Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 92
  1. #71
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Вече стана въпрос за гените- добри, лоши? Как и кои да се отключат? Здравния статус зависи в най- голяма степен от спорт, и от позитивна нагласа. Без цигари, алкохол и жени. Щото на всяка PH то е различно, по думите на една уважавана от мен дама. А една пържола, била тя и свинска- с подходящата салатка, гарнирана с чаша Мавруд. Върши чудеса!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #72
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Има ли някой да ползва уред за йонизиране на чешмяната вода, който я разделя на алкална и киселинна?
    Нещо такова:
    http://www.kangenvoda.bg/bg/Change-your-life.html
    При пчелите има мед, защото има ред!

  3. #73
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Въпрос на гени .........

    Автоматичния регулатор на теглото при различните хора се активира на различно ниво, и от тука е и разликата между теглото на различните хора. Освен това с възраста този регулатор постепенно започва да се поврежда.

    В наше време всеки преяжда, и това е нещо ново, за което еволюцията се явява неподготвена. Нормалното състояние на всяко едно животно е периодичния глад и храненето през нерегулярни периоди от време, и е нормално еволюцията да се е приспособила към такъв начин на живот. В един момент обаче ние я изненадваме - започваме да се храним регулярно, при това с количество калории, много повече от това, от което се нуждаем. И веднага след това започват гафовете, просто защото еволюцията не знае какво да прави с излишъците от храна.
    Ти примерно защо не започнеш да се храниш така както си описал, а ходиш при д-р Емилова? Започни по този начин и ще станеш като мен. Преди години къде ти бяха гените? Може би си бил по-слаб и от мен

  4. #74
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от delpi Виж публикацията
    Има ли някой да ползва уред за йонизиране на чешмяната вода, който я разделя на алкална и киселинна?
    Нещо такова:
    http://www.kangenvoda.bg/bg/Change-your-life.html
    Имам такъв уред. Струва колкото една лека кола (няколко хиляди евро). Голямо шоу беше, защото като се сменят настройките и уреда започва да приказва на английски език. Жена ми му се радваше известно време (беше монтиран на чешмата и наистина работеше перфектно), но после и омръзна, свали го и го захвърли някъде из мазето.

    Иначе уреда е много скъп, защото вътре в него има ПЛАТИНЕНИ ПЛОЧИ, които активно участват в процеса на разделянето на йоните на водата.

  5. #75
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Имам такъв уред. Струва колкото една лека кола (няколко хиляди евро). Голямо шоу беше, защото като се сменят настройките и уреда започва да приказва на английски език. Жена ми му се радваше известно време (беше монтиран на чешмата и наистина работеше перфектно), но после и омръзна, свали го и го захвърли някъде из мазето.

    Иначе уреда е много скъп, защото вътре в него има ПЛАТИНЕНИ ПЛОЧИ, които активно участват в процеса на разделянето на йоните на водата.
    Колко време сте го ползвали горе-долу, по-точно идеята на питането ми е дали е имало ефект от пиенето само на алкална вода от здравословна гледна точка?
    Вкъщи си взехме подобен уред(не толкова скъп, защото е китайски), но крайния ефект с водата е същия, та ми е интересно някой ако го е ползвал нещо от рода на година-две да каже дали е усетил някаква разлика.
    При пчелите има мед, защото има ред!

  6. #76
    Потребител
    Регистриран
    06.11.2015
    Мнения
    55
    Понеже се интересувам без да имам задълбочени познания... та да попитам. Тази вода след като се йонизира, в крайна сметка какво се случва? Ако се йонизира положително то няма да е вече вода(електронните връзки ще се разкъсат). Ако се йонизира отрицателно защо това ще е полезно?

    Погледнах в сайта пише - богата на електрони. Следователно е отрицателно йонизирана. Защо наличието на свободни електрони е добро за организма? В крайна сметка безкрайно количество електрони попадат в организма, и когато се пие нормална чиста вода.

    Другото от сайта обаче няма обяснение поне за мен.

    Водата Канген се описва най-добре по следния начин: алкална, йонизирана, антиоксидантна, богата на електрони, преструктурирана, микроклъстерна, наситена с активен водород, оксидационно редуцирана, пълна с енергия вода.

    1. Водата ако се разглежда като съотношение на атоми на кислород и водород, тоест като молекула. Защо добавянето на електрони я прави преструктурирана и микроклъстерна?
    2. Какво означават тези понятия по отношение на водата?
    3. Как водорода става активен и защо? Електроните в атомите на водорода ли се набиват? Защо не в кислорода? Или пък да са напълно свободни и да блуждаят в междуатомното пространство?
    4. От къде се взима тази допълнителна енергия? Електроните са отрицателно заредени.

    Знанията ми по химия и физика в момента са на ниво 8-ми клас(чисто и просто толкова ме е интересувала тази област от познанието).
    Ако някой знае да отговори учтиво, от замерване с камъни полза няма да има.

  7. #77
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    С глада добре - тялото може да издържи 30-40 дена. Със жаждата обаче как си го представяте? Без вода организма трудно ще издържи повече от 3, максимум 4 дена. Да не стане като с приказката за магарето - "таман го научих да не яде, а то взе, че умря".

    ПС: Иначе преди много време аз съм пробвал всичко написано в по-горните постинги. Бях при д-р Емилова на отслабване и наистина тогава отслабнах с 13 кг за по-малко от месец. И наистина имаше криза в първите няколко дена, при която организма интензивно се чистеше от всякакви шлаки и боклуци. Например езика се обложваше и покафеняваше, а урината специално при мене стана синя (не знам какъв боклук съм изпикавал). След това някъде на 5-тия или 6-тия ден се появяваха неподозирани сили, бодрост и лекота на движение и извършване на каквато и да е физическа дейност. Все едно, че хвърчиш.

    Та такива ми ти работи. Лошото е, че ефекта е само временен, и когато човек се възвърне към нормалния начин на живот, с хилядите пороци около него, всичко отново се връща на старото му място - пушене, пиене, мързел, затлъстяване и всичко останало.
    По твойте думи аз трябва да съм втория Христос , а и много други. Имаш и достатъчно излишак на пари за да плащаш за нещо което не ти струва и стотинка :-):-):-):-). Аз съм стигнал до 9 дена Сух пост/ без храна и вода/ и наистина тялото се изчиства/ лекува/ през този период.

  8. #78
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Един човек решил да става йога и си купил книга. Прибрал се в къщи и започнал да чете. Отворил първата страница и там пишело:

    Не яжте един ден и отворете втора страница.

    Не ял той един ден и отворил втора страница. Там пишело:

    Не яжте още един ден и отворете трета страница.

    ...

    и така до петнайста страница. На нея пишело:

    Сега отидете да се изходите на зелена поляна и отворете шестнайста страница.

    Отишъл той на зелена поляна, клекнал и отворил шестнайста страница. Там пишело:

    Ако чувате хрупане, то това е вашият задник, който пасе трева. Честито, вие вече сте йога ....

  9. #79
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    По твойте думи аз трябва да съм втория Христос , а и много други. Имаш и достатъчно излишак на пари за да плащаш за нещо което не ти струва и стотинка :-):-):-):-). Аз съм стигнал до 9 дена Сух пост/ без храна и вода/ и наистина тялото се изчиства/ лекува/ през този период.
    Да ти кажа честно, нещо не ми се вярва това да е истина. 9 дена без вода си е почти равностойно на смърт, но доколкото виждам, продължаваш да мърдаш и да пишеш във форума.

    Прочети статията по-долу:

    http://xenos-bushcraft.com/blog/2008...2%D0%BE%D0%B4/

  10. #80
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Да ти кажа честно, нещо не ми се вярва това да е истина. 9 дена без вода си е почти равностойно на смърт, но доколкото виждам, продължаваш да мърдаш и да пишеш във форума.

    Прочети статията по-долу:

    http://xenos-bushcraft.com/blog/2008...2%D0%BE%D0%B4/
    Прекалено много вярваш на статиите и книгите, но замислял ли си се някога, че с точно с тези статии ти промиват мозъка в определена насока. Сестра ми достигна 12 дни Сух Пост а има хора и с повече дни , но за доказателство ти качвам какво е писала една жена. Ако искаш може да ти дам фейс групата да четеш.

    Здравейте приятели! Ето, че и аз се престраших да пиша в тази прекрасна група, от която научих толкова много. Правила съм няколко пъти по 5 дни СП, след което 5 дни ВП, по Екадаши и двете тръби. Наскоро направих и моите първи 7 дни СП, след което продължих със още 7 дни на Вода. След като захраних, храних се 5 дни и отново започнах СП на 6-ти ден, по Екадаши. В момента съм 8-ми ден СП и съм 43,7 кг. Нормалното ми тегло варира около 52-55 кг... Трябва ли да имам повод за притеснение? На 33 години съм и съм майка на две деца. Чувствам се отлично, върша си работата, но си давам и почивка, разхождам се, лежа си, когато почувствам нужда... Готвя, оправям, грижа се за децата. Не чувствам глад или жажда, целта ми е да направя 11 дни. Нямам конкретно заболяване, което да боря, просто прочистване и засилване на имунната система. Благодаря предварително за съветите.

 

 
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •