Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 21
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Гена , а в " склада " да не държиш и селскостопански препарати ?
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Кои препарати съдържат фосфор и карбамид? Фосфор не съдържат ли някои торове?

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    За съжаление, направо си е студио Х.
    Всички препарати са ми в мазето, а там не държа нищо пчеларско.
    Говорих със специалисти, едни казват, че плесенясването на прашеца си е чиста отрова, но пък други специалисти казват, че от прашеца, освен диария, друго не може да се получи, камо ли за 2 часа да започнат да измират пчелите.

  4. #14
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Колега ти си там и не можеш да откриеш от какво е, та ние от тук ли. Май си сбъркал форума. :D Пийни една студена водица и се успокой. Няма да ги върнеш повече. Колкото са ти умряли сега ти пък си направи двойно отводки и след 2-3 месеца ще си забравил. Иначе така"- Какво става в моите кошери?" е малко трудна работа.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Аз водица пийнах, и не ми е толкова за семейството, колкото за причината. Семейството го спасих, Но целта е да се разбере каква е причината, защото всички във форума се правим на специалисти, а като излезе нещо по-сериозно , започваме да спорим и да се караме и да пийваме по една студена водица.
    А като си помисля, че някои губят по десетки и стотици семейства и инфаркт получават и умират, така е като няма на кого да се оплачат или някой да им помогне.

  6. #16
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    А като си помисля, че някои губят по десетки и стотици семейства и инфаркт получават и умират, така е като няма на кого да се оплачат или някой да им помогне.
    Оплакването определено не спасява от инфаркт. А за помоща- за сега няма помощ за тази болест. Сами виждате, че се разпространява с години в къде по напреднали със светлинни години напред държави и не могат да се справят с изнамирането и та аз и ти или той ще кажат от какво се получавава. Но все пак ние като пчелари трябва да си зададем този въпрос най-после и ние. Знае ли човек пък от кой трън може да изкочи заек? И ние не сме за подценяване. Такива специалисти имаме, че да ти се приплаче. Абе държава за пощянка.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Точно затова искам да ти кажа , че ме подразни твоето предишно изказване, в тон, карай бе, какво толкова е станало. Но така като споделяме тези неща, се стига до отговорите. Защото повечето специалисти мислят и разсъждават по друг начин и от друга гледна точка, а не се взимат под внимание дребните неща, които определено са основната причина за последствията.
    Едни казват прашец развален - диария , нищо повече. Да да , ама не, той плесенясва и става абсолютна отрова за пчелите, това са белтъчини, които развиват такива бактерии, че слон могат да повалят, камо ли такива нежни създания като пчелите.

  8. #18
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov
    Точно затова искам да ти кажа , че ме подразни твоето предишно изказване, в тон, карай бе, какво толкова е станало. Но така като споделяме тези неща, се стига до отговорите. Защото повечето специалисти мислят и разсъждават по друг начин и от друга гледна точка, а не се взимат под внимание дребните неща, които определено са основната причина за последствията.
    Едни казват прашец развален - диария , нищо повече. Да да , ама не, той плесенясва и става абсолютна отрова за пчелите, това са белтъчини, които развиват такива бактерии, че слон могат да повалят, камо ли такива нежни създания като пчелите.
    Извинявай ако съм те засегнал, но какво да се направи. И хора си отиват-хубави при това, но какво? Продължаваме. Една година пръскаха за едни много гадни пеперуди. Измряха ми всичките и един остана само с шепа пчели. Спасих го като го поставих в една от стаите в къщата с отворен прозорец през цялата зима за да се облита, но да е на топло. Плачеше ми се, но какво-няма ги. След това нямаше дупка в гората, по стени и къде ли не да не съм проверил. И така от рояци си направих пчелина отново. А и си има и тръпка. И сега да ми кажат, че някъде има рояк зарязвам всичко и съм там. Абе тръпката си е тръпка. Нищо, че мога по всяко време да си направя отводка. Дааа, ама не е като рояка в някой забутан дънер на незнам какво си място. :D

  9. #19
    ANIBAL
    Guest
    Ахилис,адски си прав!!!!

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Цитат Първоначално публикувано от iris
    Кои препарати съдържат фосфор и карбамид? Фосфор не съдържат ли някои торове?
    Фосфороорганичните и карбаматните инсектициди са едни от най-широкоизползваните препарати за борба с насекомите.Тук влизат както препарати за третиране на полски и овощни култури , които са силно отровни, така и "безвредни " препарати за домакинството - срещу комари и хлебарки. Предполагам, че тези наименования са Ви поне частично известни :
    -фосфорооганични- Би-58, Агрия 1050,Релдан,Дурсбан...
    -карбаматни-Севин,Тирам,Маршал,ФИКАМ
    Последния се използва в домакинството .

    Евгени, сигурен съм , че ако помислиш сам ще откриеш причината за това отравяне! Случката...може би пръскане за хлебарки , може би съседа - с неговите овощни дървета...пчелните пити знаеш , че поемат(абсорбират)...
    Част от тези препарати са забранени за използване!
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •