Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 18 от 21 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 171 до 180 от общо 210

Тема: 6.3

  1. #171
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Ами ако си обявил, че имаш 100 кошера а на проверката се окаже че са с 30-40% повече

  2. #172
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Значи пак си нередовен. Ако питат мен ранкинга да е след проверката.

  3. #173
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Програма за развитие на селските райони 2014-2020


    Начало / Пресцентър / Новини / ДФЗ ранкира проектите по подмярка 6.3 „Стартова помощ за развитието на малки стопанства”
    ДФЗ ранкира проектите по подмярка 6.3 „Стартова помощ за развитието на малки стопанства”
    ДФ „Земеделие” приключи предварителната проверка за съответствие с критериите за подбор на проектите, подадени по подмярка 6.3 „Стартова помощ за развитието на малки стопанства” от мярка 6 „Развитие на стопанства и предприятия” от ПРСР 2014 – 2020 год. съгласно Заповед № РД 09-434 от 20 юни 2016 г. на министъра на земеделието и храните. От всички приети и оценени по критериите за подбор 3 753 проекта с общ размер на финансова помощ 110 101 761 лева на последващо разглеждане подлежат общо 2 402 броя на обща стойност 70 467 474 лева. Те попадат в рамките на 120 % от размера на бюджета, определен със Заповедта за прием на министъра на земеделието и храните, увеличен с 2 проектни предложения, които са получили равен брой точки с последното заявление за подпомагане, попадащо в 120-те процента. Всеки бенефициент може да направи индивидуална справка за броя получени точки на: http://www.prsr.bg.
    Подлежащи на разглеждане са основно проекти, насочени към отглеждането на трайни насаждения, зеленчукопроизводство и пчеларство, в съответствие със заложените приоритети в Програмата за развитие на селските райони 2014-2020 и Наредба №10 от 10 юни 2016 год. за прилагане на подмярка 6.3. Всички проекти са оценени съгласно нормативната база по подмярката в рамките на 120 на сто от бюджета. На последваща обработка подлежат проектите, които са получили над 23,72 точки.
    Обобщените данни показват, че ще бъдат обработени 64 % или 2 402 от подадените заявления за подпомагане по подмярка 6.3 „Стартова помощ за развитието на малки стопанства” от мярка 6 „Развитие на стопанства и предприятия” от ПРСР 2014 – 2020 год.
    Чрез подмярката се подпомага икономическото развитие и укрепването на малките земеделски стопанства, ускоряването на модернизацията и технологичното им обновление и подобряването на опазването на околната среда и борбата с климатичните промени. Финансовата помощ е безвъзмездна и цели устойчиво развитие и растеж на малките земеделски стопанства. Субсидията се предоставя за максимален срок от пет години при условие, че представеният към заявлението за подпомагане биз

  4. #174
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Започнали са проверките по 6.3_

  5. #175
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    На някой направиха ли му проверка вече?Разбрах ,че за разлика от предишни приеми този път отварят кошери,преценявали дали семейството е "разцепено"за проверката и намалявали броя с намерените "нежизненоспособни" семейства и намалявали точките.Моля някой през който са минали да сподели-ако се притеснява-може и на ЛС,че и аз ги чакам тези дни.

  6. #176
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2016
    Мнения
    58
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    На някой направиха ли му проверка вече?Разбрах ,че за разлика от предишни приеми този път отварят кошери,преценявали дали семейството е "разцепено"за проверката и намалявали броя с намерените "нежизненоспособни" семейства и намалявали точките.Моля някой през който са минали да сподели-ако се притеснява-може и на ЛС,че и аз ги чакам тези дни.

    Искаха само един кошер, посочен от тях, да бъде отворен, но нямаше реален преглед. Доста бързо минаха покрай кошерите, носеха си була, имат алергии и двамата проверяващи, стресирани са от това, което им се налага да правят. А имаше и много оси навсякъде. Това е.
    Уточниха само бройката на Фарарите и Даданите. После описаха с няколко изречения какво са видели, няколко подписа и си тръгнаха.
    Днес беше 28 градуса, всички кошери бяха с пчели по прелките, имаше летеж, може би затова не са искали повече да преглеждат.
    Този пост е редактиран от Георгиева; 01.10.2016 в 17:22.

  7. #177
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    На някой направиха ли му проверка вече?Разбрах ,че за разлика от предишни приеми този път отварят кошери,преценявали дали семейството е "разцепено"за проверката и намалявали броя с намерените "нежизненоспособни" семейства и намалявали точките.Моля някой през който са минали да сподели-ако се притеснява-може и на ЛС,че и аз ги чакам тези дни.
    В понеделник ще идват при познат. Ако разбера нещо ще пиша.

  8. #178
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    На някой направиха ли му проверка вече?Разбрах ,че за разлика от предишни приеми този път отварят кошери,преценявали дали семейството е "разцепено"за проверката и намалявали броя с намерените "нежизненоспособни" семейства и намалявали точките.Моля някой през който са минали да сподели-ако се притеснява-може и на ЛС,че и аз ги чакам тези дни.
    Тия дето са проверявали по какъв начин са определили кое семейство е нежизнеспособно. По какви критерии?

  9. #179
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Нямам представа,затова попитах,но като гледам или на никой не са идвали или всеки се стаява.Моята информация е препредадана през няколко човека и затова не съм сигурен в нея.Но разбрах ,че на колега с 125 кошера са намерили 9 броя умрели и нежизненоспособни.За мен това означава голям процент проверени кошери или някакъв сигнал ,че не е редовен.То и затова попитах как е при другите,но видяхте колко отговора има...

  10. #180
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Нека проверяват. Лошо нема. Аз съм “ЗА“.

 

 
Страница 18 от 21 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •