Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 95
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    За първи път чух за това чудо преди три години- един селски ми се оплака за най-силния си кошер и не можахме с него да намерим логичен отговор. Оттогава чета и слушам по темата, очевидци на самия процес наистина няма. Лично аз досега не съм губил. Причините явно са комплексни но за да се стигне до отговора трябва да се събере и анализира много информация. Държавата няма да се засили, ама нашите организации и асоциации датчици ли, камери ли ще слагат не знам, но сериозно трябва да се стягат. Пари има, трябва да се харчи и на ползу роду отвреме навреме, пък дай боже това може да стане и някакъв повод за обединение

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Опс, Алексей сега ти видях поста. Ако има мед и пило в кошера пчелите умират върху пилото и почти всички са на дъното- грозна картина но причината я знаем каква е. Интересното е когато има и мед и пило а пък няма пчели?

  3. #53
    Nic 59
    Guest
    Аааааа не съм съгласен. Напълно в кондиция са, енергични, пълни с енергия да пребъдат. Факторите са:
    Климат - има ги от Сибир до Екватора. Не е това. Пренасяни са от един континент в друг без проблем.
    Химия - единия проблем. Ярък пример ДДТ. Продукт който е в състояние да прекъсне кардинално хранителната верига на екосистемата за много видове след нея. Мисля че се преувеличи канцерогенноста му за се спре употребата му.
    Но тогава нямаше Монсанто и БАЙСЕФ.
    ГМО - втория виновник. И има Монсанто и БАЙСЕФ.
    И малката пчела е в състояние да заличи тези и др. корпорации но победата на пчелите ще бъде в буквалния смисъл Пирова...............

  4. #54
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от kando
    Цитат Първоначално публикувано от ahilis
    Ти като ми задаваш този въпрос си мисля, че май не си виждал кърлеж (вароа)
    да речем не съм виждал - идвам при теб,при пострадалите ти пчели и ти ми обясняваш как да разбера има ли,няма ли опаразитяване,а именно ......?

    И не м/у другото със какво и кога третира?

    п.п.да и забравих да те питам - не знам от кой край на България си,но беше ли сравнително топло при теб през месец декември (става дума и за двете години)?
    1 въпрос- не съм на изпит
    2 въпрос-Варостоп
    3 въпрос- и аз не знам от къде си, кой край, а и не се интересувам. Беше сравнително топло. Характерно за нас.

  5. #55
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    Измряха или избягаха ?
    Кое от двете, защото са различни събитя.
    Има ли някой от форума, който лично да има случай на избягали пчели, не изчезнали постепенно и останала майката с една шепа пчели. Второто по има обяснение.
    За сега не може да се каже измряха- не сме виждали да са измрели. Не може да се каже и избягаха- никой не ги е виждал да бягат. Затова, че в момента терминологията не е от значение.

  6. #56
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    Каквото и да умуваме фактите говорят че има мед , а пчелите липсват и то през зимния период т.е.
    загинали навън. Никой не ги е виждал да излизат, като ''рой'' значи остава вариянта да умират поединично.
    Именно това поединично умиране навън може да е следствие от много фактори, а не от нещо непознато
    ,което също не бива изцяло да се изключва.


    п.п. изчезват от кошера, а не от лицето на земята.

  7. #57
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от toko652003
    Каквото и да умуваме фактите говорят че има мед , а пчелите липсват и то през зимния период т.е.
    загинали навън. Никой не ги е виждал да излизат, като ''рой'' значи остава вариянта да умират поединично.
    Именно това поединично умиране навън може да е следствие от много фактори, а не от нещо непознато
    ,което също не бива изцяло да се изключва.


    п.п. изчезват от кошера, а не от лицето на земята.
    Все си мисля, че е от мобилните мрежи. Тук живея до кошерите на един колега и баща му при въпроса-как са?- той каза: -хич ги няма тази година и почти не му се говореше. А тук има не по- малко от 10 антени. Има и такава теза, но до колко е вярна? Замълча се по тази тема.

  8. #58
    ANIBAL
    Guest
    ........

  9. #59
    Наблюдател
    Регистриран
    11.10.2010
    Мнения
    21
    Цитат Първоначално публикувано от kosta zhelev
    Беше преди доста време.Не ме питайте кога.Лично аз съм наблюдавал, как на малки роеве пчелите напускат кошерите.За един сезон съм видял и хванал 11 такива малки рояка.Но забележете, периода е септември и октомври.Интересното е,че се залепваха за другите кошери,по стените и капаците отвън.Сякаш ги избута някой от кошерите.След този случай, започна доста бързо пчелина да се стопява.После забелязах,че масово напускат пълзейки пчелите от кошерите.Синигерите се отядоха.И това беше края.На пролет имаше
    само 4.
    Аз имах септември месец такъв случай.Едно ройаче се беше хванало за капака на един от моите кошери.Предположих, че е избягало от опаразитен от вароа кошер.Въпреки, че беше доста слабичко, устиска зимата с малко помощ от мене и сега го наблюдавам изкъсо.

  10. #60
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от kosta zhelev
    Беше преди доста време.Не ме питайте кога.Лично аз съм наблюдавал, как на малки роеве пчелите напускат кошерите.За един сезон съм видял и хванал 11 такива малки рояка.Но забележете, периода е септември и октомври.Интересното е,че се залепваха за другите кошери,по стените и капаците отвън.Сякаш ги избута някой от кошерите.След този случай, започна доста бързо пчелина да се стопява.После забелязах,че масово напускат пълзейки пчелите от кошерите.Синигерите се отядоха.И това беше края.На пролет имаше само 4.
    Опааа.Тази година и аз имах нещо подобно на два пъти. Но единия рояк беше като побъркан-мъчих го известно време и го зарязах, а другия излезе много кадърен и сега да не му е уруки е първак.
    п.п. Една рамка от първия рояк която имаше пчели я сложих в друг кошер-той загина първи.

 

 
Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •