Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 12 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 120
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Аз цитираните от теб бележки ги имам и съм ги приложил, точно както си го написал - цитат:
    " 5. Пак при кмета. Обясняваш му как и двамата на маймуни са ви направили и ти искат документи, които досега не е чувал и виждал, но че ще му обясниш и помогнеш да ти ги напише. Ако е селски кмет, той ти ги издава, ако е общински - издава ги служителят, който отговаря за "гори и земеделие", а кмета подписва. В едната бележка пише, че има достатъчно паша за всички пчелини в радиус от Х километра от твоя или че няма пчелини на Х км от твоя. Във втората пище че в гората няма комшии и обществени сгради и въпросния закон не се прилага. (Мога да дам примерни такива бележки)."

    Проблема не е там. Проблема е в първия изискван от горското документ, съгласно публикуваните по-горе указания на министъра на земеделието по въпроса, където става дума за регистрация по чл. 8 от ЗП. Или нещо аз не разбирам?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #62
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Анджек де. Той това ти обясни отначалото, а после се допълни с други документи по процедурата.

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Анджек де. Той това ти обясни отначалото, а после се допълни с други документи по процедурата.
    Искаш да кажеш, че "служебна бележка от кмета, че бай Гошо има пчелин..." отговаря на: - доказателства за регистрацията на пчелина по чл. 8 от Закона за пчеларството;?

    Аз, нали искам всичко да ми е в ред по обясними причини, се противя на това, да си настаня пчелите в горския фонд без разрешение, пък после да карам кмета да ми издава бележка, че са там. Ако пък не съм ги настанил все още, попадаме в цитата от пост 49.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #64
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Абе човеко, кой не иска всичко да му е биртаман, ама все пак живеем в страната на абсурдите, а ми се струва, че ти се мъчиш да промениш нечии стари практики. Надявам се си наясно, че с държавата е трудно да се сбориш, по-точно с нейните служители. Стига, че се отплеснах

    Та по същество.
    Прехвърлих темата и ми се стори, че си предприел наемане на място за пчелин още преди да са излезли въпросните министерски указания, та за това в началото не са ти искали тая бележка от кметството. Точно както ти написа и Корагруп, който има кметски стаж, това е пътеката, която е логично да следваш. От кметството са ти необходими документи единия е по т.3 първата позиция от министерските указания т. е. въпросната служебна бележка за бай Гошо!

    3. Към заявлението по т. 2 следва да се прилагат:
    - доказателства за регистрацията на пчелина по чл. 8 от Закона за пчеларството;
    - доказателства, че заявителят е собственик на постоянен пчелин с над десет пчелни семейства;
    - документ, издаден от кметството по местонахождението на пчелина, удостоверяващ, че не е налице обстоятелството по чл. 13, ал. 1, т. 1 от Закона за пчеларството, с изключение на случаите по чл. 13, ал. 2 от същия закон;
    - документ, издаден от БАБХ, удостоверяващ, че не е налице обстоятелството по чл. 13, ал. 1, т. 3 от Закона за пчеларството;
    - документ, издаден от кметството по местонахождението на пчелина, удостоверяващ, че са изпълнени изискванията на чл. 13, ал. 1, т. 2 от Закона за пчеларството.


    Предполагам, че ти е ясно от къде ще се сдобиеш с останалите документи и какво да е тяхното съдържание.

    Да, това изискване изглежда като параграф 22, но в горското им е ясно, че няма как да притежаваш регистрация в БАБХ, тъй като сега вървиш по процедурата и е достатъчен само документа за "Бай Гошо" от кметството.

  5. #65
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Като допълнение на горния ми пост, можеш да ползваш още една хитринка.
    Съставяш протокол за покупко-продажба на 12 бр пчелни семейства между теб и собственик на регистриран пчелин. Документа не е задължително да има заверка. По този начин удостоверяваш, че имаш пчели, които се намират на регистриран пчелин и ще можеш да се възползваш от регистрацията му, като приложиш документ по въпросната точка 3, от набора с другите документи.

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Като допълнение на горния ми пост, можеш да ползваш още една хитринка.
    Съставяш протокол за покупко-продажба на 12 бр пчелни семейства между теб и собственик на регистриран пчелин. Документа не е задължително да има заверка. По този начин удостоверяваш, че имаш пчели, които се намират на регистриран пчелин и ще можеш да се възползваш от регистрацията му, като приложиш документ по въпросната точка 3, от набора с другите документи.
    Това е хитро! Ще помогне на тези, които сега тръгват по моя път. Аз този етап го минах. Сега, ако ми върнат документите заради първия документ, ще се снабдявам със "служебна бележка от кмета, че бай Гошо има пчелин..." и пак напред! Благодаря за помощта и съветите, имаше полза!
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #67
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Имам една дилема имам бивш пчелин в гора които не го ползвам от 10г като преди това сме го ползвали 20г или заявлението за настаняване в тая местност ми е от 1987г .Като и до сега самото мястото си го поддържам ограда, барака всичко си е както трябва коси се вътре не е изоставено всичко си е както преди 10г преди да ги преместим от там .Искам отново да преместя кошерите от населеното място пак там в гората но ми се отказва под предлог че местността е ловен район и ще преча как преди цели 20г не съм пречил а тая местност се ползваше преди от поне от10 човека които имахме пчелини там но накрая бяхме останали само ние а другите възрастни колеги с времето починаха бог да ги прости ,че ги споменавам . Естествено сега директора е друг запален фен на лова и пчеларите са му НЕ удобни(явно има друг смисъл думичката неудобни).Предлагат ми да си избера на друго място и там няма да имам проблем със разрешението.Истината е ,че на другите две възможни места които са от към другия край на селото имаме разположен голям свине комплекс които ,ще е на 500м от възможните и удобни места за пчелин което пък аз смятам ,че не добре на такова място да се прави пчелин .Имат ли право горското да ми откажат със такъв аргумент,че местноста се намира в държавно ловно стопанство всъщност в самия край на това ДЛС стопанство на 10м от една посока а в другата посока ена 100м от края на посоченото ДЛС .Какви са истинските законовите мерки по които имат право да ми откажат и има ли друг начин да ми се разреши защото явно на местно ниво няма да се разберем
    .
    Милен Михов

  8. #68
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Милене.място в ДГ-ФОНД за пчелин дадено един път ,си остава по жизнено на поколенията,но се обърни директно към РДГ-Русе .Абе с две думи цели се към БАШ началниците.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Вярно ли е, че в ДГ-Фонд, за да ми да дадат парцел на фирмата ми за пчелин, задължително трябва да имам регистриран такъв някаде другаде на фирмата от който да преместя пчелните семейства.

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Вярно ли е, че в ДГ-Фонд, за да ми да дадат парцел на фирмата ми за пчелин, задължително трябва да имам регистриран такъв някаде другаде на фирмата от който да преместя пчелните семейства.
    За временен или за постоянен пчелин?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 7 от 12 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •