Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 12 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 120
  1. #71
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    За временен или за постоянен пчелин?
    Постоянен ако може, но ако не може, ще се съглася и на временен.

  2. #72
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от Недялко Атанасов Виж публикацията
    Милене.място в ДГ-ФОНД за пчелин дадено един път ,си остава по жизнено на поколенията,но се обърни директно към РДГ-Русе .Абе с две думи цели се към БАШ началниците.
    Ами то баш началника не е съгласен и иска да ме изгони,че да не им преча на далаверите с лова на Елени.Моя документ е издаден 1987г казват,че бил стар и не важи сега имало нови разпоредби били със определен срок а не като моя безсрочен.Тогава не ни изискваха никакви такси и подновявания на договорите а сега се плаща 6л в на декар за 1г но стоя договор които имам сега не желаят да ми вземат парите и потоя начин искат да ми анулират договора .Според мен проблема е ,че последните 10г не е имало пчели на самото място и сега ако го заселя ,ще ме изкарат нарушител иначе мястото си е поддържано през последните години от както няма там пчели .За това сега съм си сложил няколко капана за хващане на "Рояци мои или чужди за мен е без значение" и по тоя начин ,ще го заселя без да се изисква някакви документи за превоз на пчелни документи .Статута на самото ДЛС което е определено за платен лов още през 1997г но тогава не са ни правили проблеми горските нито са идва ли да ни предупреждават ,че нарушаваме с нещо или им проваляме ловните мероприятия .
    Милен Михов

  3. #73
    Преди няколко седмици от Нисово се оплакаха по същия начин. Не им разрешава да има пчели в или до Батаклията. Казал им да ги разположат на не знам си колко метра отстояние от там. Предполагам, че организират същия лов и там.

  4. #74
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    [QUOTE=malkia.sandanski;126140]Преди няколко седмици от Нисово се оплакаха по същия начин. Не им разрешава да има пчели в или до Батаклията. Казал им да ги разположат на не знам си колко метра отстояние от там. Предполагам, че организират същия лов и там.[/QU
    Да освен това се чудят как да премахнат и малкото останали все още там пчелари които имат разрешително от преди това. Но при мен няма друга гора в която да се преместя трябва да се местя в друго населено място а там където аз живея не мога да имам пчелин това е парадокса в тая ................
    Този пост е редактиран от kapanec; 30.04.2017 в 15:41.
    Милен Михов

  5. #75
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Вярно ли е, че в ДГ-Фонд, за да ми да дадат парцел на фирмата ми за пчелин, задължително трябва да имам регистриран такъв някаде другаде на фирмата от който да преместя пчелните семейства.
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Постоянен ако може, но ако не може, ще се съглася и на временен.
    Да, за постоянен искат доказателство, че имаш регистриран пчелин. Така гласи една от точките на указанията на министъра на земеделието, публикувани по-напред в темата. За временен не са ми искали нищо, освен заявление. Възникна обаче друг проблем при искането за постоянен пчелин. В закона за горите не е указано, че правото се дава безсрочно. Горските не искат и да знаят за разпоредбите на закона за пчеларството. Задължително ме карат да напиша за колко години искам право на ползване. Като написах 50 години, ми се изсмяха и казаха, че такова нещо не могат да ми разпишат. На въпроса за колко години ще ми разпишат, свиват рамене - началника ще каже. Засега съм спрял дотук, защото междувременно ми изтече временното право на ползване и трябва да подновя първо него, за да имам редовно регистриран пчелин / което беше и началото на въпроса по-горе /.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #76
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    А някой знае ли горите които са частна собственост горското ли се разпорежда с тях и трябва ли разрешително за пчелин например.

  7. #77
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    А някой знае ли горите които са частна собственост горското ли се разпорежда с тях и трябва ли разрешително за пчелин например.
    С горите, които са частна-общинска собственост, се разпореждат общините. В тоя ред на мисли, ако гората е нечия собственост, то се разпорежда собтвеника. С две думи, ако искаш да си настаниш пчелин в гора, чиято е собственост на бай Иван, то трябва да искаш разрешение от него. Логично нали?

  8. #78
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Ела и виж , какво става с моята гора от 60 дка в Странджа .
    Дали е така , както казваш .

  9. #79
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Ела и виж , какво става с моята гора от 60 дка в Странджа .
    Дали е така , както казваш .
    ????????????
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  10. #80
    Потребител
    Регистриран
    12.08.2016
    Мнения
    58
    ???????????? Не можеш да се разпореждаш с гората си както искаш.Едно дърво не можеш да отсечеш без разрешение от горското,така че собственика на гората няма думата и не може да ти разреши да си сложиш кошерите в неговата гора.Добре е ,че все още не се плащат данъци.

 

 
Страница 8 от 12 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •