Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 120
  1. #91
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Здравейте, притежавам 4 декара земя, на която има гора. Знае ли някой процедурата, по която мога да заменя парцела гора с друг парцел в района, който е пак гора, но е на по-удобно място за пчелин. И въобще има ли такава възможност?
    Може би е най-добре да питаш местната поземлена комисия. Те знаят точно процедурите и имат карти на парцелите.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #92
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Моята борба за парцел от горския фонд още продължава. След почти две години формалности може и да имам парцел до Нова година, ама ще видим. Може би е толкова бавно, защото искам точно определено място, което ми е до оградата и лесно ще си разширя пчелина.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #93
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ебаси борбата? И ние с авера искахме точно определено, но ни отне два месеца!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #94
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Моята борба за парцел от горския фонд още продължава. След почти две години формалности може и да имам парцел до Нова година, ама ще видим. Може би е толкова бавно, защото искам точно определено място, което ми е до оградата и лесно ще си разширя пчелина.
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ебаси борбата? И ние с авера искахме точно определено, но ни отне два месеца!
    Да ви запозная с един тук, мой съсед? Как прави той нещата? Взема едно местенце 300 - 400 - 500 квадрата. Минават една две години и ДО това местенце засява дръвчета/20 - 30 квадрата. Да. Загражда ги с бодлива тел, че да не ги окипазят/унищожат/ говедата/каквито и да са те/. След една макс две години ги загражда с по стабилна ограда и премахва бодливата тел. През това време от другата страна вече се зеленеят новите овошки с бодлива тел. Над тези насаждения се прави някакъв микро язовир, който се пълни от бара хваната от реката, но при сухи периоди от "случайно" пробита дупка във водопроводните тръби които минават наблизо. Загражда и него - който също завзема едни 4-500 квадрата. Схемата и тук се повтаря. До това окупирано място поставя и най - новото въведение - електро пастир за 3/три/ коня. Мястото е вече над декар. Общо вече по тази схема са завзети около 10 декара и те така. Нещата продължават. А вие едни 200 - 300 квадрата и то до пчелина си не можете да "завземете". Ето това е БГ. С нормални начини един нормален човек не може да си закупи земя, а един крадец вече владее декари, а и не само един. Уникално, уникално.

    П.П. Разказа е със съкращения.

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Тоз да не би да е нещо рода на оня Ценко?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #96
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Тоз да не би да е нещо рода на оня Ценко?
    Не е. Много тихо си работи човека.

  7. #97
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ебаси борбата? И ние с авера искахме точно определено, но ни отне два месеца!
    За какъв срок от време го наехте -временно за година или за постоянно?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #98
    Съгласно закона за горите от чл. 69 е описана процедурата за пчелин от горския поземлен фонд. Аз изградих такъв за три месеца в Североизтоното държавно предприятие. По принцип където избереш парцел, там трябва да ти го дадат.Аз заведох горския на място и с него уточнихме мястото. Съгласно чл. 70, ал. 2 трябва скица. Разбираш се със служителя, който се занимава с тези процедури, намираш си геодезическа фирма за изготвяне на скицата, плащаш си от 100 до 200 лева във фирмата/ако им дадеш координатите си спестяваш от 50 до 100лева/, след това 100 лева такса в кадастъра и си ти. Иначе процедурата е безплатна, но отнема около година. Аз започнах на 30 Март и на 15 Юни приключих в агенцията по вписванията и пчелина беше регистриран. Уловката тук е е за да ти дадат парцел трябва да имаш регистриран пчелин. За да регистрираш пчелин трябва да имаш собствено или под наем място, и така се въртим в кръг. Ако нямаш регистриран пчелин купуваш с договор минимум 10 кошера от регистриран пчелин и с тях правиш временна регистрация в БАБХ. От там в горското и тръгваш по процедурата. Ако мястото е общинска частна собственост /а не общинска държавна/ молба до кмета, търг, и пак по фирмите за разделяне на парцела. Понеже съм инж. геодезист и по службите са ми познати-това е пътя. Другото е на четири очи със служителите и като се разбереш с тях правиш каквото трябва. Срока ми е 10 години ползване.

  9. #99
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Стефан Андонов Виж публикацията
    ...Срока ми е 10 години ползване.
    Срока ти ли си го определи или ти го спуснаха от горското? Защото по закона за пчеларството трябва да е безсрочно, доколкото си спомням. Колко време отне процедурата от изпращането на готовите документи в министерството до връщането им с подписване на договора? Аз съм на етап обособен парцел в кадастъра и още чакам развитие.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #100
    По закон е безсрочен докато има пчели. При нас на всички определят срок 10 години, като една година преди да изтече срока подаваш молба и ти го удължават за следващите 10 години. Излиза заповед на директора на Държавното предприятие /горското/, тази заповед има 14 дневен срок на обжалване и след това със всички документи-заповедта, скицата, и временната регистрация се изпраща в София за подпис. До 14 дни са длъжни да изпратят договора или отказа. Ако изпратят договор се подписва и се връща в Министерството. След завеждане го изпращат обратно, вписва се в агенцията и копие се праща от служителите в София. В договора е описано - кой екземпляр за къде е.

 

 
Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •