Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 92
  1. #81
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Добро утро! Понеже не ми харесва посоката на мисли, ще споделя част от своя житейски опит. На моя най- добър приятел се спомина майка му. На 39 години беше, страхотна жена- лека и пръст. Преди това, ежеседмично си прочистваше организма с всевъзможни диети и системи. Просто за здраве. Разболя се от рак, и за два месеца угасна.....В живота е така, някой по- рано падат, други отлагат неизбежното.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #82
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Това със сухия пост не го разбирам. Мисля, че при постене, човек не бива да ограничава приема на вода. Чрез приема на вода, бъбреците работят ефективно и изхвърлят отпадъчните продукти от човешкото тяло. Нали това е целта - човешкото тяло да се прочисти.

  3. #83
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Това със сухия пост не го разбирам. Мисля, че при постене, човек не бива да ограничава приема на вода. Чрез приема на вода, бъбреците работят ефективно и изхвърлят отпадъчните продукти от човешкото тяло. Нали това е целта - човешкото тяло да се прочисти.
    Всяка една клетка е съставена от вода и организма, за да си набави водата унищожава клетките, но винаги започва с Болните клетки.

  4. #84
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Един човек решил да става йога и си купил книга. Прибрал се в къщи и започнал да чете. Отворил първата страница и там пишело:

    Не яжте един ден и отворете втора страница.

    Не ял той един ден и отворил втора страница. Там пишело:

    Не яжте още един ден и отворете трета страница.

    ...

    и така до петнайста страница. На нея пишело:

    Сега отидете да се изходите на зелена поляна и отворете шестнайста страница.

    Отишъл той на зелена поляна, клекнал и отворил шестнайста страница. Там пишело:

    Ако чувате хрупане, то това е вашият задник, който пасе трева. Честито, вие вече сте йога ....
    Някои вицове не остаряват!
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  5. #85
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    Пак ми зачеквате любимата тема за здравето и дълголетието Ето ималко допълнения и разяснения от мен.

    При сухият пост се разграждат много мазнини, а мастните клетки съдържат изключително голям процент вода. Аз си мисля, че липсата на вода кара организма още по-интензивно да разгражда мазнини, за да си достави вода. Тази вода от мастните клетки е изключително чиста, структурирана (клъстерна) , т.е. водните молекули се подреждат в структури подобни на кристалните решетки при крисалите. Това е така наречената EZ вода от (exclusion zone). Когато водата е в това състояние (много пластове вода от подредени в шестоъгълници молекули), водата "изтласква" всички нечистотии и примеси до границата на EZ зоната. Друго свойство на тази вода е, че от едната страна зоната е положително заредена, а от другата отирицателно. На някой това да му прилича на батерия? Във въглеродните нано тръбички в клетките водата е от този вид - EZ вода или структорирана вода, както го предпочитате. Интересно е , че водата в тези тръбички се свързва със съзнанието на човек. Всички упойки, при които губите съзнание деструктурират водата в нано тръбичките. Това са най-новите изследвания и чрез тях се опитват да обяснят действието на анастетиците, защото предполагам знаете, че все още не е изяснено и има само хипотези по въпроса. В тъканите, около протеините водата също е от този тип. Тя един вид е интерфейса на протеина. В момета дори има учени, които успорват хипотезата ,че енергията за всички химични реакции в организма идва от АТФ. По тяхни сметки, просто този механизъм няма как да обезпечи енергийно ензимните реакции. АТФ-а е нужен обаче за една критична функция - разплитането на протеините (защото са като ластик, който сте усуквали до безкрай и после сте го пуснали и той е станал на топка) до това положение, че да могат да се обвият с EZ вода, важните им части, които чрез този "воден интерфейс" да се включат в съответните метаболитни процеси. Който му е итнересно нека да потърси в ютуб клипчета на pпроф. д-р Джерард Полак или да прочете книгата му "Четвъртата фаза на водата" (The Fourth Phase of Water). Полак е близък приятел на проф. Живко Желев. В нета има интервюта и клипчета с него точно на темата за водата. Професор Живко Желев е бивш директор на отдел "Наука и внедряване" на ДЗУ-Стара Загора. Невероятен човек е!

    Отплеснах се да ви пиша за водата Та идеята ми беше ,че при поста и най-вече при сухия пост организма си набавя тази изключително чиста и структурирана вода, която подкарва на ново забуксувалите системи на тялото. Другия важен ефект е, че мастните клетки са източник на стволови клетки, които отиват по направление и поправят повредени участъци в органите. Третия важен ефект е, че при продължително недохранване организма влиза в кетоза и за храна се ползват кетоните, а не глюкозата. От един мол мазнини се произвеждат 147 АТФ , а от 1 мол глюкоза само 36 АТФ. Това около 5 пъти повече! Сега виждате ли разликата? За това са толкова популярни високо мазнинните-ниско въглехидратни дието, цикличното хранене и постенето. При тях организма се вкарва е един резервен метаболитен път, който рядко се ползва в днешно време, точно защото както каза Матеев, хората се хранят редовно и по много, а въглехидратите са преобладаващия енергиен източник. А когато има много въглехидрати, не се горят мазнини и не се изпада в кетоза, съответно си зацикляте и разчитате на глюкозния метаболизъм, а той се поврежда много лесно и за това допринася съвременния ни начин на живот, но това вече е съвсем разлина и много дълга тема, а сега вече не ми се пише

  6. #86
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Независимо от това, какво ти казват медиите, мозъкът ти не е програмиран да се свива и да става по-ненадежден в процеса на остаряване.
    http://zdravnaakademia.blogspot.bg/2016/03/blog-post_6.html?m=1

  7. #87
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Ето една рицепта...
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри P_20180515_131323.jpg‎   P_20180515_131332.jpg‎  

  8. #88
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,219
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Между другото тази тема може и да се окаже МНОГО ВАЖНА. Ако сред пчеларите има болни от диабет 2 (а то със сигурност има), без да се замислят те могат да захвърлят другите лекарства и да започнат да се лекувате с МЕТФОРМИН. Риск за тях няма и ДОКАЗАНО живота им ще се удължи с 10-15 години. Същото важи и за болните от рак - те няма какво да рискуват (по-лошо няма как да стане) и смело могат да експериментират с МЕТФОРМИН. По принцип всеки един болен от рак е склонен да рискува с какво ли не, така че още едно допълнително хапче въобще няма да го сбърка.

    Въпросът е дали да рискуват тези, които все още са здрави и които все още нямат рак, инсулт или инфаркт?
    Лечението на диабет тип 2, се състои основно в поддържане на нивото на кръвната захар в норма. Една от предпоставките за това е промяна на начина хранене и живот, като цяло.Спиране на приема на брашнени изделия,захар и храни с висок гликемичен индекс,отслабване, спортуване. Диабетици, успели да постигнат това и без значение дали приемат метформин или други лекарства си удължават живота ,но това е по-скоро следствие на промяната на начина на живот. Аз самия съм диабетик и като такъв имам наблюдение върху хора ,лекуващи се с какви ли не лекарства, вкл. метформин, как свършват преждевременно от усложненията на диабет тип 2

  9. #89
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово

  10. #90
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Определено рекламна публикация! До колко цитираната ефективност е достоверна трябва да се изкажат и други кардиолози.
    Едно търсене в Гугъл за имената на тримата ще ви покаже истината!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 9 от 10 ПърваПърва ... 78910 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •