е : в спора се ражда истината. Гледайте по-ведро, особено къде малките часове.

  5. #355
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Умни хора сте, а в момента точно това правите. Наливате масло в огъня. Казах ви го няколко пъти. На който не му харесва - чадъра, чантата, шапката и за ляп/хляб/.

  6. #356
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ние споделяме,а ти много бързо ни прати за хляб.
    Форума се прави от участниците в него. Ако идат за хляб ще останат само кибиците и .....

  7. #357
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Ние споделяме,а ти много бързо ни прати за хляб.
    Форума се прави от участниците в него. Ако идат за хляб ще останат само кибиците и .....
    Форума както и всеки един колектив е изграден от група хора с различни интереси, знания, умения, характери. Всеки би трябвало да идва тук с явното съзнание, че ще вписва нещо важно що годе или ще търси нещо което да му послужи в по нататъшната му практика. Ако идва само да се заяжда, то мястото му не е тук. Това, че някой понякога си изпуска нервите се е случвало на всеки и ние сме хора за да се разбираме. Има и отговорни за това лица, които да съдействат за нормалната атмосфера. Много от постовете дори не ги виждате за да ги прочетете. Няма нужда от забележките в горните постове. Споделяте, но по този начин лееекичко и дразните. По същия начин и други така пускат някакви дразнещи елементи и мода цяла вечер ще си кореспондира с този или онзи за да има участници във форума - за да се прави форум. Докато не се изгради някаква толерантност между списващите тук на база лека търпимост, разбиране на даден човек, характер, умения, знания, то няма как всичко да е идеално. Всеки би трябвало да си намери мястото в пъзела на форума и да вписва това което е важно по дадената тема, а когато някой си позволи някакви своеволия, то тогава ще се намесват модовете и админа. Когато това не се получава значи е в някакви рамки които те смятат за допустими и вие няма за какво да се притеснявате. Когато всеки се съобразява, то няма да има нужда от всичките тези приказки. Всичко е във вас.

  8. #358
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Чудесно написано и аз имах точно това предвид. Съжелявам че те подразнило споделеното и не съм имал такава цел.

  9. #359
    Защо според Вас не дигнаха меда тая есен?!И при мен е така!?

  10. #360
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    А дали въобще някога са го пренасяли? Дали не хранят пилото с него, а горе да трупат прясно внесен? Не знам гадая. Тази година като нямаше принос и много пило и меда си остана долу.

 

 
Страница 36 от 126 ПърваПърва ... 2634353637384686 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •