Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 92
  1. #31
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от freelancer_bg Виж публикацията
    Любимата ми тема за удължаване на живота въпреки, че съм само на 33 години Във форума на BB-Team знаят за тази ми слабост.

    Метформина най-просто казано симулира ефектите от глада (калорийна рестрикция), от там идва ефекта му!

    Темата е много дълга и интересна. Ако ми остане време, ще ви напиша това-онова.
    Явно си специалист по Метформина. Въпросът ми е знаеш ли за хора, които го ползват, и които могат да дадат положителни отзиви за него?

    Иначе аз лично под влияние на пропагандата в интернет сам съм си изписал 3 различни вида хапчета, и си ги пия редовно от няколко години:

    1. Витамин C - по 2 капсули на ден от по 1000 ml на Actavis - от тези бавноразтворимите. Витамин C е силен антиоксидант и е особенно полезен за пушачите (аз съм такъв). Има доказано благотворно влияние върху целия организъм особенно за хора, които ядат малко плодове и зеленчуци (аз съм такъв).

    2. Омега 3 - в съвременния човешки организъм има дефицит на Omega 3, а тя е жизнено важен строителен компонент при изграждането на нови клетки. Ако имате дефицит на Омега 3 при изграждането на клетките ви, това е равносилно да строиш сгради с кирпич (Омега 6 и 9), вместо с тухли. За който не знае - всяка една ваша клетка се подменя средно веднъж в годината, така че наличието на достатъчно Омега 3 е изключително важно. От целия свят само японците успяват да си набавят достатъчно Омега 3 с храната (рибните продукти) и именно благодарение на това средната им продължителност на живота е най-висока в целия свят.

    3. Магнезий - Доказано човешкия организъм изпитва непрекъснат дефицит от Магнезий, защото повърхностния слой на почвата отдавна е изтощен от промишленото земеделие, и съвременните плодове и зеленчуци нямат този минерален състав, който са го имали едновремешните. Дефицита на магнезий води до ранни сърдечно-съдови заболявания, които са бич на 20-21-ви век - инфаркт и инсулт. Ежедневния прием със сигурност отдалечава времето, в което тези заболявания могат да се проявят при хората над 50 години.

    Най-важното за тези 3 хапчета е, че ако не помогнат, то поне няма да навредят. Това автоматично означава, че всеки може да ги пие, стига да може да си ги позволи. С метформина нещата не стоят така, и именно поради тази причина аз се интересувам от всяка една положителна или отрицателна информация, свързана с него.

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    На въпроса на Павката- няма начин да не е свързана с много хора! Слънчо не се драчи- това е само ако ти пука!

    Ами всъщност контактите на потърпевшите са силно ограничени с останалите хора по време на работа.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  3. #33
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Тъй като сядам на постната трапеза ще споделя - пилотите на самолети.Запушването на артериите им се води професионално заболяване - основен фактор за това - стреса...
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Матеев,ти откаде си сигурен,че при приема на тези хапчета организма ти ги усвоява,а не ги изхвърля на вън.

  5. #35
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Матеев,ти откаде си сигурен,че при приема на тези хапчета организма ти ги усвоява,а не ги изхвърля на вън.
    Дори и да е така, нали вече казах - ако не помогнат, поне няма да навредят. Тука е важен и плацебо ефекта - ако човек наистина вярва, че му помагат, току виж наистина са му помогнали.

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Може да се обърне вниманиe и на ресвератрола
    "Един интересен и доста уникален аспект на ресвератрола, който прихваща вниманието на изследователите е, че има способността да удължава жизнения цикъл на някои животни. Риба хранена с ресвератрол, например, живее с 59% по-дълго, отколкото същия вид, без него. Затлъстели мишки живеят с 31% по-дълго и успяват да избегнат всички болести, които обикновено се асоциират със застаряване и затлъстяване."
    http://www.parallelreality-bg.com/st...-21-31-15.html

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ех, че ми хареса това! Сутрин за закуска- попарка с бордо. На обед- две чаши пино ноар. За вечеря- колкото ти душа сака мерло. Ухааааа!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #38
    Любимата закуска на прадядо ми е била попара от хляб и червено вино. Мисля че почина на 86, без да е страдал от хронични заболявания. А беше и пушач и пушеше качак.

  9. #39
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Животът е болест предавана по полов път, с летален изход.

    Ако човек мисли колко му остава, то сам прави така, че да му остава по-малко.

    А иначе пчелното млечице удължава живота на пчелата майка, но пък тя яде само това, не пуши, не пие и по цял ден се разхожда

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Животът е болест предавана по полов път, с летален изход.

    Ако човек мисли колко му остава, то сам прави така, че да му остава по-малко.

    А иначе пчелното млечице удължава живота на пчелата майка, но пък тя яде само това, не пуши, не пие и по цял ден се разхожда
    Ха, ха, ха....... и аз не пуша, не пия и по цял ден се разхождам. А лятно време когато има маточници си угаждам и с млечице. Според тази логика ще живея дълго или ще започна да снасям усилено яйца?

 

 
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •