Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 112 от 126 ПърваПърва ... 1262102110111112113114122 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,111 до 1,120 от общо 1251
  1. #1111
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Ти нали си от всичките. Не мож те разбере човек кога за къде пишеш. Ама не си сам.Та не се притеснявай.Който не го мързи все ще се сети ако му е интересно.
    п.п. То виж и региона от темата "Високопланински" над 500 метра. Айде стига бре!Средно планински от 100 до 500 ли ще са? А планинските от -1 до 100.За равнинни няма да се затормозяваме.Та прав си.Пиши на всякъде. Все попадаш в темата.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #1112
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Те нали в БГ са само Родопика...
    Създадена кръвна линия от соларното божество Орфей загубена през мрачните средни векове но наскоро открита и възродена

  3. #1113
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Най после хубав работен ден за пчелите.Напоследък, често не им се случва.Джанката ,докато се появи и изчезна(не случи на време).Сега започва да цъфти черешата.Сливи ,Круши ,ябълки и накрая глога си чакат реда.Само Акацията не се показва.Стои си на клечки. Не знам за добро ли е , или за зло.За зло ,ако е измръзнала от последните Минуси(-3 -4 )Досега обаче, не съм наблюдавал дали може да измръзне почти неотворена пъпка.Все пак зимата издържа и -20.А за добро,защото ще се забави началото на цъфтежа,че пчелите, както и акацията много много не са се разбързали.

  4. #1114
    Потребител
    Регистриран
    22.07.2015
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Каварна
    Аз съм североизток и забелязвам добър преход от зима към пролет (виждам нещо от давна невиждано) ,е не като през комонизъма дет казват дрътите ,извинение!(и можели общата нагласа на хобитата да влияе в/у природата) сега е добре ,дали щот короната ни принизява към нея (природата)си или аз мисля така.Днес още пет към графа силни. Но,! Здраве и успех на всички!

  5. #1115
    Потребител
    Регистриран
    22.07.2015
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Каварна
    Котките не са генетично калпави! Човек ги прави такива,като децата си! Еле майките им!

  6. #1116
    Наблюдател
    Регистриран
    14.05.2020
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    Мало Бучино 804м
    Днес сутринта след преглед на всички се оказа че 5 кошера са готови за магазин .По време на прегледа всичко беше спокойно но след обяд като тръгнах да слагам магазините щяха да ме изядат.Следваха ме на 30 метра от пчелина .Летяха около мен и се опитваха да ме жилнат.Направо до нас ме изпращаха.

  7. #1117
    Наблюдател
    Регистриран
    14.05.2020
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    Мало Бучино 804м
    Незнам къде сгреших. Пчелите станаха агресивни.Преди да кача магазините си пиех кафето до кошерите сега на 10 метра не мога да се приближа.Как да разбера кои кошер е станал агресивен.
    Едно семейство го преселих в нов кошер. Сложих му имагазин с основи .Другите 4 кошера качих магазините кото бяха под плодниците над тях.

  8. #1118
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Цитат Първоначално публикувано от sunnysunny Виж публикацията
    Незнам къде сгреших. Пчелите станаха агресивни.Преди да кача магазините си пиех кафето до кошерите сега на 10 метра не мога да се приближа.Как да разбера кои кошер е станал агресивен.
    Едно семейство го преселих в нов кошер. Сложих му имагазин с основи .Другите 4 кошера качих магазините кото бяха под плодниците над тях.
    Никъде не си сгрешил.Има моменти когато пчелите са по кротки и други когато са лоши и нападат всичко наоколо.Свиквай с ужилванията.Ако нямаше ужилвания,всеки щеше да има кошери на терасата си и меда щеше да е по евтин от водата в реката.Успех ти желая и не се отказвай.Опита и знанията се събират за много време,даже за цял живот.

  9. #1119
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от sunnysunny Виж публикацията
    ...сега на 10 метра не мога да се приближа.Как да разбера кои кошер е станал агресивен.
    ...
    Развяване на космато черено парче парцал завързано на връв, пред входа на кошера. Мазен, потен, миризлив вълнен чорап от наборник в казармата ще свърши същата работа.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  10. #1120
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    ... Мазен, потен, миризлив вълнен чорап от наборник в казармата ще свърши същата работа.
    Хубав дамски парфюм действа безотказно. В краен случай и автършейф ще осигури добър ефект.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 112 от 126 ПърваПърва ... 1262102110111112113114122 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •