Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 21 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 210

Тема: 6.3

  1. #61
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Всички програми са написани по този начин. Подпомагат се нерентабилни стопанства или по-точно стопани.
    Ако не мога да отглеждам банани в моя район, ами не садя банани. Вярно е, че има голяма безработица в някои от районите и че хляб няма, но това ли е начина?!?!
    По принцип си прав, но в този случай не си. Значи ако си сваля кошерите долу в селото и себестойността на меда ми стане два-пъти по-ниска имам моралното право да получавам субсидия, но понеже съм ги качил в чукара, и изкарвам два пъти по-малко с повече труд нямам право на субсидия. Така ли?

  2. #62
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Имаш право и в единия и другия случай да кандидстстваш по тази мярка, но не е правилно да ползваш предимство защото си на чукарите. За това че си отишъл там ползваш ако искаш други превилегии, финансова помощ и т.н. за която тези от полето не могат да кандидатстват. В случая ще стане така че уж всички могат да получат нещо по 6.3. но ще бъдат удобрени само биото.

  3. #63
    Наблюдател
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    15
    Тук може да обсъждате - http://www.strategy.bg/PublicConsult...=bg-BG&Id=2110

  4. #64
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    По принцип си прав, но в този случай не си. Значи ако си сваля кошерите долу в селото и себестойността на меда ми стане два-пъти по-ниска имам моралното право да получавам субсидия, но понеже съм ги качил в чукара, и изкарвам два пъти по-малко с повече труд нямам право на субсидия. Така ли?
    Извинявай но аз ако бях по чукарите изобщо нямаше да се вълнувам колко мед съм изкарал ако ще и по 2-3 кг на кошер да е ... и пак щях да съм достатъчно рентабилен но за да искам субсудия т.е. да участвам по-програмата ако виждах някакъв смисъл първо ще си направя труда да си регистрирам пчелина, и като ЗП, и някакси нямаше да ми е удобно да казвам на други колеги че аз имам по-големи права от тях щото съм био...

    Постът не е насочен лично към колегата ves и не целя да се заяждам с него или обиждам
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #65
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Тъй. Точките по програмата ги докарвам към 26 някъде. Оценка 7 600 евро. Това, че житото дето го сея ми дава оценка ама не носи точки го преглъщаме..... Това, че мама ме е изтърсила в ОБЛАГОДЕТЕЛСТВАН район пак го преглъщаме...... Ама собствената ми държава да даде повече от половината на мойте точки на някой си..... щото бил БИО...... Пак ли да преглъщаме. Пич виж кво, имам предложение как да има пари за малко повече стапанства...... Да чуя твойте предложения, не ми се слушат......дивотии. Не си мисли, че ний тука на полето си седим пред телевизора на диванчето и паричките ни падат от тавана..... и подлагаме лигени и кофи.... ДА ЧУЯ ПРЕДЛОЖЕНИЕ......

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Ако счетоводителя ти е безплатен, може да ти остане за кафенцето.....от тия 2 500.
    Е за какво ми е счетоводител като съм дребен.хахахаха

  7. #67
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Е за какво ми е счетоводител като съм дребен.хахахаха
    Да си декларираш доходите.....отворко.

  8. #68
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Мараката БИО има много работа да ви споделя моето мнение и моя мед е био,но не кандидатства.
    Някой ако ми каже къде произвеждат БИО основи утре се регистрирам.
    п.с. Неможе с на пра дядо кошерите да си БИО според мен.

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Да си декларираш доходите.....отворко.

    е каде в НАП да не съм гърбав с електронния подпис да я подам тая декларация

  10. #70
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Не е проблема, че си био или че не си. Проблема е отношението на държавата към нас. Пардон на каймака на елита.......А решение има, ама чакам колегата био да си даде неговото предложение.

 

 
Страница 7 от 21 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •