Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 37

Тема: КБП

  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Постарах се да проверя какво се казва в Уикито, за тази завъртяна дума народопсихология. Ефекта на тия пет лева дето ги дава за пример Матеев би бил същия, ако започнеш на всеки да даваш по пет лева. Пак или ще ги помисля за фалшиви, или за скрита камера или и аз не знам. Но ще разкрия едне наша национална черта- недоверието. Накратко, ако съм убеден в каузата бих помогнал с кеф! Вижте дарителските кампании за болните хора. За нула време събираме невероятни суми. Голям кеф. Ето това харесвам на сънародниците си милосърдието и спомоществувателството! Наздраве!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Димо Караангелов Виж публикацията
    Да не започне някои нещо и почвате да го убеждавате че няма да стане...........?!?!
    Той много добре знае какво прави и аз лично го подкрепям, но както казвам по - горе в БГ нещата не се получават така. Нямаме го в ДНК-то. Затуй казвам, че само троши нерви и пари, а след като той решава и може да си го позволи нека да опита. Аз не го убеждавам, че няма да стане, а го предупреждавам. Просто споделям моя малък опит в такива начинания и то точно с пчелари.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Слънчо, всъщност доскоро и аз не бях наясно че тоя череп с качулката всъщност е усмихнат !
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Слънчо, всъщност доскоро и аз не бях наясно че тоя череп с качулката всъщност е усмихнат !

  5. #15
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Георгиев - ingivo Виж публикацията
    Моето лично мнение е следното . За народопсихогията съм съгласен . Но един трезвомислещ човек би трябвало да слага на преден план възможността правата и интересите му да бъдат защитавани от колкото се може по-силна и легитимна организация . Смятам че всички сме съгласни с приказката "Съединението прави силата" Какво следва от тук ? Ръководството на тази организация освен че отделя големи периоди от времето си за "Общата кауза" има и съответните разходи за тази дейност , а и самата организация за да има имидж и самочувствие се нуждае от средства . Тука вариантите са два самофинансиране (членски внос ) или извършване на стопанска дейност или и двете заедно . Ако се заложи само на членския внос към сегашния момент годишната вноска би трябвало да е от порядъка на 100 лв . Това го казвам без нито да знам членската маса , организационната структура и каквото и да било на дадената организация . Матеев това с 5-те лева е несериозно . Ако някой не иска да членува заради членския внос то той е безполезен за организацията не само заради загубата на един членски внос , той просто няма интерес за общите идеи ,проекти и т.н.т. По-добре 100 истински заитересовани членове отколкото 1000 зяпачи !
    Много добре написано,колега! И аз съм на мнение,че по-добре малко,но истински членове,отколкото масовост и пълнеж.И наистина всеки трезвомислещ и средно грамотен човек е наясно,че за нормалното функциониране на една такава организация са необходими средства,а тяхното набавяне трябва да е приоритет на всички членове.

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,
    Да, така е. Съгласен съм с Ивайло и Христо. Смятам, че всички които, са си подали документи за членство в КБП са наясно с това. Всички те са недоволни от досегашното членуване в други "легитимни" организации, които до сега са направили "МНОГО" за състоянието на сектора. Всички ние, КОИТО СЕ ЗАНИМАВАМЕ С ПЧЕЛАРСТВО в РБ, сме заинтересувани да ни се защитават интересите. Всички ние си знаем проблемите, откраднат ти кошерите, и трябва да пиеш "студена вода", арендатора пръска когато му скимне пак същото! На всички ни е писнало! Според мен, това е пътя за оправия. Всички трябва да го разберат.
    Поздравления за Матеев! Пчеларите които се интересуват, знаят и са наясно......... Откакто се създаде КБП, на всички досегашни "ЛИДЕРИ" им "пари под краката"
    Остава и в МЗХ да разберат, че така не може да продължава, и да поискат от всички "лидери" на организации списъци с действителните им членове. Те да бъдат публично достояние за да може ние по населените си места да ги проверим, аджеба има ли го това! Само единна ОРГАНИЗАЦИЯ НА ПЧЕЛАРИТЕ В РБ ще има шанс да направи нещо в наша защита!

    Честита Нова Година, на всички знайни и незнайни пчелари!!!! НАЗДРАВЕ И МНОГО УСПЕХИ ПРЕЗ 2016 г.!!!
    Поздрави, Г. Георгиев

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Моето лично мнение е следното:За народопсихологията сте прави,но в МИНАЛО време.Въпреки,че не съм член на КБП и незнам дали скоро или изобщо ще стана член на тази организация,но аз от 2016година(включително) нататък ще дарявам по една тенекия мед на КБП.

  8. #18
    Потребител
    Регистриран
    25.08.2011
    Мнения
    71
    Моите уважения г-н Матеев за каузата с която сте се наели.Мисля, че не е нужно разрешение от новоприети членове да им изпратите един имейл с което да ги уведомите за положителния или отрицателен отговор на подадено заявление за членство.За членския внос- мисля, че този въпрос трябва да се реши още на тазгодишното Общо събрание на КБП.Една организация ако няма пари- отпиши я.Лично аз съм имал хиляди левове загуби от некоректно отношение към мен като към пчелар от редица държавни институции и частни лица, така, че с желание бих си внесъл членския внос в организация която ще защитава интересите ми като пчелар.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ачка,аз понеже съм твой човек ще те подкрепя в начинанието! Стига да нямаш нищо против!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Моето лично мнение е следното:За народопсихологията сте прави,но в МИНАЛО време.Въпреки,че не съм член на КБП и незнам дали скоро или изобщо ще стана член на тази организация,но аз от 2016година(включително) нататък ще дарявам по една тенекия мед на КБП.
    Да си довърша мисълта;..Дали таз тенекия мед ще бъде продадена за 100лв или 150лв или 200лв това вече ще бъде индикатор за "силата" на самата организацията..Ами я ако тенекиите станат 100...1000 ....Бюджета на организацията е вързан за годината....Разбира се не изключвам членския внос да е примерно по лев на кошер,но ми се струва,че тенекиите мед предполагат по качествена работа на ръководството....

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •