Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 120
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Каква е тази собственост - "общинска държавна"?? Има частна общинска и публична общинска. И в двата случая молбата е адресирана до кмета. За срока на действие на договора максимума е 10 години, а не безсрочен.

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ограниченото вещно право е за срок от 10 години...Цитирам договора. Парцела е от държавен горски фонд. Както каза Калин това има значение.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #103
    Каква е тази собственост - "общинска държавна"?
    Грешката е моя.

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Моята борба за парцел от горския фонд още продължава. След почти две години формалности може и да имам парцел до Нова година, ама ще видим. Може би е толкова бавно, защото искам точно определено място, което ми е до оградата и лесно ще си разширя пчелина.
    Е, разгеле, вече имам договор за 7 години. За толкова му се откъсна от сърцето на началника на горските. Вече е в службата по вписванията. Отне ми повече от две години, но всичко стана по буквата на закона. Помогнаха и съветите от тази тема. Най-любезни и услужливи бяха младежите-чиновници в МЗХГ, останах приятно изненадан, но, за съжаление, те бяха чак на финала.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #105
    Наблюдател
    Регистриран
    01.10.2012
    Мнения
    38
    Здравейте имам място от държавен горски фонд но след година изтича 7 годишния срок за ползване, какви са стъпките за подновяване?

  6. #106
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Ориентировъчно колко големи са местата, които горските отпускат за пчелини в горския фонд?

    Ето и малко за регистрацията, с бавни стъпки се върви към опростяване на процедурата
    http://www.focus-news.net/news/2021/...o-chetene.html

  7. #107
    Автор
    Регистриран
    10.10.2010
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Велики Преслав
    И аз да добавя малко учудващи подробности. В агенцията по безопасност на храните при издаване на удостоверение за регистрация на постоянен пчелин в държавен горски фонд, в едно със заявлението искат и заповедта за учредяване право на ползване. Когато в заповедта е посочен срок примерно 7 г. и те издават удостоверение за регистрация със срок 7 г.. В един хубав ден / примерно след 2 г./ решаваш да участваш в някоя от мерките по ПРСР, а там като условие от ДФЗ - РА изискват срока на учреденото право на ползване, съответно и регистрацията на пчелина да покриват пет годишния ангажимент, който поемаш по съответната мярка на ПРСР. Или ако са изминали 2 години и един ден, то оставащия срок на действие на твоята заповед за УПП и на регистрацията на пчелина са под 5 г., от което следва, че започваме сначале да учредяваме право на ползване и преиздаваме удостоверение за регистрация на пчелина. Тази процедура ще се повтори и след още 2 г.

  8. #108
    Автор
    Регистриран
    10.10.2010
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Велики Преслав
    Имам заповед за УПП на единия си пчелин от 2012 г., следващата заповед УПП за същия пчелин е от 2016 г. преди издаването на прословутите указания / до издаването им през 07.2016 г. не се изискваше договор с ИАГ/. От 04.2019 г. съм пуснал заявление за УПП на същия пчелин вече съобразено с указанията от 2016 г.. От 2012 г. местоположението и размера на парцела не са се променяли / естествено и скицата по КК /. Сега се сетиха, че размера на парцела бил голям за капацитета на пчелина, който също не е променян. И познайте....... искат да започна всичко отново с издаване на нова скица с намален размер на парцела, а новата скица означава нов идентификатор на имота, който се вписва във всички останали документи. Всичко отново, разход на средства и време, и най вече на нерви.

  9. #109
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Диян Димитров Виж публикацията
    ...Сега се сетиха, че размера на парцела бил голям за капацитета на пчелина, който също не е променян. И познайте....... искат да започна всичко отново с издаване на нова скица с намален размер на парцела, а новата скица означава нов идентификатор на имота, който се вписва във всички останали документи. Всичко отново, разход на средства и време, и най вече на нерви.
    Ей това онагледява отношението на бг чиновника към бг гражданина във всички сфери на управление, даже съм сигурен, че някой изпитват истинско задоволство когато те разиграват. Явно само така се чувстват значими...

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    При мен пък дават съседните парцели на двама други желаещи пчелари. Те, още по-новобранци и от мене, дори не осъзнават какво правят. Каква стана тя - хем ти дават парцел, хем после обезсмислят даденото. Всичката ни работа е такава, не е само в пчеларството. После се чудим защо сме на дъното.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •