Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 16
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    02.03.2014
    Мнения
    12

    Въпрос за отвотка

    Здравейте,имам 5бр ДБ 12р ще правя от тях отвотки май месец.Въпросът ми е на отвотките ако не и придам майка или маточник ,ще си изградят ли сами ,и ако да за колко време.Благодаря ви.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ако на отводка, не придавам майка или маточник. Бих изкарал майката в отводка. А основното да се опита в това начинание- успех!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    02.03.2014
    Мнения
    12
    мерси много

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Дамянчо.имаш ли акация?

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Ако не си правил до момента,според мен е по-добре да придадеш майка.Ако пък си решил да опиташ сам да си направиш,го направи както казва бат тянко,вземи майката от основния кошер и я използвай в отводката,а основния кошер сам да си произведе майка.Силно семейство по-лесно прави майка,а в същото време по-трудно приема,т.е. по-добре да придаваш майка на слабо семейство,отколкото на силно.
    Успех

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Дамянчо, влизаш в "ПЧЕЛАРСКИ ТЕХНОЛОГИИ" и след това в "ПРОИЗВОДСТВО НА ОТВОДКИ И РОЯЦИ"

    Четеш и си избираш това което теб те устройства най-добре. Успех!
    Съжалявам но не мога (не знам как) да ти копна линк.

    Поздрави, Г. Георгиев

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    02.03.2014
    Мнения
    12
    да има доста акация

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Тогава послушай бат тянко. Майката с две пити пило ще развие семейство, а основното докато се сдобие със снасяща майка, няма да храни пило и ще събере мед.

  9. #9
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Тогава послушай бат тянко. Майката с две пити пило ще развие семейство, а основното докато се сдобие със снасяща майка, няма да храни пило и ще събере мед.
    Осиротял кошер мед не събира. Поне докато не изведе майка/макар и неплодна/. Иначе това е начина майката остава с 1-2 пити пило и мед, а останалите пити в друг кошер и те ще си направят майка. НО! САМО ОТ НАЙ-СИЛНИТЕ И РАБОТЛИВИ КОШЕРИ.

  10. #10
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от damyanco Виж публикацията
    Здравейте,имам 5бр ДБ 12р ще правя от тях отвотки май месец.Въпросът ми е на отвотките ако не и придам майка или маточник ,ще си изградят ли сами ,и ако да за колко време.Благодаря ви.
    За колко време ще изведат майка трудно ще се каже. Мойте с жълтите гъзове извеждат маааалко по-бързо. А тея с кафявите и бели пръсттени малко изостават. Това за пронасянето на новите майки. А иначе абсолютно всички се излюпват около 16--я ден, от снасянето.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •