Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 19
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2015
    Мнения
    6

    Smile Продажба на восък

    Здравейте, колеги! Бихте ли ме посъветвали къде мога да си продам восъка? До средата на март вероятно ще имам 1 тон, като бих го продал на едро, но не изключвам и възможността да го давам на дребно по 50-100кг. Също, изискват ли се някакви сертификати, за да мога да го продавам, разрешителни и т.н.

    Също и друг въпрос: на българския пазар има ли вносен восък и той с по-лошо качество ли е от българския?

    Благодаря!
    Иван

  2. #2
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112
    На изложението в Плевен търговци колкото си искаш. С такова количество и цена може да гониш.
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    23.12.2014
    Мнения
    11
    Пчеларски район
    Горна Оряховица
    А бе човек как го правиш тоя восък през зимата? Я разкрий тайната , че нещо ме заинтригува!

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    06.01.2016
    Мнения
    2
    Моля дайте цена. Имам клиент в Германия. Аз работя там и трьгвам на 16.01 за там. Мостра ще ми трябва. София

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2015
    Мнения
    6
    Здравейте!
    До колегата Росен - за момента няма как да го предложа восъкът, той не е мое производство, а вносен. Но това не е главната ми дейност и затова не съм запознат с прекупвачите на восък кои са, къде да ги намеря и т.н. Този восък просто инцидентно го поръчах и дори сега все още не е изпратен от Китай, а тепърва ще го пращат от там с контейнера ми. Иначе имам от производителя анализни сертификати, на документи е 100% чист рафиниран восък, имам снимки, и изглежда, че ще е с много добро качество. Надявам се да дойде като на снимките.
    ИПетров - пчеличките ми спят в момента
    Поздрави на всички колеги и успешна година!

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Директен маркетинг при Дядо Владика. С един тон що свещи ще станат....
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Бари Виж публикацията
    Здравейте, колеги! Бихте ли ме посъветвали къде мога да си продам восъка? До средата на март вероятно ще имам 1 тон, като бих го продал на едро, но не изключвам и възможността да го давам на дребно по 50-100кг. Също, изискват ли се някакви сертификати, за да мога да го продавам, разрешителни и т.н.

    Също и друг въпрос: на българския пазар има ли вносен восък и той с по-лошо качество ли е от българския?

    Благодаря!
    Иван
    Колега продай го в България на дребно.Върви по 20лв. килото и особено се търси китайския.

  8. #8
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Бари Виж публикацията
    Здравейте!
    До колегата Росен - за момента няма как да го предложа восъкът, той не е мое производство, а вносен. Но това не е главната ми дейност и затова не съм запознат с прекупвачите на восък кои са, къде да ги намеря и т.н. Този восък просто инцидентно го поръчах и дори сега все още не е изпратен от Китай, а тепърва ще го пращат от там с контейнера ми. Иначе имам от производителя анализни сертификати, на документи е 100% чист рафиниран восък, имам снимки, и изглежда, че ще е с много добро качество. Надявам се да дойде като на снимките.
    ИПетров - пчеличките ми спят в момента
    Поздрави на всички колеги и успешна година!
    Ха-ха ..... чак сега разбирам, че ти продаваш нещо, което все още го нямаш. При това говорим за китайски восък - ха, ха .... ще падна под масата.

    Сертификата, който го имаш, можеш да го изхвърлиш на боклука. Бъди сигурен, че е фалшив, или дори и да е истински, то той не е за восъка, който ще го получиш. Образеца, който са ти го пратили, със сигурност е чист восък, но това което ще получиш с контейнера ще е нещо съвсем друго. На цвят и мирис ще изглежда сравнително добре, но като направиш изследвания, ще се ужасиш.

    Със сигурност този восък няма да можеш да го продадеш на запад, защото там ще открият, че е фалшив. Няма да можеш да го продадеш и в България на българските изкупвачи на восък, защото те също ще се усетят (цвета е неестествен). Единствения начин е да успееш да измамиш някой неспециалист, но пак повтарям - УМИШЛЕНО ТРЯБВА ДА ГО ИЗМАМИШ. Би ли поел такъв риск да правиш измами и да попаднеш под ударите на наказателния кодекс?

  9. #9
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Ба не стигат ли ни нашите мръсотий и боклуци дето си имаме и си правим тук, ами да докарваме и на света отпадъците. Верно станахме кошче за отпадъци.

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2015
    Мнения
    6
    Г-н Матеев,
    Благодаря за мнението. Ще се замисля.... И също ще се моля.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •