Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 37

Тема: КБП

  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    25.08.2011
    Мнения
    71

    КБП

    Г-н Матеев, преди около два месеца ви изпратих молба от мое име за членство в КБП.До сега нямам отговор от ваша страна.Моля да ми дадете отговор?

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    То и аз на изложението в Плевен си пуснах молба за членство и нямам никъде черно на бяло че съм член на КБП,с изключение на един мейл който получих наскоро.Въпросния мейл е покана за годишното събрание на членовете на КБП в Габрово през януари 2016.Та май от там разбрах,че съм и аз от членовете.

  3. #3
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Проблемът с членството в КБП е, че нямам разрешение от членовете да публикувам в публичното пространство списък с имената им, населените места и т.н. Този въпрос ще го обсъдим тази година на общото събрание и ще вземем решение с гласуване - дали да има публичен списък и каква лична информация да се публикува в него.

    Другият проблем е липсата на членски внос. При това положение дори и най-дребната услуга към членовете, като например изпращането на едно писмо, ще струва хиляди левове поради големия брой членове. Това също е един от проблемите - досега КБП е похарчила десетки хиляди левове, а не е събрала 1 стотинка приходи. Има един глупак, който до момента даваше пари от джоба си, но това няма как да продължи вечно. Ще трябва да намерим начин да се финансираме, или ако не можем, тогава ще трябва да намерим начин да ограничим разходите до необходиммия минимум.

    Та заповядайте на годишното общо събрание, дори и да не сте членове. На това събрание ще умуваме какво ще правим нататък. Най-важното - ще се наложи да започнем да изграждаме собствени структури, така че на това събрание ще избираме областни и общински координатори. Идеята е за в бъдеще да имаме нива на организационните структури, за да не се налага да наемаме огромни зали или дори цели стадиони за общи събрания.

  4. #4
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    То и аз на изложението в плевен си пуснах молба за членство и нямам никъде черно на бяло че съм член на КБП,с изключение на един мейл който получих наскоро.въпросния мейл е покана за годишното събрание на членовете на кбп в габрово през януари 2016.та май от там разбрах,че съм и аз от членовете.
    Единия от възможните начини за доказване на членство в КБП е даването на всеки един член на членска карта, като има идея това да е цветна PVC c карта с чип в нея (подобна на кредитните карти). Картата ще е пресонална с персонални данни в нея и с персонален код (номер). Това вече сме го обсъждали във форума. След това ще се опитаме да уговорим пчеларски магазини и интернет сайтове да дават допълнителна отстъпка при представяне на такива карти.

    Може да има и други идеи и сега е момента да ги предложите и да ги обсъдим, за да можем да подготвим приемането им от годишното общо събрание.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    21.12.2014
    Мнения
    39
    за да се развива ме трябва да плащаме членски вноспо 12 лева на година мисля че е нормално по един лев на месец

  6. #6
    Наистина ли сте си мислили че ще стане без членски внос ? Няма как да стане !
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

  7. #7
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Георгиев - ingivo Виж публикацията
    Наистина ли сте си мислили че ще стане без членски внос ? Няма как да стане !
    Така е, но тука трябва да се отчита народопсихологията. Ако утре излезеш на улицата, и на всеки един срещнат непознат човек кажеш "Дай 5 лева, и аз цяла година ще работя за подобряване на твоето положение", колко пари ще събереш според тебе? Има ли шанс да събереш 40 лева, за да си платиш разходите дори и за този един единствен ден? Едва ли .......

    Хайде да усложним експеримента. Сега вече трябва да казваш на хората "Аз трябва да събера 20 000 лева, за да работя за вас една година. Тези пари ще се похарчат за ....... ". Мислиш ли, че някой ще те изслуша до края, или ще те напсува на ум (и на глас) и ще ти обърне гръб? А разходите са съвсем реални, дори и недостатъчни за 1 година заплата на 1 човек, 1 година осигуровки, 1 година наем на офис, 20 командировки до София с лична лека кола, компютър, принтер и друго офис оборудване, счетоводство, ток, вода, разходи за външни услуги и още поне 100 други пера.

    Та в основата на всичко това стои БЪЛГАРСКАТА НАРОДОПСИХОЛОГИЯ. И ако не се съобразяваш с нея, нищо няма да стане. Хората си мислят, че ти си им длъжен, и дори проявяват претенции (самата тема е създадена заради това), но в действителност не осъзнават, че някой прави САМОЖЕРТВА заради тях.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Така е, но тука трябва да се отчита народопсихологията. Ако утре излезеш на улицата, и на всеки един срещнат непознат човек кажеш "Дай 5 лева, и аз цяла година ще работя за подобряване на твоето положение", колко пари ще събереш според тебе? Има ли шанс да събереш 40 лева, за да си платиш разходите дори и за този един единствен ден? Едва ли .......

    Хайде да усложним експеримента. Сега вече трябва да казваш на хората "Аз трябва да събера 20 000 лева, за да работя за вас една година. Тези пари ще се похарчат за ....... ". Мислиш ли, че някой ще те изслуша до края, или ще те напсува на ум (и на глас) и ще ти обърне гръб? А разходите са съвсем реални, дори и недостатъчни за 1 година заплата на 1 човек, 1 година осигуровки, 1 година наем на офис, 20 командировки до София с лична лека кола, компютър, принтер и друго офис оборудване, счетоводство, ток, вода, разходи за външни услуги и още поне 100 други пера.

    Та в основата на всичко това стои БЪЛГАРСКАТА НАРОДОПСИХОЛОГИЯ. И ако не се съобразяваш с нея, нищо няма да стане. Хората си мислят, че ти си им длъжен, и дори проявяват претенции (самата тема е създадена заради това), но в действителност не осъзнават, че някой прави САМОЖЕРТВА заради тях.
    Както започнеш да им вземаш пари и всичко свършва. Ще забравят, че някаква организация има някъде там. Това е БГ действителността. Само си харчиш парите на вятъра. Вервай ми.

  9. #9
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Както започнеш да им вземаш пари и всичко свършва. Ще забравят, че някаква организация има някъде там. Това е БГ действителността. Само си харчиш парите на вятъра. Вервай ми.
    Да не започне някои нещо и почвате да го убеждавате че няма да стане...........?!?!

  10. #10
    Моето лично мнение е следното . За народопсихогията съм съгласен . Но един трезвомислещ човек би трябвало да слага на преден план възможността правата и интересите му да бъдат защитавани от колкото се може по-силна и легитимна организация . Смятам че всички сме съгласни с приказката "Съединението прави силата" Какво следва от тук ? Ръководството на тази организация освен че отделя големи периоди от времето си за "Общата кауза" има и съответните разходи за тази дейност , а и самата организация за да има имидж и самочувствие се нуждае от средства . Тука вариантите са два самофинансиране (членски внос ) или извършване на стопанска дейност или и двете заедно . Ако се заложи само на членския внос към сегашния момент годишната вноска би трябвало да е от порядъка на 100 лв . Това го казвам без нито да знам членската маса , организационната структура и каквото и да било на дадената организация . Матеев това с 5-те лева е несериозно . Ако някой не иска да членува заради членския внос то той е безполезен за организацията не само заради загубата на един членски внос , той просто няма интерес за общите идеи ,проекти и т.н.т. По-добре 100 истински заитересовани членове отколкото 1000 зяпачи !
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •