Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 126 ПърваПърва 123451353103 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 1251
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Добре де, за какво могат да си мърморят!? То при тебе сладка работа, пчела да си...
    А-а, аз на женски приказки ухо не давам. Стига ми само да им чувам мърморенето и съм спокоен , че всичко е в реда на нещата. " Чушка ако не люти, краставица ако не горчи, жена ако не гълчи и мъж ако не мълчи, това не е живот" неточен може би, но смислово верен цитат.
    Като се затопли ще им кажа, че има и друг дето си говори с пчеличките, та да не мислят , че само на мене може да мрънкат.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    " Чушка ако не люти, краставица ако не горчи, жена ако не гълчи и мъж ако не мълчи, това не е живот"
    Туй нещо,само жена ще го е измислила,вервай ми.Лошото е,че май е вярно.Е понявга и аз си продухвам вулията,че да се разбере има ли лъв в околията
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Днес в два след обяд температура 13градуса .Масово облитане имаше при всички семейства.Западни Родопи-1000м.н.в.

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Някой може да ме обвинят в безхаберие, но аз съм учен, че пчелите не се барат от октоври до февруари! Имам пчелин на 900м в райна на Своге. Вчера реших да го посетя, там още си е зима! Пътят беше покрит със сняг, Добре, че джипа е подготвен за такива условия. От четенията по форума, бях подготвен да намеря пити и съндъци, с мъртви пчели! Кошерите покрити със сняг, само следи на животни в района. Отварям кошера, и той жив, следващия няма следи от живот, почвам да магхам рамките и кълбо с пчели-живи! Дадох на всички храна, няма за сега жертви! От трите ми пчелина имам един разграбен кошер, есента! Всички са преживяли до сега!
    Този пост е редактиран от Вълчан; 09.02.2016 в 08:46.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Сняг още около десетина сантиметра е останал. Слънце. Всичко лети и нищо не носи.Не са се научили да се гмуркат под снега за прашец. Ако го има някъде, де. Събират вода на изчистеното място пред кошерите, където снегът е оставил само локвички и капки.Земята още е замръзнала. Гледат пило явно.Имат питки с протеин. Чакат пролетта без да си губят времето.
    Да им разтуря ли с рахатлъка с броене на паднали акари, или къпане с О.К., или пушене, или просто със зяпане, я за пило , я за нещо си..? Няма-а.Разбрали сме се. Аз не ги закачам , те не ме изненадват.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ако имаш изглед, към кошерите от топло място. Си развали твоя рахатлък! Като седнеш да им се кефиш с някое ирландско кафе!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ако имаш изглед, към кошерите от топло място. Си развали твоя рахатлък! Като седнеш да им се кефиш с някое ирландско кафе!
    Кафето да си призная го обичам само с коняче. Конячето е концентрирана, чиста истина."In vino veritas!" За винцето, италианците имат приказката: " Vino puro, cazzo duro."

    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Сняг още около десетина сантиметра е останал. Слънце. Всичко лети и нищо не носи.Не са се научили да се гмуркат под снега за прашец. Ако го има някъде, де. Събират вода на изчистеното място пред кошерите, където снегът е оставил само локвички и капки.Земята още е замръзнала. Гледат пило явно.
    На 3.02 четвъртък в 14.00 часа t14 градуса на сянка (в други райони на Бг беше стигала да 22)положението беше подобно въпреки че незнайно от къде някоя пчела се появявяше с жълтеникав прашец .Не се сдържах отворих един ,само яйца на не повече от ден около 10 на 10см.

  9. #29
    Наблюдател
    Регистриран
    30.01.2011
    Мнения
    12
    Пчеларски район
    с.Желен общ. Своге
    Пчелина ми се намира на 980 м. надморска височина до с. Женен гр. Своге. Вече 2 пъти подхаранвам със собственоръчно замесени питки от мед пудра захар и малко Vitamix. Имат си медец но папат питките доволно, които са по 400 гр на семейство. Тази Събота мисля да ги презаредя отново. Все още няма нищо цъфнало. Предполагам ако се задържи другата седмица времето така ще цъфнат игликите.

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    При мен една година питките ги бях преработили и смъкнали там където трябва да е пилото и майката нямаше място къде да снася. Аз съм решил при първия подходящ ден след 15 ти февруари да направя преглед на запасите и да сложа питки само на нуждаещите се. Това съм си го решил за себе си и просто го коментирам.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

 

 
Страница 3 от 126 ПърваПърва 123451353103 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •