Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 31

Тема: Отводки

  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem Виж публикацията
    Прочетох "ще продавам" и реших да попитам преди да съм те изпратил в "изповедалнята"!
    Обърках се нещо с израза'гол рой'.Ще продавам пчелни семейства,ако съм жив и здрав дотогава.Та кой в БГ продава отводки,освен майко производителите.Всички продават "малки пчелни семейства".Ааааа забравих,то може и аз да стана такъв производител.Вече има втора такава. :-) :-) :-) :-) :-)

  2. #12
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Обърках се нещо с израза'гол рой'.Ще продавам пчелни семейства,ако съм жив и здрав дотогава.Та кой в БГ продава отводки,освен майко производителите.Всички продават "малки пчелни семейства".Ааааа забравих,то може и аз да стана такъв производител.Вече има втора такава. :-) :-) :-) :-) :-)
    Лоша реклама си направи, първо не знаеш какво ще продаваш

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Петър84 Виж публикацията
    Лоша реклама си направи, първо не знаеш какво ще продаваш
    То зависи от клиента.Дали с рамки или без,ако му трябва пчелно семейство ще се договорим за нещо.

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Бояне, ако нямаш познати пчелари от Пловдив, аз ще те свържа с някой колега . Вчера се събираха м/у 11 и 12 ч . Между другото аз съм родом от Първомай и сме набори. С каквото мога ще ти помогна. Ако искаш пиши ми на лични. Поздрави от Хасково и успех.

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    И на мен ми е много интересно каква би била цената за 1кг пчели без майка?

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    И на мен ми е много интересно каква би била цената за 1кг пчели без майка?
    Някъде в темите Матеев беше написал цени.

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Отводките вървят някъде по 20лв рамката,само пчелите без питите колко трябва да струват? Към автора на темата като купува пчели с питите да гледа да не са черни,и да ги гледа с пчелар с практика.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Аз разсъждавам така. Килограм пчели са 10 000 пчели, за да ги произведеш са ти нужни около 1 килограм поленов заместител, около 15 литра сироп и около 30 дена. Може да се прибави печалба и пропуснати ползи ако не продадеш пчелите а ти носят мед.

    -кило поленов заместител - 15 лева
    -15 литра сироп - 15 лева
    -30 дена - както знаем без пари

    Около 50-60 лева за килограм пчели ми се струва прилична цена и то ако се продават в изгоден момент от годината.
    Винаги може по-добре.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Имаме си тема колеги- Колко струва кило пчели с майка? Четете!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Имаме си тема колеги- Колко струва кило пчели с майка? Четете!
    Въпроса с цената на килограм пчели /без майка/ не мисля, че е бил изясняван. Да не визираш една абсурдно ниска цена която Матеев беше обявил, но не можа да продава пчели на тази цена? Ето някои постове от тази година да си пропомниш.

    http://pchelari.com/forum/showthread...ll=1#post58447
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Отделно ще продавам и единични пити с пило и пчели, но без майка.

    Цена:
    ДБ - 25 лв. без ДДС
    ЛР - 20 лв. без ДДС


    Отделно ще продавам и само пчели по цена 25 лв./kg без ДДС. Пчеларите могат да ги използват за направата на голи роеве (заселване на нови нуклеуси или кошери).

    Транспортна опаковка за питите с пило или за голите пчели:
    Сандъче от фазер - 5 лева без ДДС.
    Нуклеус от фибран: 15 лв. без ДДС.
    http://pchelari.com/forum/showthread...ll=1#post61739
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Е то си беше ясно, че няма как да се продадат кило пчели за 25 лева особено на пролет. Като се има предвид колко са разходите за пролетните пчели те си излизат направо златни.
    Калкулирайте риска по презимуване, риска за оцеляване на майката, риска за хубаво време, парите за питки, парите за инв. сироп, лекарства, лентички, разходите за охрана и кажете вие за колко пари ще продадете кило пчели до 31 май.
    Към 10 юли ако стане ясно, че слънчогледовата паша се компрометира може и да струват 25 лева килото, ама тогава никой няма да ги иска.
    http://pchelari.com/forum/showthread...ll=1#post61745
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Матеев е много силен в математиката и не беше ясно, че не си е направил сметката. Аз бях един от първите заявили 50 кг. ама явно ще си ги правя сам.
    Колкото до това на колко аз калкулирам пролетните пчели няма никакво значение в случая защото цената не съм я предложил аз.
    Абсолютно несериозно е да претендираш, че си създал компютърен модел на пчелното семейство ( абсолютна глупост) и да не можеш да пресметнеш колко ти струват един кг. пчели. До колкото си спомням се калкулираше и цена за отводка по някакъв супер научен подход. Абе нямам думи. Добре че другата седмица хващам гората.
    Интересно ми е за догодина Матеев каква цена би обявил за килограм пчели, но реална на която наистина биха се продавали пчели. Мисля, че интереса ще е добър.
    Винаги може по-добре.

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •