Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 62
  1. #41
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Няма смисъл да разсъждаваш на глас за неща, които не си ги пробвал и за които явно не си компетентен (това си личи по приказките ти). Темата е стара и е обсъждана много пъти, както и по нея има натрупан много практически опит от много хора. Та всичките те ти казват в един глас - не, няма да стане. Вече е пробвано, пък и си има енергийни изчисления, които доказват същото.

    Ако не вярваш на специалистите по въпроса, твое право е да си направиш експеримент, и ако е успешен, чак тогава се похвали. По-рано няма смисъл да ни занимаваш с идеите си. Повярвай ми - всеки си има хиляди идеи, една от друга по-налудничави, но ценни са само тези, за които вече е доказано че работят.

    Та направи си работещ нож от кантал или от стоманено жило, и ако се получи - чак тогава ни се похвали. Дотогава обаче мнението на всички е, че НЯМА ДА СТАНЕ.

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Има и нещо друго, което колегата не разбира. Ножа е една равнина с доста голяма площ. Движен в определена посока и воден от страничните летви на рамката, той спазва тази посока на силата, която се прилага върху него. Така се оформя срез, който също е почти идеална равнина. Не така е с опънатата корда! Тя има малка площ и във всеки момент е готова да смени посоката на рязане. Онзи ден се убедих в това на собствен гръб. Сина имаше рожден ден и на мен се падна честта да разрежа тортата на равни парчета. За тази цел се ползва едно приспособление, приличащо на лък за ножовка с опъната стоманена корда. Процеса е точно като разпечатване на пчелна пита. Още първия срез не стана равен и гладък. Втория и третия - също. Хвана ме яд и захвърлих приспособлението в мивката. Взех един дълъг и широк нож и с него довърших работата. Получиха се идеални срезове и равни и добре изглеждащи парчета торта.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #43
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112
    Ще направя опити пък каквото стане. И ако стане няма да кажа.
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

  4. #44
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от n_markov Виж публикацията
    Ще направя опити пък каквото стане. И ако стане няма да кажа.
    Ха-ха ..... няма да кажеш, защото ще те е срам да кажеш, че си се провалил ...... Бас ловя обаче, че ако опита ти е успешен, няма да можем да ти затворим устата във фоорума. И тогава повярвай ми - тогава наистина ще ти се извиня и ще се призная за некомпетентен. Вероятноста за това обаче е 0.0000000001%.

  5. #45
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравейте,

    Да допълня, при нагряването телта (кантала) се отпуска (разтяга). Затова и според мен не става.
    Който лепи В.О. с ток го е виждал това.

    Поздрави, Г. Георгиев
    A,знаеш ли какво е КАНТАЛ?
    Нищо не е вечно,дори благодарността.
    "Ренар"

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Кантал (Kanthal - FeCrAl). Името Кантал е запазена марка на Sandvik Intellectual Property AB. Направен е от желязо, хром (20-30%) и алуминий (4-7,5%). Така се нарича нагревателната жица с която се навиват всевъзможни нагреватели в печките, тръбни нагреватели за пещи и т.н. Твърда, чуплива сплав, трудно поддаваща се на обработка и свързване (запояване). Притежава високо електрическо съпротивление ( 1,2 - 1,3 Ом/мм. Плътност - 7100-7300 кг/м, температура на разтапяне - 1450 гр. С. Най добра работна температура - 750-950 гр. С.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #47
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравей Серго,

    Той ТСЦ ти е отговорил. Навремето съм работил в НИТИМ. Та горе долу имам представа. Не съм специалист, по нищо, но съм лепил основи с ток.


    Поздрави, Г. Георгиев

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Кантал (Kanthal - FeCrAl). Името Кантал е запазена марка на Sandvik Intellectual Property AB. Направен е от желязо, хром (20-30%) и алуминий (4-7,5%). Така се нарича нагревателната жица с която се навиват всевъзможни нагреватели в печките, тръбни нагреватели за пещи и т.н. Твърда, чуплива сплав, трудно поддаваща се на обработка и свързване (запояване). Притежава високо електрическо съпротивление ( 1,2 - 1,3 Ом/мм. Плътност - 7100-7300 кг/м, температура на разтапяне - 1450 гр. С. Най добра работна температура - 750-950 гр. С.
    С една дума - реотан.

  9. #49
    Цитат Първоначално публикувано от Bobi-M9598 Виж публикацията
    Здравей Серго,

    Той ТСЦ ти е отговорил. Навремето съм работил в НИТИМ. Та горе долу имам представа. Не съм специалист, по нищо, но съм лепил основи с ток.


    Поздрави, Г. Георгиев
    При основите не се използва КАНТАЛ.
    Нищо не е вечно,дори благодарността.
    "Ренар"

  10. #50
    Потребител
    Регистриран
    20.09.2011
    Мнения
    80
    Аз съм пробвал много ножове.Купих на 12 волта.Но не става .Направих сам .Пак нищо.Направих от коса.Средна работа.Купих на ток от тия за хляб.Много добре е но трябва агрегата да бръмчи.И един ден както обикалям в МЕТРО нож големичък но идеално разпечатва.Отреза е като стъкло.Нова стара пита няма значение.Вчера купих още един.

 

 
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •