Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 37 от общо 37

Тема: КБП

  1. #31
    Потребител
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    58

    Нестопанска цел

    Мисля че се залита. Пчеларската организация трябва да е с нестопанска цел. Тя трябва да представлява интересите на пчеларите пред държавните органи. Пчеларите по райони трябва да се обединят в коопераци и сдружения със стопанска цел. Евросъюза отпуска до 90% финансиране на проекти на такива организации с над 7 члена. Те могат да изкупуват и организират търговията с мед, захар и др. Тогава здруженията по места ще могат да плащат по-значим членски на конфедерацията. Представители на всяко сдружение ще може да изказва предварително информирано колективно мнение по въпросите касаещи конфедерацията. Това е пътя, а не единна организаця за цялата страна. Вече имаме няколко и какво - борят се за членове за да могат да покажат лидерите колко са по- велики.

    Ако не можем да се организираме на местно ниво, тези които се познаваме какво остава за национално?

    Това финансиране няма да е вечно. Сега е момента да се организираме по места. Това е призив към интернет активните пчелари. Ако Матеев не проумее това, федерацията ще изживее своя епогей и по нищо няма да се различава от другите организации.
    Ще се срещне сериозен отпор от страна изкупвачите на мед. Те нямат интерес от големи играчи на пазара на мед.

  2. #32
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Надявам се този пост да не бъде изтълкуван погрешно от Матеев.
    Оценявам дейността която развива КБП и лично Матеев по разни проблеми на пчеларите и огромния труд и лично време които са положени в НПП, de minimis, Наредба 15 и т.н. Но от месеци цари пълна тишина относно това как се развива самата КБП, а скромното ми мнение че това също е важно. Има ли някакво развитие или цари пълен застой и нещата които се писаха че ще се направят си останаха само добри пожеления.

    Докъде стигна въпроса с изграждането на структурите на КБП (за покриването на изискването за национална организация). Какво стана с регионалните и областни координатори (така и не бяха публикувани както бе обещано). С привличането на пчеларите към КБП (членовете все още ли са 500) и т.н. Считам че тези въпроси са важни и се надявам на отговор.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  3. #33
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Сезонът вече е към своя край, така че скоро ще можем да отделим по-голямо внимание на организационните въпроси.

    Иначе нали знаете - КБП и БПРА не са само Матеев, а и една камара други активисти. И тъй като всичките те са пчелари, отделянето на време за обществена дейност през активния сезон е почти невъзможно. Живот и здраве - зимата наближава .......

    ПС: Лепвам си на екрана поредното червено листче със задача "КБП - структури". То и пролетта имаше такова листче, но не можа да му дойде реда.

  4. #34
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Годината е 2023
    Любопитно ми е какво се случва с КБП - за изминалите почти 7 години как се разви още ли е 400-500 членове. Изградени ли са структурите на КБП. Какво стана с регионалните и областни координатори - кои са. Има ли офиси из страната...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Годината е 2023
    Любопитно ми е какво се случва с КБП - за изминалите почти 7 години как се разви още ли е 400-500 членове. Изградени ли са структурите на КБП. Какво стана с регионалните и областни координатори - кои са. Има ли офиси из страната...
    Борка, що не питаш у фе'са бре? Там са сега баш пчеларите. Тука останаха 'лабавите, като назе. Ей го на и Друмев вече ръси там плявата си. Тук сме сиротни.

  6. #36
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Годината е 2023
    Любопитно ми е какво се случва с КБП - за изминалите почти 7 години как се разви още ли е 400-500 членове. Изградени ли са структурите на КБП. Какво стана с регионалните и областни координатори - кои са. Има ли офиси из страната...
    Явно листчето на екрана от горния пост на Матеев е паднало в кошчето и "КБП-структурите" заминаха на майната си, не че са били на друго място. Само се потвърди мнението на една пчеларка, но това е друга тема.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 11.04.2023 в 08:38.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  7. #37
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Откакто съм по тези пчеларски групи, виждам един повтарящ се "патърн", който го срещам навсякъде. Всеки иска да дава акъл, да става шеф, обаче не си върши работата. Политиката прецаква всичко. Когато не знаеш какво да правиш, ходиш приказваш глупости, правиш се на "политик" и чакаш някой балък да ти свърши работа. То след време няма да има такива хора. Вместо да се съберат всички и да се изяснят правилата, всеки си прави каквото на него му харесва и май иска други да се съобразяват с него. Да не говорим за простотията, че там е в повече.

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •