Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 21 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 210

Тема: 6.3

  1. #11
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    колега dimi как според теб се увеличава броя на пчелните семейства в даден пчелин???? ЗАКОННО. би ли ми преподал тоя урок? моля.

  2. #12

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    Като декларираш пред личния ти ветеринар на пчелина че,сравнение с предишния преглед имаш увеличение на пчелина с еди колко си бройки от възпроизводство.

  4. #14
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от dimi_01 Виж публикацията
    моето стопанство не се състои само от пчели, така че какво ще увелича не е за коментар тук. държа да получа урока как ЗАКОННО се увеличава броя на кошерите щото държавата и ЕС да не са против.

  5. #15
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от dimi_01 Виж публикацията
    Като декларираш пред личния ти ветеринар на пчелина че,сравнение с предишния преглед имаш увеличение на пчелина с еди колко си бройки от възпроизводство.
    правил ли си такова декларирне по ПРСР?

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    В пост 4 си писал че,имаш стопанство с пчели а не с овце.Аз съм дотук в коментарите,минах много в обяснителен режим.

  7. #17
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Валентин, регистрирал си се вчера, и си "набълвал" една камара постинги, повечето от които с тон, който не е особенно дружелюбен и няма как да се понрави на колегите! Вижда се, имаш мерак, попрочел си това-онова, обаче не всичко ти е много ясно - във всеки областен град има една една служба, която е в помощ на Земеделските стопани(ЗС), както вече ни водят в МЗХ - казва се НССЗ - http://www.naas.government.bg/bg/%D0...D1%82%D0%B8/49 подготви си предварително въпросите, вземи си и "молив" да си записваш и действай. Би могъл да отидеш и в съответния офис на Разплащателна агенция ДФЗ, но там ако им държиш подобен тон на тоя от форума "срещата" ви най-вероятно ще приключи бързо и не особенно имформационно полезно за теб.
    Колкото до увеличаването на броя на пчелните семейстав в даден пчелин - колегите са абсолютно прави, че можеш напълно законно да си ги увеличиш чрез собственна развъдна дейност, а не само чрез ВМС(пътен лист), "такова деклариране", както ти го наричаш си е абсолютно допустима по ПРСР, зависи по каква мярка си, и какви цели гониш с бизнес плана си(защото по най-популярната мярка, тази с най-голям бюджет по ПРСР, точно закупуването животни, в т.ч. и пчели е недопустим за финансиране разход).

  8. #18
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от dimi_01 Виж публикацията
    В пост 4 си писал че,имаш стопанство с пчели а не с овце.Аз съм дотук в коментарите,минах много в обяснителен режим.
    проблем ли е какво ми е стопанството. попитах правил ли си такова деклариране по ПРСР само с ЧЕСТНАТА СИ ДУМА пред доктора. не ти искам обясненията.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Валентинчо, първо ти препоръчвам ако искаш да бъдеш възприеман малко по-сериозно, да започнеш да използваш препинателни знаци и главни букви. После искам да ти кажа, че няма никаква забрана да си хващаш роеве, в това число и твои. Специално за роевете в закона си има член, и той не противоречи и на европейското законодателство. И последно искам да те помоля отново "да не слагаш каруцата пред коня". Повтарям, първо излиза наредбата после се разсъждава.
    Весел празник.

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    01.11.2013
    Мнения
    23
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    моето стопанство не се състои само от пчели, така че какво ще увелича не е за коментар тук. държа да получа урока как ЗАКОННО се увеличава броя на кошерите щото държавата и ЕС да не са против.
    Пич. увеличи ги незаконно.Аз нямам нищо против,а ще кажа на ЕС и НАТО да не те закачат,виж за Ислямска държава не мога да гарантирам.

 

 
Страница 2 от 21 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •