Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 12 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 120
  1. #31
    Потребител
    Регистриран
    03.06.2014
    Мнения
    85
    Цитат Първоначално публикувано от Ivailo Palov Виж публикацията
    аз плащам по 6 лв на година .става въпрос за горски фонд!
    Това на декар ли е

  2. #32
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Ivailo Palov Виж публикацията
    аз плащам по 6 лв на година .става въпрос за горски фонд!
    Цитат Първоначално публикувано от petrov_ Виж публикацията
    Това на декар ли е
    При нас(в русенско) това е цена на парцил, независимо колко е голям, но това е с учредено право за ползване(или нещо подобно година за година). Ако ти е договора за по-дълъг период искат ти 60лв за административни услуги по договора, иначе договора е безвъзмезден...

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Да поправя - правото на ползване в горски фонд е безвъзмездно, независимо от срока!

  4. #34
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Да поправя - правото на ползване в горски фонд е безвъзмездно, независимо от срока!
    Да, така е - безвъзмездно е на хартия и по договор, но на практика ти взимат въпросните такси за "административно обслужване", а не като наем.

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Изказах мнението си, защото имам опита. Едно е да наемеш за пчелин - да речем "мери и паши", за която освен административните такси, заплащаш и наем, съвсем друго е ако пчелина е в горска територия. Там, заплащаш само административни такси, без наемна цена по договора. Разликата в парично изражение голяма!

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Изказах мнението си, защото имам опита. Едно е да наемеш за пчелин - да речем "мери и паши", за която освен административните такси, заплащаш и наем, съвсем друго е ако пчелина е в горска територия. Там, заплащаш само административни такси, без наемна цена по договора. Разликата в парично изражение голяма!
    При договор за 10г., административните такси еднократно ли се плащат или всяка година?

  7. #37
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Изказах мнението си, защото имам опита. Едно е да наемеш за пчелин - да речем "мери и паши", за която освен административните такси, заплащаш и наем, съвсем друго е ако пчелина е в горска територия. Там, заплащаш само административни такси, без наемна цена по договора. Разликата в парично изражение голяма!
    А, аз не знам как е при "мери и паши" или пасища, всичките ми пчелини(които не са на лична земя) са на горса територия.

    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    При договор за 10г., административните такси еднократно ли се плащат или всяка година?
    Ежегодно ти ги "търсят"...

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    При договор за 10г., административните такси еднократно ли се плащат или всяка година?
    Под административни такси, имам предвид такси, за административни услуги и тем подобни, т.е. копиране на договор, заверката му в съда по вписванията, заплащане на геодезическа фирма и редица документи, които са необходими - те се заплащат ЕДНОКРАТНО!
    ПП Не е спазена хронологията.

  9. #39
    Наблюдател
    Регистриран
    01.10.2012
    Мнения
    38
    Пуснал съм дукомента за взимане на място от горското и вчера ми звънаха от горското да подпиша договор за ползване и го изпращат в София в министерството на земеделието и горите .И от София щели да ми се обадят да отида да подпиша официално договора в министерството! Такъв ли е редът ?Да пише който сее сблъсквал!

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Според закона не е така. Ама знае ли човек? Според "указания, съгласно писмо с рег. индекс 91-1537/07.07.2016 г. на министъра на земеделието" по въпроса, има набор от документи, които, ако ги представиш, трябва от съответното държавно горско предприятие едва ли не същия ден да ти дадат разрешение. Явно обаче са се усетили, че режима е прекалено либерален и сигурно има нови указания. Друг е въпроса, че набора от документи в цитираното указание е проблематичен. Два от документите са от местното кметство, с единия то трябва да удостовери, че в радиус от 2,5 км няма друг пчелин с над 50 кошера, съгласно закона за пчеларството. Да, ама кмета се дърпа и казва, че при него няма такава информация и той няма как да даде такъв документ. Няма и как да има такава информация, защото регистрирането на пчелин става в БАБХ и там се намира информацията, а не в кметството. Изобщо, бъркотията е пълна.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 4 от 12 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •