Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 12 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 120
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    ДОКУМЕНТНИ ПРЕСТЪПЛЕНИЯ

    Чл. 308. (1) Който състави неистински официален документ или преправи съдържанието на официален документ с цел да бъде използуван, се наказва за подправка на документ с лишаване от свобода до три години.(2) (Нова - ДВ, бр. 28/82 г.) В маловажни случаи наказанието е лишаване от свобода до шест месеца или поправителен труд.Чл. 309. (1) Който сам или чрез другиго състави неистински частен документ или препрати съдържанието на частен документ и го употреби, за да докаже, че съществува или не съществува или че е прекратено или изменено някое право или задължение, или някое правно отношение, се наказва с лишаване от свобода до две години.(2) Ако престъплението има за предмет ценни книжа, наказанието е лишаване от свобода до три години.(3) (Изм. - ДВ, бр. 10/93 г.) В маловажни случаи по предходните алинеи наказанието е поправителен труд или глоба до хиляда лева.Чл. 310. (1) Ако престъплението по чл. 308, ал. 1, и чл. 309, ал. 1 и 2 е извършено от длъжностно лице в кръга на службата му, наказанието е лишаване от свобода до пет години, като съдът може да постанови и лишаване от право по чл. 37, точка 6.(2) (Нова - ДВ, бр. 28/82 г.) В маловажни случаи наказанието е лишаване от свобода до една година или поправи телен труд.Чл. 311. (1) Длъжностно лице, което в кръга на службата си състави официален документ, в който удостоверени неверни обстоятелства или изявления, с цел да бъде използуван тоя документ като доказателство за тия обстоятелства или изявления, се наказва с лишаване от свобода до пет години, като съдът може да постанови лишаване от право по чл. 37, точка 6.(2) В маловажни слуаи наказанието е лишаване от свобода до една година или поправителен труд.
    Ако го хванат. А и да го хванат някои не ги наказват.

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Аз му давам съвет, той ме хока. Айде да не подигаме темата за биото и за "програмистите", че.....

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Аз го закъсах ей тука:
    "3. Към заявлението по т. 2 следва да се прилагат:
    - доказателства за регистрацията на пчелина по чл. 8 от Закона за пчеларството;"
    Това означава удостоверяване, че пчелина е вписан в регистъра на кметството. Такъв регистър в кметството нямат и нямат намерение да го създават. Това го разбрах още като ходих миналата година да регистрирам пчелин. Така че подадох без такъв документ, взех входящия номер и мисля да почвам да звъня по телефона, като минат десетина дни.
    И как тогава изобщо си регистрира пчелина в БАБХ? Опитах се да помогна с практически съвети, ама не - ще учим държавната администрация как да си върши работата...
    От чисто любопитство (понеже не става ясно от профила), коя е тази яка община?
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Аз му давам съвет, той ме хока. Айде да не подигаме темата за биото и за "програмистите", че.....
    Не се заяждам, ни най малко! Просто, нещата един хубав ден така се извъртат, чак не му се вярва на човек в какъв филм е попаднал. Аз съм страхлив като германец за такива неща, защото съм брал ядове. Казал е народа - за един бит давам трима небити.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    И как тогава изобщо си регистрира пчелина в БАБХ? Опитах се да помогна с практически съвети, ама не - ще учим държавната администрация как да си върши работата...
    От чисто любопитство (понеже не става ясно от профила), коя е тази яка община?
    В закона пише кметство, не община. И не смея да го напиша, знам ли кой ще прочете, после да не смея да прекрача прага на кметството. В БАБХ не съм имал проблем по този повод, но със споменаването на община ме подсети да проверя и там за такъв регистър.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    В закона пише кметство, не община. И не смея да го напиша, знам ли кой ще прочете, после да не смея да прекрача прага на кметството. В БАБХ не съм имал проблем по този повод, но със споменаването на община ме подсети да проверя и там за такъв регистър.
    Какъв регистър в общината? Там само до това им е. Единствения регистър, май е в БАБХ, ама и там е един регистър - мале, мале. Не искам да конкретизирам, че ме уплаши

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Не се заяждам, ни най малко! Просто, нещата един хубав ден така се извъртат, чак не му се вярва на човек в какъв филм е попаднал. Аз съм страхлив като германец за такива неща, защото съм брал ядове. Казал е народа - за един бит давам трима небити.
    Тъй де ама се запъваш и не слушаш.

    Не казвам, че това е най-верния начин, но в едни от най педантските служби, редът за учредяване на право за ползване на (чисто нов) пчелин в гората е следния:

    1. Служебна бележка от кмета, че Бай Гошо има пчелин у еди коя си гора в землището на селото. (това е и исканото доказателство "препъни камък").
    2. С тая бележка у горското да ти издадат право за ползване за една година, защото без това право, не можеш да регистрираш пчелина в БАБАХ. Внимаваш да не объркат землището и парцела, щото иначе ще започнеш пак от тука...
    3. С горните 2 в БАБХ. (Подготвяш и координати на пчелина за да ти ги впишат в регистрацията на пчелина). Минава една седмица... Издават ти удостоверение за регистрация с номер на пчелина. Правиш копие за Горското заради бележката от т.2 и още едно за новата процедура. Докато си в БАБХ, вадиш си документ че няма регистрирани заразни заболявания в района на пчелина.
    5. Пак при кмета. Обясняваш му как и двамата на маймуни са ви направили и ти искат документи, които досега не е чувал и виждал, но че ще му обясниш и помогнеш да ти ги напише. Ако е селски кмет, той ти ги издава, ако е общински - издава ги служителят, който отговаря за "гори и земеделие", а кмета подписва. В едната бележка пише, че има достатъчно паша за всички пчелини в радиус от Х километра от твоя или че няма пчелини на Х км от твоя. Във втората пище че в гората няма комшии и обществени сгради и въпросния закон не се прилага. (Мога да дам примерни такива бележки).
    5. Със сичките бумаги, пак в горското и докато заедно с горските пустосвате ония в министреството, подаваш документите като се жалваш че ти не си измислил сложната процедура и затова няма и защо ти да си жертвата че и да плащаш разходите...
    След около месец-два отиваш да подпишеш заповедта, която заминава за ИАГ, където месец-два ти пишат договора.
    6. За финала остава изненада, която ще разходи по "меките"...

    Дано съм бил полезен
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Да се допълня...
    За регистрацията на всеки един пчелин в БАБХ ти искат бележка от кмета, че наистина ти имаш Х кошера на еди кое си място или адрес. А също документ за собственост и договор или право за ползване на земята на посочения адрес. А освен това и договор с ветеринар, който ще ти преглежда пчелите пролет и есен. Подаваш заявление и копия на всичко от по-горе. Шефа на БАБХ назначава комисия - твоя ветеринар, общинския ветеринар и шефа, те идват и проверяват има ли пчелин няма ли... и ако всичко е "да" издава (шефа/БАБХ) удостоверението за регистрация на пчелина. В последствие, ако "твоя" ветеринар иска да му плащат за прегледите от БАБХ, трябва пак Кмета да му подпечатва едни протоколи... Изобщо кмета си е нещо като невидимото присъствие на пчелина...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Тъй де ама се запъваш и не слушаш.

    Не казвам, че това е най-верния начин, но в едни от най педантските служби, редът за учредяване на право за ползване на (чисто нов) пчелин в гората е следния:

    1. Служебна бележка от кмета, че Бай Гошо има пчелин у еди коя си гора в землището на селото. (това е и исканото доказателство "препъни камък").
    2. С тая бележка у горското да ти издадат право за ползване за една година, защото без това право, не можеш да регистрираш пчелина в БАБАХ. Внимаваш да не объркат землището и парцела, щото иначе ще започнеш пак от тука...
    3. С горните 2 в БАБХ. (Подготвяш и координати на пчелина за да ти ги впишат в регистрацията на пчелина). Минава една седмица... Издават ти удостоверение за регистрация с номер на пчелина. Правиш копие за Горското заради бележката от т.2 и още едно за новата процедура. Докато си в БАБХ, вадиш си документ че няма регистрирани заразни заболявания в района на пчелина.
    5. Пак при кмета. Обясняваш му как и двамата на маймуни са ви направили и ти искат документи, които досега не е чувал и виждал, но че ще му обясниш и помогнеш да ти ги напише. Ако е селски кмет, той ти ги издава, ако е общински - издава ги служителят, който отговаря за "гори и земеделие", а кмета подписва. В едната бележка пише, че има достатъчно паша за всички пчелини в радиус от Х километра от твоя или че няма пчелини на Х км от твоя. Във втората пище че в гората няма комшии и обществени сгради и въпросния закон не се прилага. (Мога да дам примерни такива бележки).
    5. Със сичките бумаги, пак в горското и докато заедно с горските пустосвате ония в министреството, подаваш документите като се жалваш че ти не си измислил сложната процедура и затова няма и защо ти да си жертвата че и да плащаш разходите...
    След около месец-два отиваш да подпишеш заповедта, която заминава за ИАГ, където месец-два ти пишат договора.
    6. За финала остава изненада, която ще разходи по "меките"...

    Дано съм бил полезен
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Да се допълня...
    За регистрацията на всеки един пчелин в БАБХ ти искат бележка от кмета, че наистина ти имаш Х кошера на еди кое си място или адрес. А също документ за собственост и договор или право за ползване на земята на посочения адрес. А освен това и договор с ветеринар, който ще ти преглежда пчелите пролет и есен. Подаваш заявление и копия на всичко от по-горе. Шефа на БАБХ назначава комисия - твоя ветеринар, общинския ветеринар и шефа, те идват и проверяват има ли пчелин няма ли... и ако всичко е "да" издава (шефа/БАБХ) удостоверението за регистрация на пчелина. В последствие, ако "твоя" ветеринар иска да му плащат за прегледите от БАБХ, трябва пак Кмета да му подпечатва едни протоколи... Изобщо кмета си е нещо като невидимото присъствие на пчелина...
    Уф, "служебна бележка от кмета, че бай Гошо има пчелин..." не ми потрябва в горското, просто ми дадоха разрешение за 10 месеца. С него в БАБХ, където такава бележка отново не беше нужна. Ето го чл. 8 от закона за пчеларството, според който не трябваше да имам регистрация на пчелина по описания от мен горе начин:

    "Чл. 8. (1) В кметствата се води регистър на пчелините, включително пчелните семейства.
    (2) Собствениците на пчелни семейства в 15-дневен срок от тяхното придобиване подават заявление за регистрация по ал. 1.
    (3) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 8 от 2011 г., в сила от 25.01.2011 г.) В едномесечен срок от регистрацията по ал. 1 кметствата изпращат информация за регистрираните пчелни семейства в областните дирекции "Земеделие" и Българската агенция по безопасност на храните.
    (4) За извършване на регистрацията по ал. 1 не се заплаща такса.
    (5) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 61 от 2014 г.) Постоянните пчелини задължително са с ограда. В срока по ал. 2 собственикът поставя на оградата табелка с регистрационен номер на пчелина съгласно наредба на министъра на земеделието и храните.
    (6) Собственикът заявява за вписване в регистъра по ал. 1 промени на данните, подлежащи на регистрация, в 15-дневен срок от настъпването им.
    (7) (Нова - ДВ, бр. 61 от 2014 г.) Българската агенция по безопасност на храните публикува на интернет страницата си списък, който съдържа информация за разположението на пчелните семейства по кметства и данни за собствениците им."

    За новосъздаван пчелин, който все още не съществува, как кмета ще го удостовери в гората, не е ясно, след като предварително трябва да имам разрешение за настаняване на кошерите там /в гората/. Така че е редно първо да се поиска правото за настаняване на кошери в гората. След наличието на това право /разрешение от горското/, в БАБХ ми регистрираха номер на пчелин с 0 бр. кошери. Чак тогава взех от ветеринар разрешителното за превоз на кошерите от друг регистриран пчелин в новия пчелин. Всичко това по-горе правилно са ме посъветвали съфорумците и се получи без засечка. Следваше, като ги настаних, да ги впиша в регистъра на кметството и оттам по служебен път, да отиде информация до БАБХ за местоположение и бройка. Е, те тука е незнанието на закона. Такъв регистър в кметството няма и не желаят да има, затова мисля да проверя в общината, но още не съм го направил. Добре, че в БАБХ не се инатят да искат инфо от кметството, а са съгласни да работят с доставените от мене документи за превоз и преглед от ветеринаря. Все едно, тази работа отдавна е свършена, временното разрешение обаче изтича. Сега, като искам право на ползване дългосрочно, с договор от ИАГ, отново допираме до разпоредбите на чл.8 от ЗП. Още първия изискван документ за горското предприятие е съгласно чл.8 от ЗП. Затова казвам, че имам проблем.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Едно си баба знае, едно си баба бае...
    Пожелавам ти успех!
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

 

 
Страница 6 от 12 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •