Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 126 ПърваПърва ... 614151617182666116 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 1251
  1. #151
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    И при мен акацията е попарена от слани. Сега пуска нови филизи. Не знам дали ще цъфне с тези нови филизи.
    Попарените лози вече пуснаха нови филизи с цветове и ще цъфнат, но не знам дали и акацията ще го направи.

  2. #152
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    От около седмица поляните цъфтят и дават нектар обилно .Пчелите работят много добре. Както се очертава пчелите ще са ангажирани с работа до липата .За по натам ще видим . Все още няма кошери изпаднали в роево.
    Полупланински район 700 м.н.в.
    8 рамкови многокорпусни кошери,хибридна система.

  3. #153
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Вчера отворих пчелите. Добре са и имат много събран мед, задръстени са. При мен е главна паша от ливади. Акацията измръзна от слани и няма да цъфне втори път, наблюдавам я, очаквам липата, която ще цъфне след 10 дни. Дал Бог на всички!

  4. #154
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Няма да цъфне акацията,и аз като теб се надявах като се разлисти след попарването да цъфне ама не.За сметка на това ливадите цъфтят яко ,от първи до сега пашата е много силна .

  5. #155
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Цитат Първоначално публикувано от vlado 9 Виж публикацията
    Няма да цъфне акацията,и аз като теб се надявах като се разлисти след попарването да цъфне ама не.За сметка на това ливадите цъфтят яко ,от първи до сега пашата е много силна .
    Да, надеждите са напразни, и при мен няма да цъфне акацията след измръзването от сланите. Тук-там има цветове, но са единични.
    При мен има по един корпус пълен с мед, част от питите са запечатани, но 2/3-ти от питите са пред запечатване, пълни и с удължени килийки, и ще ги изчакам, и чакам липата, тръните и т.н. Сега пчелите са по капините, малините и по тревите. Има и много листни въшки, мравки и мана. Една съседка ми каза "Твоите пчели са по моите череши, там където са збръчкани листата".
    Успех на всички!

  6. #156
    Автор
    Регистриран
    21.05.2015
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    Плетена.общ.Сатовча.1000н.в.
    Докато дочакаме да тръгне някаква паша брадясахме.Местни пчелари споделят ,че не помнят подобно нещо.Почти никаква паша допреди 2-3 дни.Нейсе ливадите цъфнаха.Има принос и някои семейства вече са блокирали долу в плодника майката.В някои има по рамка две запълнени в магазина.Късмет-дано изцапаме центрофугите скоро.Поне не им хрумна да бягат по дърветата.Всъщност един изяви желание,но като тръгна паша и днес гледам разрушил маточниците и бегом по ливадите.Така е при нас тази година.Ако напълнят по един магазин -берекятверсин.

  7. #157
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2014
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    с.Красава общ.Брезник
    Положението е .... положително :D
    От ливадите направо капе нектар, семействата които успяха да не се изроят гонят 60 кг .... Рояците пък се развиват идеално без подхранване ... проблема дет се вика е, че свърша инвентара :D

  8. #158
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kartagen27 Виж публикацията
    Положението е .... положително :D
    От ливадите направо капе нектар, семействата които успяха да не се изроят гонят 60 кг .... Рояците пък се развиват идеално без подхранване ... проблема дет се вика е, че свърша инвентара :D
    Това на коя планета е?

  9. #159
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2014
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    с.Красава общ.Брезник
    Брезнишко 850 метра над морето :D

  10. #160
    Цитат Първоначално публикувано от kartagen27 Виж публикацията
    Положението е .... положително :D
    От ливадите направо капе нектар, семействата които успяха да не се изроят гонят 60 кг .... :D
    Това заедно с кошерите ли?
    Този пост е редактиран от Юрий Цветков; 24.06.2016 в 20:55.

 

 
Страница 16 от 126 ПърваПърва ... 614151617182666116 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •