Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 22
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Една питанка?
    Знае ли някой защо в САЩ полуавтоматите (помпите) са толкова разпространени след като хората са измислили пълни автомати.
    Да поясня - при помпите след всеки изстрел трябва да презареждаш, докато при пълните автомати презареждането става автоматично след всеки изтрел , което ги прави много по-удобни оръжия. Защо тогава янките си купуват полуавтомати (помпи).

  2. #12
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    Една питанка?
    Знае ли някой защо в САЩ полуавтоматите (помпите) са толкова разпространени след като хората са измислили пълни автомати.
    Да поясня - при помпите след всеки изстрел трябва да презареждаш, докато при пълните автомати презареждането става автоматично след всеки изтрел , което ги прави много по-удобни оръжия. Защо тогава янките си купуват полуавтомати (помпи).
    Мога да гадая - Звука!
    Но, видовете са три: помпи, полуавтоматични и автоматични. Нямам огнестрелно оръжие! (В Русия съм! В Русия съм!)
    Защо ми е да го плаша?!?! Мързи ме да го гоня, а ако го застреляш не е спортсменско да го ступаш. Наскоро един се молеше за полиция и си мисля, че вече всеки крадец ще си сложи 112 на бързо набиране.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  3. #13
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ха-ха ..... Хрумна ми един психологически трик. В двора правите няколко открити гроба - с купчина пръст и с кръстове над всяка купчина, а на кръстовете пише "Убит крадец 1", "Убит крадец 2" и т.н. На оградата слагате табела "Стреля се без предупреждение" и с това се изчерпва охраната на имота или пчелина. Тези гробове и тази табела са напълно законни, така че вие няма да имате проблеми, но крадеца бая ще се замисли преди да прескочи оградата.

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Леко лирично отклонение - случай,споделен от собственик на вендинг машина която е била разбивана неколкократно.Предприетит мерки включили куки тройки и здрави влакна.Свободно висящи,разположени по посока на касата и монетника.Шаранчето чинно е чакало с ръка в машината до сутринта за да го посгреят и после по живо по здраво да си ходи като в рибарските филми,дет все пускат големите рибоци обратно.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от boris Виж публикацията
    А сега сериозно. Най накрая! Съжалявам само за Опиц и другите като него.
    Цитат от статията: ...иконописеца Йордан Опиц, който беше осъден, след като застреля крадец пред кооперацията!
    Познавам Данчо лично и е станало точно това - гръмнал го е на улицата!
    0899946746 Поздрави, Емо.

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Да ,след като е скочил от прозореца (доколкото си спомням).А ако го беше гръмнал в къщи дали щяха да го оправдаят?

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Преди 10-ина години ми отарашиха вилата на два пъти и се оплаквам на един познат адвокат, че по-добре, че не съм бил там, че ако утепам някого , ще трябва после да го лежа по нашите закони, и той ми каза: ти го утепай, и му сложи после едно арматурно желязо в ръката, а аз като те попитам в съда защо го уби, ти ще ми отговориш:" Еми обърках се, помислих го за катеричка."

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    НЕ. Нямаше да го оправдаят.
    Стреля с забранени муниции със оръжие което не е произведено и регистрирано за тях.
    Много хора които не притежават оръжие и част от притежаващите не разбират, че носенето и най-вече употребата на оръжие е МНОГО ГОЛЯМА ОТГОВОРНОСТ. Закона в БГ е така написан, че е много трудно да излезеш чист след употреба на огнестрелно оръжие. За това и в темата за охрана на пчелина препоръчах да изграждате известителни, охранителни и т.н. системи по начин такъв че да са супер видими и да "казват" - не влизай, не кради, не си и помисляй ОХРАНЯВА СЕ. Ако системата е невидима има голяма вероятност да хванете крадеца на местопрестъплението и тогава става много сложно. Не вярвам никой в такава ситуация да го помоли любезно да напусне. Ще има викане, псуване, бой, стрелба и т.н. Ами ако крадеца се окаже по-подготвен? Пък и да не е закона ще го защити. Само беля на главата.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    В една година на изложението във Флората- Бургас. Имаше следния експонат. Кактус с огромни бодли и надпис с големи букви- ПИПАЙ!
    Ако започна да разказвам колко хора знам с огромни законови нарушения- отиде. Относно досега ми със съдебната система.. Съвет от приятел- ако имаш проблеми 10000 лева. Ако имаш по-големи проблеми- 50000лв. Ако имаш много големи проблеми......Закон в България няма- тука е джунгла. Закона сме ние, ама не го прилагаме- като утрепят другия път детенце на пешеходна пътека да правим като мангалите. Събират се на тумби за секунди и прилагат човешките закони.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    НЕ. Нямаше да го оправдаят.
    Стреля с забранени муниции със оръжие което не е произведено и регистрирано за тях.
    Много хора които не притежават оръжие и част от притежаващите не разбират, че носенето и най-вече употребата на оръжие е МНОГО ГОЛЯМА ОТГОВОРНОСТ. Закона в БГ е така написан, че е много трудно да излезеш чист след употреба на огнестрелно оръжие. За това и в темата за охрана на пчелина препоръчах да изграждате известителни, охранителни и т.н. системи по начин такъв че да са супер видими и да "казват" - не влизай, не кради, не си и помисляй ОХРАНЯВА СЕ. Ако системата е невидима има голяма вероятност да хванете крадеца на местопрестъплението и тогава става много сложно. Не вярвам никой в такава ситуация да го помоли любезно да напусне. Ще има викане, псуване, бой, стрелба и т.н. Ами ако крадеца се окаже по-подготвен? Пък и да не е закона ще го защити. Само беля на главата.
    Той да има щастието да го хвана......аз няма да го изпусна.

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •